Skocz do zawartości
Gronekowiec

Jaka płyta mITX do Ryzena 5 2600 plus obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Składam swój pierwszy komputer od czasów Epox 8RDA3+ Pro i Amd Barton Mobile 2500+. Komputer to będzie główny komputer domowy przeważnie multimedia filmy, muzyka i jakieś gry. Z czasem podłączony przez amplituner teraz bezpośrednio do TV.

 

Kupiłem ostatnio:

  • Ryzen 5 2600 470zl
  • ASRock B450m Steel Legend 330zl
  • 16 GB DDR4 Balistix 3000Mhz CL15 280zl
  • Seasonic Focus Plus 650W 330zl
  • Pozyczony Gtx 1050 2GB

Także mam jeszcze jakieś 11 dni na ewentualne wymiany i zwroty.

 

Jak wyjdzie AM5 to pewnie zrobię upgrade na Ryzena 5 4600 ew 4700.

 

Mam dylemat związany z płytą główną czy to dobry wybór, zwłaszcza po recenzjach, które wskazują na wysoką temperaturę VRM i tej liście płyt i sekcji zasilania w Excelu.

 

Problemem też jest dla mnie znalezienie sensownej obudowy uatx do do Max 250 300 zł. Albo mają słabe opinie albo są duże. Q300l wydaje się być najbliżej można ją położyć na plasko, ma dobre opinie w PL, ale na świecie już słabiej za to. Obudowę planuje położyć koło amplitunera, więc fajnie jakby zachowała podobne wymiary do przeciętnego amplitunera tj. w mm wys 175 szer 435 gleb 380. Parę dodatkowych cm też będzie ok. Widziałem też Raijintek Metis ale to mITX i kolor niebieski średnio pod TV.

 

Duża obudowa wypacza sens uatx i może lepiej pójść jednak w stronę pełnego ATX lub mITX a może faktycznie jest jakaś fajna buda uatx tylko ja źle szukam.

 

A może olać to wszystko i pójść w LGA2011, a zaoszczędzoną kasę na coś innego przeznaczyć np GPU, Audio etc.

Edytowane przez Gronekowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto podmienić mobo na jakiegoś MSI?

 

Mam MSI B450M Mortar po potrzebowałem SPDIF, była w promocji za 345, gdybym miał drugi raz kupować mobo pod R5 2600... Wybrałbym tą samą płytę... Miała obsługiwać ram do 3466 obsługuje 4200MHz, miała nie mieć offsetu... a ma. Gdy potrzebujesz SPDIF (masz dobre audio - ampli podłączany cyfrowo - najtańsza opcja).

 

Edit: Ta Twoja też ma SPDIF O.o to nie ruszaj nic, kup kartę graficzną GTX 1070/1660Ti/RTX 2060 i wszystko

Edytowane przez The-Wraith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ma :). Dlatego ja wybrałem, a potem znalazłem recenzje, gdzie okazało się, że ma gorący vrm. I stąd mam tyle wątpliwości co do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecam MSI z serii Bazooka. Gdyby nie fatalne ustawienie dysków w mojej obudowie i przymus wzięcia full ATX to wziąłbym właśnie tą.

 

Oczywiście mowa o wersji V2.

 

Ludzie narzekają na Mortar w kontekście o/c, duży vdrop, skoki napięć i to na Ryzenach serii 1, co dopiero jak będzie się chciało wrzucić 3 czy 4. Bazooka jest lepszym wyborem mimo mniejszej ceny.

 

https://www.ceneo.pl/73941330;pla?se=P4BnEE5WcoXo646fylVIjvUL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQjwy97qBRDoARIsAITONTJ8NZUsMEpyMvJjnkDaSda_6kcDtlBCx2lQRXj-9tVcNr9vYZ3WYV4aAqc2EALw_wcB#tab=click

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ludzie narzekają na Mortar w kontekście o/c, duży vdrop, skoki napięć i to na Ryzenach serii 1, co dopiero jak będzie się chciało wrzucić 3 czy 4.

 

 

Bez przesady.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dylemat jaką budę pod audio wybrać,widzę coś z silverstone :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą buda to mam duży problem dalej. Nie wiem dlaczego nie zrobią takiej jak Tower tylko z możliwością na płasko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, lekko zmieniam koncepcje i rezygnuje z mATX dla mITX.

Chciałem kupić MSI B450I Gaming Plus AC, ale są praktycznie nie dostępne. Czyżby miałyby Maxy? W zamian zaproponowali mi za 520zl Gigabyte B450I Aorus Pro WiFi, czy to dobry trop?

Buda to będzie Silverstone Raven RVZ01-e jeżeli może być w

wnece wysokiej na 15cm lub Kolnik Satellite / Sharkoon QB one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolink Satelite nawet nie bierz pod uwagę. Kiepska.. to i tak za dobre określenie tej obudowy. Miałem i po 2 miesiącach sprzedałem.

Bardzo słaba jakość lakieru, bardzo słabe spasowanie, skrzypi, wygina sie.. teraz nawet za darmo bym jej nie chciał!

Obecnie siedzę na Silverstone SG13, jest wspaniała i do tego mniejsza niż Kolink i dużo lepiej wykonana.

 

A odwiedzam tem temat bo sam szukam płyty mITX do przesiadki na Ryzena.

Edytowane przez Nookem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mało kazy - Bazooka V2 (dla Ryz 3600/3700X), więcej - Bazooka Plus (dla wyższych, lub w przypadku gdyby Ryzeny 4xxx miały jakiś ogromny pobór mocy). Druga ma lepsze chłodzenie VRM.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...