Forum PCLab.pl: Wytrzymały smartfon do 200-300 PLN - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wytrzymały smartfon do 200-300 PLN "Następca" Z2 Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Caroozo 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 16 Sierpień 2019 - 13:57

Parę dni temu spadł mi Xperia Z2. Nic w tym dziwnego - zaliczył w życiu setki "gleb", ale tym razem wyjątkowo nie wstał :). Po podłączeniu do ładowarki miga 3 razy na czerwono, czyli może być albo bateria (dość tania naprawa) albo płyta (tu może być trudniej). Także rozważam oddanie fona do serwisu bo i tak miałem baterię zmieniać, ale po dostępności mobasów do tego modelu i pewnie koszcie wymiany szykuję się na zakup jakiegoś zamiennika (jeśli to "tylko" bateria i do stówki go naprawię, zostanie).

W Z2 wkurzało mnie kilka rzeczy, m.in. problemy z WiFi w Marshmallow, przegrzewanie się przy nagrywaniu 4K, odpadająca klapka, rzadkie problemy z wejściem na słuchawki - choć to bardzo solidny telefon. Mam już swoje lata, bajery są mi zbędne, na telefonie ani nie gram ani nie siedzę cały dzień. Fona potrzebuję do dzwonienia/SMSowania, Chrome, AIMP, YouTube, ważny jest też szybki fix GPS i ekran przynajmniej 4,5-5", wyjście na słuchawki i przyzwoity czas pracy na baterii. Ekran FHD kompletnie mi nie jest potrzebny, i tak mam plan w T-Mobile z video bez limitu do 480p ;P. Pozostałe bajery mnie nie interesują, na plus będzie opcja wgrania custom ROM-a i przyzwoity aparat.

Co możecie polecić - najlepiej z niegdysiejszych flagowców? Ważne żeby telefon z powodzeniem wytrzymywał upadki na beton i inne niespodzianki - nie będę nim mieszał zaprawy, ale też nie będę go nosił na pasku w skórzanym pokrowcu jak jakiś Mirek handlarz ;-). Musi być solidny i zapewniać podstawową funkcjonalność.

#2 Użytkownik jest niedostępny   sprzetowiec90 

• Departament wkurzania ludzi
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 16 Sierpień 2019 - 14:38

Nie ma solidnych, za 300zl to szukaj xiaomi redmi note 4x lub mi a1 choc note 4x ma wieksza baterie lub jakas motke ze snapem 625 z 3gb ramu.

Jak do 5cali to bym popatrzyl za redmi 4 pro ze snapem 625, ewentualnie taniej redmi 4x.

Ten post był edytowany przez sprzetowiec90 dnia: 16 Sierpień 2019 - 14:40

Strona 1 z 1