Skocz do zawartości
kubinek83bb

Subwoofer do Edifier r1600tIII 2.0, czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu myślę nad dołożeniem subwoofera aktywnego do tych głośników 2.0, podłączone są do karty xfi extreme gamer sb0730, czy coś takiego w ogóle ma sens?

 

Subwoofer byłby to np. JVC SP-PW 100 (6 OHM) 16cm woofer.

 

Głośniki mają też 6 OHM

 

Może ktoś już próbował coś takiego? ten sub aktywny ma dość sporo regulacji, w tym odcięcie pasma, więc nie powinień dudnić za bardzo po wyregulowaniu.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ogarnąłem trochę temat i okazuje się że sub dający radę przy muzyce to min Koda SW-1000 lub inne podobne, jako że kosztuje ok 600zł to sobie odpuszczam póki co i cieszę się brzmieniem obecnego zestawu (dokupię tylko kable jack -> 2 x rca, bo te w zestawie są słabe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sub do muzyki to bardzo średni pomysł . Posiadam suba ale do muzyki jest zawsze wyłączony, tylko filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega widzę że ma konkretny sprzęt :) same Pylony schodzą bardzo ładnie z basem, więc nie dziwię się że sub tylko do filmów używany.

 

Ja mam malutki pokój (12m2) i biurko też małe, więcej niż r1600tIII nie włożę i do tego musi być bass reflex z przodu.

 

Słuchaweczki w sumie budżetowe z podpisu ładnie walą basem i jest efekt wow we wszystkich basowych piosenkach.

 

Głośniki po podkręceniu basu mają go dość sporo jak na takie mikrusy, ale jednak jest to z małych przetworników 116mm więc cudów nie będzie.

 

Dlatego pomyślałem o jakimś tanim małym subie w stylu Canton AS 5, yamaha yst-sw120 lub inne podobne z regulacją crossover i volume do ok 150zł (byłby skręcony max ok 60-70hz) resztę by przetwarzały edki.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub do muzyki to gruby koszt, nie warto szczególnie do takich Edifierów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie że za słabe głośniki do subwoofera czy kosztowo nie warto?

 

Mam niedaleko kode sw 1000 w fajnym stanie za 200zł, ale to będzie za duża kostka, szczególnie do tego pokoiku (nie mówiąc o sąsiadach), ewentualnie yamahę yst-sw120 za ok 140zł.

 

1126489200_1567077368.jpg

9230685200_1567077372.jpg

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kosztowo, bo subwoofery o których mówisz nadają się raczej do kina domowego a nie muzyki. O tej kodzie słyszałem względnie dobre opinie ale to nadal nie to co powinno być. Będziesz miał też problem z podziałem częstotliwości i zgraniem całego zestawu. Pomijam już fakt że zupełnie nie masz miejsca na subwoofer. Masz mały pokój do tego średnio ciekawe ustawienie mebli, właściwie jest to meblościanka więc nie bardzo mamy możliwość kombinacji. Radziłbym na tą chwilę odpuścić temat. Zerknij też na moje ustawienie przy pokoju 210x410cm, nie jest idealnie ale mieszczę tu duże podłogówki (Jamo S606) bez specjalnych problemów z dźwiękiem https://i.imgur.com/58GMs8j.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, czyli wychodzi na to żeby zostawić to co jest, łóżko nie zmieści mi się po krótszej krawędzi niestety (taki nieustawny pokój)

 

Chyba za bardzo kombinuje, sprzęt jest tylko do kompa muzyka/youtube/gry czasami film.

 

W innym pokoju jest 5.1 Sony z subem do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny utworek przesłuchany dzisiaj i na słuchawkach super niski basik a na głośnikach brakuje najniższego basu :/

 

Niestety muszę coś kupić żeby mieć całe spektrum dźwięku.

 

Ktoś wie jaki subek do 150zł będzie najlepszy?

 

Ostatnio widziałem w dobrych cenach Canton AS 10 z 20cm przetwornikiem w obudowie bandpass.

 

Po zmierzeniu suwmiarką, grająca membrama w edkach to tylko 75mm, więc nie ma opcji na niski bass.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem AS 10 za niecałe 150zł z przesyłką, już strasznie długo zwlekałem z zakupem, w razie czego jest miesiąc gw i zwrot 14 dniowy.

 

Jak tylko przyjdzie to potestuje, muszę tylko zrobić jeszcze kabel jack 3.5 na 2 rca albo kupić gotowy.

 

Wielkość głośnika i moc będzie raczej za duża jak na taki pokoik ale zawsze lepiej mieć zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia? Po za tym jak ty tego suba podłączyłeś do tych Edifierów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jak zawsze trochę komplikacji, tym razem z kurierem, ale na szczęście naprawiłem.

 

Podłączone jest przez rozgałęźnik jack 3,5 wtyk -> 2 x jack 3,5 gniazdo, na razie tanie sznurówki, ale gra o dziwo dobrze.

 

Głośność jest ustawiona na stałe w subie, odcięcie na 80hz, na edkach ustawione też na jeden poziom i regulacja przez głośność systemową (na klawiaturze)

 

Niestety podłączenie do wyjścia "Sub/Center" do karty nie działało i musiałem wszystko podłączyć do "zielonego" wyjścia.

 

Będę miał te 2 zestawy na oddzielnej listwie z włącznikiem podpięte.

 

 

Co do samego dźwięku to szok ile basu i dociążenia brakowało, czytałem też przy okazji badania/testy na temat słuchu ludzkiego i wyszło im że człowiek bardziej odczuwa brak bassu niż wysokich tonów (teraz wiem czemu robią duże suby i małe satelitki jednodrożne szerokopasmowe bez tweeterów)

 

Zestawik gra teraz jak sporo większe głośniki i odbiór dźwięku jest dużo lepszy, teraz już wiem czemu ludzie często podpinają subwoofer do monitorów studyjnych nawet takich drogich, czy dużych 2.0.

 

Podsumowując efekt osiągnięty, głośniki grają teraz bardzo porównywalnie z słuchawkami które przenoszą całe pasmo, jak ma być w utworze walnięcie to jest :) zapas mocy w moim pokoiku jest ogromny (sub ustawiony gdzieś na 20% głośności)

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cel osiagniety, NICE :cool:

 

Jestem, tylko ciekaw gdzie znalazłeś miejsce na suba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subika zmieściłem tutaj po biurkiem, na szczęście jest sporo miejsca na nogi jeszcze.

 

YtmMNSx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...