Skocz do zawartości
PavloGS

XFX RX 460 problem z sterownikami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest tu nowy i od razu zacznę od sprzętu:

 

CPU I7 2600k 3,4GHz

GPU Wcześniej GTX 760 phantom 2GB (2x6pin) teraz XFX RX 460 4GB 1220mhz (1x6pin) 2 wiatraczki

RAM 2GB Goodram 1333 + 8gb kingston 1333

PSU Corsair vs650

Płyta Głowna Gigabyte H61M-ds2 rev 4 po updacie biosu na F7

Winda 10 Pro 64

 

Temperatury około 40-45 w spoczynku. Z GTXem nie było żadnych problemów.

 

A problem polega na tym iż przedwczoraj około godziny 16 wymieniłem kartę z gtxa na tego rxa oczywiście tam czyszczenie sterowników itp i wszystko cacy do godziny około 24 sobie tam testowałem itp. i potem już chcę iść "spać" puściłem sobie coś na YT i sobie tak zasypiam i nie zdążyłem zasnąć i usłyszałem ze pc się resnął ale mowie a kij z tym rano ogarnę go może aktualizacja czy coś się wrąbało.

No i tak od wczoraj (15.08) od rana mam takie coś. Włączam PC system się ładuje i tutaj przychodzi losowość czasem ledwo ujże napis Zapraszamy to nagle obraz robi się i tu też losowo. Szary, biały czarny. I do tego system się wiesza.

I tylko magiczny przycisk reset działa ale tutaj też nie zawsze bo czasem to muszę powerem go "resetować" w trybie awaryjnym działa wszystko na szczęście. próbowałem chyba z 5-6 różnych wersji sterowników i każde z nich chyba po 3 razy próbowałem instalować (używałem DDU) i za każdym razem różnię bywało, raz się zainstalował i było chwile ok i po około max 7 minutach po instalacji sterownika robił się ten crash z szarym ekranem i zwiecha czasami podczas instalacji już crash był a teraz niedawno miałem coś takiego ze po instalacji sterownika mam cały ekran w hmm kwadratach tutaj fotka.2vs14rr.jpg

 

 

Jeżeli było by to ważne to dopisze później jakie wersje sterowników wgrywałem ale tych z płyty ver 16.9.2 V1.1 nie mogłem nawet zainstalować bo był błąd. Instalowałem wszystkie aktualizacje C++ i frameworka i DXa też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ddu usuwałeś w trybie awaryjnym? nie twierdzę, że to rozwiąże problem, ale u mnie też były czasem jakieś problemy i dopiero po usuwaniu w awaryjnym wszystko dobrze zaskoczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwałem i w awaryjnym jak i na normalu efekty podobne. Albo podczas instalacji crash albo jakiś czas po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli najwidoczniej padaka. rozumiem, że dopiero co ją kupiłeś.. pisz do sprzedającego, że chcesz ją zwrócić

 

w ogóle 460 to kiepski wybór, trzeba było zainwestować chociaż w taką 560

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie to dziwi że działała prze tyle czasu bez niczego. Jak pojawił się błąd to po kilku próbach strzeliłem formata lecz nie pomogło. Do jutra wieczora będę próbował. Jak nie da rady to zwrocik poleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także mnie to dziwi i ogólnie nie mam nic przeciwko używanemu sprzętowi, bo zarówno nowy może się popsuć z dnia na dzień jak i katowany używany może podziałać wiele lat bez problemu. Reguły nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze na aukcji 2 dni od daty otrzymania czyli dziś już muszę podjąć decyzję.

A jak już to na jaka mógłbym ją zamienić. bo chce coś mocniejszego niż ta gtx 760 a nie drożnej niż 400zl

Edytowane przez PavloGS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za 4 stówy to kupujesz takiego rxa 570, przynajmniej ja 1,5 m-ca temu kupiłem za 415 pokoparkowego (jeszcze na gwarancji). chociaż teraz widzę, że najtaniej to około 450 chodzą. w każdym razie na pewno jest szybsza od gtxa 970, choć i ten możesz wziąć pod uwagę.

