Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam w komputerze stacjonarnym 1 dysk SSD Samsung 960 EVO o pojemności 500 GB. Chciałbym go podzielić na dwie partycje - C (systemowa) i D (magazyn). Sęk w tym, że nie zrobiłem tego podczas instalacji Windowsa 10. Czy mogę to zrobić w dowolnym momencie i jak się za to zabrać? Wystarczy narzędzie systemowe czy trzeba ściągnąć do tego jakiś program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD Samsung 960 EVO o pojemności 500 GB. Chciałbym go podzielić na dwie partycje - C (systemowa) i D (magazyn).

Ludzie ... po co robicie takie rzeczy? Sensu to nie ma najmniejszego.

 

No ale:

Zrobić to powinno się dać przez zarządzanie dyskami w narzędziach administracyjnych->zarządzanie komputerem (nie raz usuwałem partycję 2 i rozszerzałem partycję 1 w jej miejsce, więc w drugą stronę pewnie też się da)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemowe zarządzanie dyskami pozwala "na żywca" zmniejszyć partycję systemową, by zrobić miejsce dla innej partycji.

Alternatywne programy dają zwykle radę skurczyć partycję systemową bardziej niż narzędzia wbudowane - ale póki nie ma potrzeby, to lepiej ich nie używać.

 

Zobacz, czy systemowe narzędzie daje radę zmniejszyć partycję tak, jakbyś chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ... po co robicie takie rzeczy? Sensu to nie ma najmniejszego.

Po to żeby:

1. mieć porządek

2. przywracać system z obrazu w kilka minut (zamiast tracić godziny co jest nie tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby:

1. mieć porządek

Nie wiem jak podział na partycje może pomóc w porządku. W praktyce nic to nie daje, poza problemem jak zabraknie na C miejsca, a na D wolne hektary. ... albo przenoszenie z C na D / D na C przez praktycznie kopiowanie. Miałem nie raz podział na partycje i zawsze dochodziłem do wniosku, że to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samej kolejności działań ,to na początek zmniejsz partycję c ,następnie utwórz kolejną partycję,przypisz literę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menadżer partycji Windowsa sobie z tym poradzi, ale zdecydowanie lepiej mieć jedną partycję na SSD. To nie HDD gdzie robiło się jak najmniejszą partycję systemową żeby skrócić czas dostępu głowicy do danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na hdd w tym miejscu powstawały najwczesniej bad sektory, wszak plik stronicowania znajdował sie na koncu partycji 1 z automatu :E

 

 

partycjonować ssd? ... w czasach gdzie system instaluje sie max 15 minut, instaluje dodatkowe programy w 5 a ustawienia przeglądarki są na serwerze :D

 

rupiecie trzyma sie w chmurze albo na talerzowcu z szuflady. Dodatkowa partycja by przywracać system? Ja nie wiem co trzeba by spiersdzielić w windowsie by to robić nałogowo... no i po co? Może byc na tej samej partycji gdzie windows...

 

 

Co do porządków, jak dbasz tak masz, czy jedna partycja czy 50 na osobne typy plików jak ma byc burdel to bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...