Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że po 6 latach wentylatory w mojej obudowie zaczynają chyba siadać, bo od kilku miesięcy wyją niemilosiernie.

 

Jest to wentylator od chłodzenia SilentiumPC Fortis 2 XE1226. Wymierzyłem i ma on rozmiary ~11,8cm x 11,8cm (co jest uznawane pewnie za 12x12)

A drugi to wentylator od obudowy o tych samych wymiarach.

 

Ten od chłodzenia ma kabel z zasilaniem zakończony czterema dziurami.

A ten od obudowy tylko trzema.

 

Jakie wentylatory powinienem kupić, że nie kosztowały krocia, a były wydajne i w miarę ciche? I przede wszystkim, żeby pasowały.

 

Od razu mówię, że żadne diody RGB i tego typu rzeczy są mi całkowicie zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego tanio to 50 zł za jeden, dla drugiego 40 za dwa. Z takich naprawdę (naj) tańszych to arctici f12 są dobre. Przy wysokich obrotach są głośne bo mają duży przepływ, a przy niskich są ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spore te ceny jak za sam wentylator :kwasny: A gdybym chciał 2 wentylatory za kwotę max 50-60zł to które będą najlepsze? Nie muszą być jakieś wypasione. Ważne żeby były lepsze od tych 6-letnich standardowych, które były dołączone do obudowy Zalman R1.

 

I jak wygląda sprawa ze zwiększaniem prędkości obrotów, kiedy procesor zaczyna się bardziej grzać? Dzieje się to automatycznie tak jak na standardowych?

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki ostatecznie powinienem kupić do tego i7 4790K?

 

I ponawiam pytanie - czy te wentylatory (w związku z tym że nie są to standardowe, które miałem dołączone wraz z obudową) kręcą się cały czas z jedną prędkością czy potrafią sobie automatycznie ustawić prędkość w zależności od tego jak bardzo jest gorąco w obudowie?

 

Nie muszę niczego ustawiać w biosie itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koniecznie chcesz PWM, szukaj wersji PST. zaoszczedzisz na rozgaleznikach, np. morele.net/arctic-f12-pwm-pst-afaco-120p0-gba01-705092/

razem z wentylem CPU możesz spiąć razem 1x front i 1x tył, albo jak masz jakieś złącza na mobasie 4pin wszystkie w kupe pod jedno gniazdo (znajdź tylko jakie jest ograniczenie prądowe na płycie, pewnie 1A co da 3x lub 4x na niższych obrotach)

nikt na max nie kręci wentylatorów PWM więc praktycznie każdy będzie cichy <1000rpm 120mm.

edit: ten zalinkowany: 0.12A, więc spokojnie nawet i 8szt. zepniesz pod jedno gniazdo 1A na płycie

Edytowane przez Lonley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI H97M-G43 jest płytą która obsługuje tę opcję zwaną PWM PST? Kontrola obrotów będzie następować samoczynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem już kupić ale nie znam się na tych oznaczeniach PST itp.

 

Po prostu polećcie mi jakieś dwa wentylatory do łącznej kwoty 50-60zł gdzie jeden pójdzie na radiator do CPU i7 4790 a drugi na tył obudowy żeby wywiewał ciepłe powietrze. I żebym nie musiał już kombinować z ustawianiem obrotów w biosie. Po prostu żeby wszystko działało dobrze od razu po podpięciu do PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI H97M-G43 jest płytą która obsługuje tę opcję zwaną PWM PST? Kontrola obrotów będzie następować samoczynnie?

 

ta płyta ma 3 gniazda 4pin. jedno na wentylator CPU i dwa tzw. system fan czyli obudowy. jeśli nic nie zmieniałeś w uefi, będzie działał zaprogramowaną krzywą przez producenta, tak jak do tejh pory wentylator na procesorze.

 

 

Chciałem już kupić ale nie znam się na tych oznaczeniach PST itp.

 

PST to po prostu rozgałęźnik na kolejny wentylator na tym samym kablu. działa jak listwa zasilająca którą na pewno masz w domu, najprościej mówiąc.

 

Po prostu polećcie mi jakieś dwa wentylatory

 

Dostaleś już 6 propozycji w odpowiedziach

Edytowane przez Lonley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zakładać temat o 120 ale wezmę te polecane br quiet!. Natomist potrzebuję jeszcze 3 pinową 92 tylko coś najcichszego znalazłem COOLINK SWIF2-920 mają max 1100 obrotów powinny być ciche tylko czy są warte swojej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przyzwoite 92mm to weź sobie Noiseblocker XE1 - do dostania poniżej 40 zł, spokojnie skręcisz im obroty, jesli masz sterowanie na gnieździe pod które je podpinasz. Ewentualnie drożej Noiseblocker PE1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dał wyżej link do okazji z komputronika po 24zł..

 

W komputroniku jest 3 pinowa wtyczka. Wygodniej steruje się 4 pinową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...