Skocz do zawartości
momo8605

PS 4 PRO (dziwny dźwięk z okolic zasilacza)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od 14 miesięcy jestem posiadaczem PS 4 PRO. Przez ostatnie 2 miesiące konsola stała w pionie na oryginalnej podstawce od SONY. Przedwczoraj z okolic kabla zasilającego zaczął wydobywać się dziwny dźwięk, którego możecie posłuchać tutaj: https://youtu.be/lOiLap_oGLs

 

Żeby się upewnić, że dźwięk nie dochodzi z wentylatora, zdjąłem górną część obudowy. Odkręciłem też podstawkę i położyłem konsolę w poziomie.

 

Dźwięk zaczyna pojawiać się po włączeniu jakiejkolwiek gry i po przejściu do rozgrywki. Poniżej zdjęcie z zaznaczonym miejscem:

46.jpg

Ktoś się wcześniej z tym spotkał i może pomóc?

Edytowane przez momo8605

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie jest dźwięk powietrza ruszającego jakimś elementem zasilacza (a tego nie sprawdzisz bez wyjęcia go ze środka) to sprawdziłbym jeszcze sam wentylator - przyłóż ucho i nasłuchuj czy to nie łożysko tak rzęzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie jest dźwięk powietrza ruszającego jakimś elementem zasilacza (a tego nie sprawdzisz bez wyjęcia go ze środka) to sprawdziłbym jeszcze sam wentylator - przyłóż ucho i nasłuchuj czy to nie łożysko tak rzęzi.

To nie wentylator, dlatego zdjąłem górną pokrywę, żeby się upewnić. Po wyłączeniu gry dźwięk cały czas się utrzymuję i po wyciągnięciu płyty poruszałem nią na boki, ale bez żadnego efektu. Konsola jest już po gwarancji i w zasadzie mógłbym ją rozkręcić i dotrzeć do zasilacza, ale wolałbym tego uniknąć. Na zimno jak nią ruszałem, to nie słychać, żeby cokolwiek w niej latało.

Edytowane przez momo8605

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słynny terkot, to można powiedzieć, że "ten typ tak ma". I w sumie to wszystkie być może konsole PS4 Pro go mają, pewnie wpływ na ujawnienie się wady miało to że trzymałeś ją w pionie. Nie mówię że to Twoja wina, ale że to mogło wywołać to, a wiadomo, że PS4 Pro do najlepiej zbudowanych nie należą.

 

Widziałem na YT przykład gościa co również po jakimś czasie mu się to objawiło.

 

Jeśli to terkot ala terkot silnika motoru albo traktora, to jest to pewnie to samo co we wszystkich niemal sztukach konsoli, czytałem, że to cewki bodajże w zasilaczu czy coś.. A nie miałeś tego terkotu wcześniej? Ja nie wierzę w sztuki, które go absolutnie nie mają, chyba, ze ktoś ma wyjątkowego farta w tym zakresie. Przerabiam właśnie drugą sztukę konsoli i obie terkoczą, z tym, że drugiej terkot wydaje się zauważalnie mniej dokuczliwy i choć słychać go troszkę nawet z paru metrów, to jest on - trochę - przynajmniej mniejszy i nie wżyna się w uszy tak.

 

I kolejny przykład, że ten terkot może pojawiać się z czasem. Po prostu trzeba niestety machnąć na to ręką, pewnie jakby od tego konsole masowo padały to Sony musiałoby coś z tym zrobić, a póki co nie zamierza. Ja znam póki co 2 rodzaj sztuk - terkoczące bardzo i trochę mniej ;) hyh. Z tym, że na razie chyba się nie ustabilizował na jednym poziomie, więc nie wiem czy efekt w mojej drugiej sztuce będzie narastać (oby nie) czy słabnąć (oby tak :);)). Nie wykluczam też wpływu poziomu szumu dla ostatecznego wrażenia i odbioru tego terkotu.

 

 

A sorry u Ciebie to brzmi trochę inaczej, bo zobaczyłem, że linka dałeś. Jak takie jakieś chrobotanie :P. PS4 Pro jest uzdolniona muzycznie niewątpliwie :D. Choć może to rodzaj terkotu, ale niestety za mało ich rodzajów poznałem by coś powiedzieć na jego temat. Na razie jestem na stażu nt. dźwięków dobywających się z PS4 Pro.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...