Skocz do zawartości
Gość

Ryzen po podkręceniu i Cool and Quiet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

U mnie nie działa.

 

Co prawda w idle pobór mocy wg HWInfo to jakieś 20W, temperatury też są niższe, ale taktowanie i napięcie zostaje takie same.

 

C&Q włączone w biosie.

 

W Windowsie Ryzen Balanced Power Plan, 5% minimalny stan procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie do tematu

spada Ci napięcie CPU?

C&Q ustawione na Auto czy Enabled?

gdzie ta płyta ma w BIOS'ie opcje zaradzania C&Q ...

zastanawia mnie czy Ryzeny nie powinny zrzucać taktowania razem z napięciem ...

bo u mnie nie spada poniżej bazowego ... a na wcześniejszych podstawkach AMD spadało do 800...

i coś co mnie absolutnie zdziwiło to odczyt taktowania 3.7 (100MHz wyżej niż max boost ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkręceniu na sztywno w BIOS opcja CC nie działa, nie zrzuca taktowań. Jeśli chcesz zrzucanie taktowań, to w BIOSie nie ruszaj i podkręć w Ryzen Master, napięcie będzie stałe, ale taktowanie spadnie.

 

Ewentualnie napięcie w offset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podłącze sie do tematu

spada Ci napięcie CPU?

C&Q ustawione na Auto czy Enabled?

gdzie ta płyta ma w BIOS'ie opcje zaradzania C&Q ...

zastanawia mnie czy Ryzeny nie powinny zrzucać taktowania razem z napięciem ...

bo u mnie nie spada poniżej bazowego ... a na wcześniejszych podstawkach AMD spadało do 800...

i coś co mnie absolutnie zdziwiło to odczyt taktowania 3.7 (100MHz wyżej niż max boost ...)

 

Auto jest domyślne, choć po zmianie mnożnika zmienia się na Disabled.

 

Aktualnie mam Enabled. Włączenie P2 State z wyłączeniem C5, zrzuca taktowania dość losowo.

 

Napięcie cały czas te same.

 

Opcje dot. tego są w tej samej zakładce co O/C na samym dole, chyba CPU Features.

 

Co do taktowań to max boost jest 3.9Ghz i w zależności od napięć jakie płyta ustawi, temperatur i obciążenia może nawet tyle zapodać.

 

Na boxie miałem 3,6Ghz, na Noctua 3,725 Ghz. Inni na filmach widziałem nawet 3,8Ghz. Pewnie zależy też od gry, bo różne obciążenie.

 

 

Po podkręceniu na sztywno w BIOS opcja CC nie działa, nie zrzuca taktowań. Jeśli chcesz zrzucanie taktowań, to w BIOSie nie ruszaj i podkręć w Ryzen Master, napięcie będzie stałe, ale taktowanie spadnie.

 

Ewentualnie napięcie w offset.

 

No właśnie, jak ustawić offset?

 

Nie mogę wpisać bazowego taktowania, mogę tylko ile plus, lub ile minus. Ile dać, by wyszło 1.35V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd mamy wiedzieć ile płyta daje napięcia? Wrzuć taktowanie jakie chcesz, odpal kompa, HwInfo, patrz w idle, pod obciążeniem i policz ile trzeba dodać/odjąć (raczej odjąć) żeby było 1.35V.

 

Dla mnie to bez sensu, za dużo zabawy, lepiej wszystko na sztywno dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takich opcji to u mnie nie ma na mobo :< custom. Tylko P0, P1, P2 i ten ostatni daje jakieś małe zbicia taktowań, choć temperatury takie same czy napięcia, więc nie widze by coś to dawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P0, P1 i P2 musisz ustawić sobie sam. P0 Ustawiasz na max OC na jakim chcesz by prcecek chodził pod obciążeniem P1 np. na 3Ghz przy minimalnym dla tej częstotliwości napięciu, p2 olewasz, tak to widzę (jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi). Ustawiania robisz w systemie hexa-decymalnym, ale na stronie którą podałem, jest tabelka i chyba gdzieś kalkulator do obliczeń.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to żeby spadały taktowania i napięcia trzeba zrobić OC przez "Pstate Overclocking"

 

RyZen Pstate Overclocking, method, calculation and Calculator

dzięki za link do tutka

miałem niezła zagadkę co te cyfry znaczą

 

pytanie trochę z innej beczki jak jest z działaniem Ryzen Master na win 7 bo moje pierwsze spotkanie zakończyło się BSoD'em ...

stare sterowniki chipsetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie trochę z innej beczki jak jest z działaniem Ryzen Master na win 7 bo moje pierwsze spotkanie zakończyło się BSoD'em ...

stare sterowniki chipsetu?

Mi wywalał BSODY na Win 10, blokował rdzenie i wieszał kompa a i pokazywał jakiś dziwne wartości, używałem.. twu! próbowałem użyć tego programu dwa razy, za każdym razem podobnie. Odpuściłem sobie.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemu śmigał, dobry do szybkich testów i potem przepisania wartości w BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...