Skocz do zawartości
djmarcin87

Aplikacja Zdjęcia - długie otwieranie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wam też ta standardowa aplikacja "Zdjęcia", która jest częścią systemu windows 10 włącza się dosyć długo przy zimnym starcie? Po kliknięciu w zdjęcie na pulpicie najpierw pojawia czarne tło i po paru sek pojawia się zdjęcie. Działa to zdecydowanie wolniej niż na moim starym kompie z win7, z dyskiem hdd 16MB cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta standardowa aplikacja (ta nowsza z win 10 z takim czarnym tłem) to z tego co pamiętam nie nadawała się do oglądania (rozmycie przy powiększonym dpi, brak zarządzania przestrzeniami barwnymi).

 

Chyba, że piszesz o tej starszej - ona w trybie okna, z zablokowanym skalowaniem PPI dla aplikacji, działała już poprawnie (w trybie pełnego ekranu był tylko śmietnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ktoś jeszcze tego używa? Zainstaluj irfanview, czy faststone image viewer jeśli chcesz odczytywać tez RAWy i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy FastStone obsługuje CMS. Także mogę polecić XNviewMP (na jpg działa CMS) i IrfanView + paczka wtyczek (też działa CMS przy jpg ... ale bez paczki wtyczek nie działa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja zdjęcia tak ma, tym bardziej jeżeli synchronizuje lub odczytuje zawartość z onedrive albo system tworzy sobie jeszcze miniatury dla danych plików lub katalogów zdjęć.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...