Skocz do zawartości
sketel

Core 2 Quad vs Core 2 Duo w dzisiejszych czasach

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem temat z 2009 roku, gdzie prawie każdy pisał, że do normalnych zastosowań nie są używane 4 rdzenie i dlatego bardziej opłacałny był Core 2 Duo niż Core 2 Quad.

http://forum.pclab.pl/topic/410216-Core-2-Duo-vs-Core-2-Quad/

Jak jest dzisiaj? Wymieniłem w swoim Dell Optiplex 745 core 2 duo e6300 na core 2 quad q6600 i zauważyłem znacznie szybsze otwieranie się gmaila oraz to, że płynnie chodzą filmiki 1080p 50fps na youtube pod Linuxem. Wyłączyłem w Linuxie użycie dwóch rdzeni i okazało się, że już się tną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem w swoim Dell Optiplex 745 core 2 duo e6300 na core 2 quad q6600 i zauważyłem znacznie szybsze otwieranie się gmaila oraz to, że płynnie chodzą filmiki 1080p 50fps na youtube pod Linuxem.

Chyba sam sobie odpowiedziałeś :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie c2d do niczego się nie nadają c2q jeszcze coś tam mogą, ale cudów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź poważny.

Przez pewien czas po pojawieniu się c2q nie było sensu ich kupować, bo były drogie, a cały świat jeszcze żył dwoma rdzeniami. To było DEKADĘ temu.

 

Dyskusja o tym, ile rdzeni Kowalskiemu potrzeba, jest zazwyczaj dość emocjonalna, ale w przypadku sprzętu dziesięcioletniego, trzeba do niego włożyć najmocniejszy obsługiwany procesor. c2d nie radzi sobie już na dzisiaj z nowoczesnymi technologiami, a c2q też często jest za słaby, ale do środowisk o niskiej jakości, takich jak youtube, wystarczy. Ba, jeśli zamontujesz mu kartę graficzną pokroju gt1030, nawet 4K pójdzie.

 

Edit @Pentium D

Nie przesadzajmy. Mam komputer z c2d e5200, czyli naprawdę złoma, ale włożyć do tego SSD i zapomnieć o wideo w rozdzielczości powyżej 720p, do pracy biurowej jest w zupełności wystarczający.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie c2d do niczego się nie nadają c2q jeszcze coś tam mogą, ale cudów nie ma.

Mój T9300 nadal całkiem dobrze banuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obecnie Core 2 Duo e8400 o częstotliwości taktowania 3 ghz byłby gorszy od mojego Core 2 Quad Q6600 o częstotliwości zaledwie 2.4 Ghz? Błąd popełniłem, że nie zorientowałem się przed zakupem, że jest jeszcze Core 2 Quad Q6700 o częstotliwości 2,66 Ghz. Teraz się już nie opłaca wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w 8 letnim lapku C2D z dyskiem SSD, 4GB RAM i do pracy biurowej oraz www może być, chociaż przy radiu z www i otwartych kilku kartach zaczyna mulić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obecnie Core 2 Duo e8400 o częstotliwości taktowania 3 ghz byłby gorszy od mojego Core 2 Quad Q6600 o częstotliwości zaledwie 2.4 Ghz? Błąd popełniłem, że nie zorientowałem się przed zakupem, że jest jeszcze Core 2 Quad Q6700 o częstotliwości 2,66 Ghz. Teraz się już nie opłaca wymienić.

 

ten Q6600 przy dobrej płycie można wykręcić na 3.2 / 3.4 / 3.6 GHz dawno dawno temu miałem taki procesor i kręcenie go to była czysta przyjemność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie c2d do niczego się nie nadają c2q jeszcze coś tam mogą, ale cudów nie ma.

 

Edit @Pentium D

Nie przesadzajmy. Mam komputer z c2d e5200, czyli naprawdę złoma, ale włożyć do tego SSD i zapomnieć o wideo w rozdzielczości powyżej 720p, do pracy biurowej jest w zupełności wystarczający.

 

Dokładnie. Do dziś laptop z P8600 służy u mnie w rodzinie do normalnego surfowania po necie i multimediów typu Youtube, Spotify. Bez problemu działa też pakiet biurowy i wszelkiego rodzaju "użytki". Cudów nie ma, ale też nie każde zastosowanie cudów potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie c2d do niczego się nie nadają c2q jeszcze coś tam mogą, ale cudów nie ma.

Mam lapka na C2D T2400 i 3GB RAM do pracy biurowej i internetów bez problemu się nadaje, tak wideo tylko w 720p, ale to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którym momencie skończyły się czasy świetności dwurdzeniowców?

bo sam pamiętam jak w 2013/2014 oglądałem 1080p (h264) (co prawda nie Core 2 Duo) na Athlon X2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do normalnego surfowania Core 2 Quad Q6600 się nadaje, ale Core 2 Duo E6300 już przycina. Nawet utrudnione jest korzystanie z nowego Gmaila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym wy piszecie, że Core2duo tylko do biura? Przecież ja na E8400@3,75 GHz +Radeon 4850 1GB + 4 GB RAM grałem/gram w far cry 3, crysis 3, nowa odsłona tomb raider itp Wiadomo, że do nowszych gier się nie nada, chyba że ram i lepsze GPU z dx11 się wrzuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...