 

haha cenią się z tymi gtxami, drożej od 570, czyli słaby deal

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poczekam może ktoś wpadnie na jakiś pomysł. A jeżeli nie to zwrotka pójdzie i już ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma na co czekać, pisz tam szybko już dzisiaj, że wystąpił taki a taki problem, skoro są niby tylko 2 dni na sprawdzenie, a rx to najlepsza wydajność w tej cenie, więc też nie ma co się za bardzo zastanawiać.

 

Zrobiłeś błąd biorąc tego rxa 460, ma chyba tyle samo jednostek wykonawczych co r7 260x, którego miałem i który to miał wydajność podobną do tego gtxa 760, ale z racji usprawnionej architektury był od niego pewnie tylko niewiele lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta karta, to nie jest czasem odblokowany RX 460 z 896 do 1024 jednostek? Pierwszy raz w życiu widzę takie "zniekształcenie" obrazu. Może GPU uszkodzone (?).

 

w ogóle 460 to kiepski wybór, trzeba było zainwestować chociaż w taką 560

Buahaha. Przecież między tymi kartami to praktycznie poniżej 10% różnicy. Więcej potrafi dać w niektórych tytułach 4 GB VRAM na tych kartach (kilkadziesiąt procent w takim Doom na Vulkan, czyli RX 460 4GB byłoby znacznie szybsze od RX 560 2GB :lol2: ). Ja rozumiem, że gdyby te karty kosztowały podobnie, a jedna była szybsza z 25% od drugiej, to byłby sens coś takiego napisać, ale nie przy 8% i jeszcze przy nieco niższej cenie RX460.

 

Zrobiłeś błąd biorąc tego rxa 460, ma chyba tyle samo jednostek wykonawczych co r7 260x, którego miałem i który to miał wydajność podobną do tego gtxa 760,

RX 460 4GB jest szybszy z 25% od R7 260X (czasem o 74% w Doom Vulkan, a czasem tylko 18% w GTA V ) :

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_radeon_rx_460_strix_gaming_lepsza_strona_malego_polarisa?page=0,13

 

Inna sprawa, że gdybym się przesiadał z GTX 760, to celowałbym w coś szybszego niż RX460/560 4GB, czy nawet GTX 1050Ti .

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poczekam może ktoś wpadnie na jakiś pomysł. A jeżeli nie to zwrotka pójdzie i już ;/.

na co tu wpadać karta uszkodzona koniec kropa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszkodzona, odsyłaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś papucia, na padniętego lacia... Co Cię skłoniło do tak głupiej decyzji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jest odblokowane 1024 jednostek. Już zgłosiłem zwrot teraz tylko zapakować i nara złomie. Poszukam sobie czegoś jeszcze innego. I czy mogę podać tutaj wam link do aukcji? Bo chciałbym dać maksymalne 450 zeta i dostać rakietę w tej cenie. Ewentualnie sprzedać jeszcze tego GTXa za 150 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450zł + 150zł i powinno wystarczyć na fabrycznie nowego RX570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedzmy do 600 zł co najlepszego mogę kupić nawet używanego. Bo ja zaraz wyjeżdżam na weekend. Bo tak trochę się zrazilem do amd hehe chyba że po prostu w tej cenie amd lepsze.

 

Coś mocniejszego niż to migx21.jpg

Edytowane przez PavloGS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta karta, to nie jest czasem odblokowany RX 460 z 896 do 1024 jednostek? Pierwszy raz w życiu widzę takie "zniekształcenie" obrazu. Może GPU uszkodzone (?).

 

Buahaha. Przecież między tymi kartami to praktycznie poniżej 10% różnicy. Więcej potrafi dać w niektórych tytułach 4 GB VRAM na tych kartach (kilkadziesiąt procent w takim Doom na Vulkan, czyli RX 460 4GB byłoby znacznie szybsze od RX 560 2GB :lol2: ). Ja rozumiem, że gdyby te karty kosztowały podobnie, a jedna była szybsza z 25% od drugiej, to byłby sens coś takiego napisać, ale nie przy 8% i jeszcze przy nieco niższej cenie RX460.

 

RX 460 4GB jest szybszy z 25% od R7 260X (czasem o 74% w Doom Vulkan, a czasem tylko 18% w GTA V ) :

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_radeon_rx_460_strix_gaming_lepsza_strona_malego_polarisa?page=0,13

 

Inna sprawa, że gdybym się przesiadał z GTX 760, to celowałbym w coś szybszego niż RX460/560 4GB, czy nawet GTX 1050Ti .

 

O czym ty w ogóle do mnie piszesz? Powtarzasz to co już wcześniej napisałem i na nowo odkrywasz Amerykę.

 

@PavloGS

Bierz nowego rx'a 570 4gb, a jak chcesz przyoszczędzić to używkę. Jeżeli masz budżet, to warto kupić nówkę. Będzie "nawet"(apropo wypowiedzi kolegi Kyle_PL) sporo szybszy od tego GTX'a 1050ti.

 

edit. po przygodach z rx 460, wydajność 570 wgniecie cię w fotel!!! ;p

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co myślicie o tej aukcji ? https://allegro.pl/oferta/msi-rx570-8gb-gwarancja-8405459797

 

@edit może coś na OLX się znajdzie

 

@edit może taka bym wziął od razu co ?

 

https://www.olx.pl/oferta/sapphire-nitro-radeon-rx-570-8gb-CID99-IDyNBsL.html#341d5fcd54

 

A i czy moja konfiguracja PC starczy by taka karta była w miarę wydajna (dawała z siebie co najmniej 90%)

Edytowane przez PavloGS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko powinno wszystko chodzić >90%

 

Moim zdaniem nie warto przy tej grafice iść w 8gb, ale z drugiej strony taki rx 580 jest już niby wymagane/właściwe te 8gb, a jego wydajność jest tylko niewiele większa od 570.

 

Możesz odebrać osobiście, że pchasz się w olx? Żeby zaraz nie było tematu, że łolaboga karty ni ma.

 

Lepiej oczywiście allegro. Są jakieś niby nówki (579zł, nawet i 529zł,ale z jednym wentylem od sapphire), niewiele droższe ale mają 4gb. Sam musisz zdecydować ile chcesz wydać i będzie wiadomo.

 

edit acha no i zauważ, że tą 8gb msi nie ma nawet zdjęcia na allegro... także ten..

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tylko i wyłącznie odbiór osobisty z olx. A i czy dużo stracę biorąc wersję 4 gb zamiar 8gb? Bo domyślam się że traktowania za bardzo się nie różnią ale czy ta pamięć dużo daje? Reasumujac Czy jeżeli będę mógł kupić 8gb to brać czy lepiej 4?

 

Ale czy te karty z jednym wentylem mają dobre traktowania takie jak te z dwoma/trzema? Teraz jestem na wiosce i tu Internet do dipy nie mam jak patrzeć sorki. Bo jeżeli traktowania ok to temperaturę bym zbił na własną rękę hehe

Edytowane przez PavloGS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj,czekaj...

Autorze,co ciebie skłoniło do wymiany GTX760 na RX460?(Z punktu wydajności to RX460 jest gorszy/prawie na równi z GTX760).

Jak koniecznie patrzałeś na 4GB Vram,to od razu mogłeś zakupić RX570(nawet używkę).

Co do tej karty,niestety jest to problem,który sam nie rozwiążesz i słusznie zwróć tą kartę.

Ten RX460 od XFX to był model Double Dissipation?

Pytam się,bo mam ten model w kompie ze sygnaturki i czasem też karta robiła(teraz już nie :D)dziwne rzeczy podobne do twojego problemu i pomogło odłączenie i ponowne podłączenie kabla do wyjścia obrazu(ja korzystam z DVI,nie wiem jak naprawdę ten problem się rozwiązał :lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym około 500 zł na kartę jakieś pomysły?

 

Tylko jak szybko koleś odda kasę bo ja jutro paczkę pakuje i nara A allegro musi zrobić swoje bo koleś gadał że zwrot nie wchodzi w grę.

 

 

Rozumiem że koleś sprzedaje na allegro to pisze się na ich warunki bez względu jakie on sobie da

Jest tak?

Edytowane przez PavloGS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym około 500 zł na kartę jakieś pomysły?

W tej kwocie to GTX 970,GTX 1060 3GB(jak się uda to 1060 6GB),RX570,RX580 - oczywiście używki(w przypadku Radeonów ciężko trafić w tej kwocie na sztukę,która koparki nie widziała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wymagania srogie do 4k i 60 FPS. Ja ogrywałem na PS5 już w wersji Directors Cut. Były piękne momenty, ale moim zdaniem, graficznie do Horizon Forbidden West nie ma żadnego podejścia, a tam chyba wymagania podobne na PC. 
    • Tak bo sterownikami NV zmienia nawet ustawienia z biosu i może dla każdej modele z generacji wbić ustawienia i nawet tak robili głupole 🤣 Ty to trzymaj się krzywej bo jeszcze popsujesz karte jak 460
    • @_rdk_A zebrało się, bo generalnie jestem może nie przeciwnikiem kupna nówek, ale orędownikiem wykorzystania sprzętu aż faktycznie padnie a nie zmian w imię wypełnienia ego entuzjasty. Wolę korzystać ze sprzętu używanego, jeżeli jest sprawny, niż wydawać cenę MSRP + podatek od nowości na nówki, które zwyczajnie nie są tego warte. Teraz wpadł mi w ręce 3070 w nietuzinkowej wersji ichill x4 w dobrej kasie. To nie znaczy że złomuję poprzedniego 2060s, mam z jakieś 2-3 kompy na starszych gen gdzie ta karta będzie jak znalazł. A jak nie, to ją sprzedam za jakieś rozsądne pieniądze żeby komuś posłużyła kolejne 2-3 lata. Ergo chcialbym powrotu do tego co było kiedyś, nowe GPU co dwa-trzy lata, ale z odpowiednim przyrostem wydajności i za rozsądniejszą kwotę. To co się dzisiaj dzieje w kategoriach sprzętu jest dla mnie nie do zaakceptowania. Dojdzie do tego, że jak ze smartfonami będą dwie premiery flagowców w tym samym roku  
    • Święta racja Sned Sam u siebie swego czasu montowałem z palca komplet wentylatorów w obudowie i potem zaskoczony, że komputer słyszalny. W końcu zabrałem się za testowanie i obecnie (w zależności od obudowy i systemu chłodzenia  karty i procesora) mam tylko jeden wentylator wywiewowy 140mm BQ z tyłu, a na przodzie nie ma nic Jak montuje na przodzie dwa 140mm BQ to temperatura na GPU i procesorze spadają około 2 stC więc gra nie warta świeczki. Ten tylny wentylator wymusza napływ powietrza z zewnątrz poprzez siatkę na froncie i w ten sposób jest wymuszony obieg w środku budy. No i ta cisza, bo tylny wentylator stoi na chłodnicy od GPU. To jeszcze nic... tylny wentylator w delikatny sposób wyciąga ciepło z radiatora na procesorze, bo jest od niego zaledwie 2cm Teraz jak piszę i w tle leci film, wentylatory stoją, bo kręcą od 40stC tył i od 50stC procesor. Jak się w środku nieco podniesie temperatura (mowa o idle) to pierwszy startuje tylny na chłodnicy 140mm BQ a jak to za mało, to zaczyna kręcić na procesorze. Pod obciążeniem wiadomo oba lecą na swoich krzywych z FC. Tak, że zanim zaczniemy montować najmocniejsze wentylatory do obudowy, warto porobić testy na własną rękę zanim napchamy za dużo i całkowicie niepotrzebnie  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...