Skocz do zawartości
High

Wybór amplitunera 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, biję się z myślami co wybrać.

Mam głośniki kina domowego 5.1 Rubicon RP36 MK II z subem RSUB-10.

Obecny i już bardzo wysłużony ampli Sony STR-DE400 zaczął wariować - stereo w ogóle nie chce działa. Chyba przyszła na niego pora.

 

Zastanawiam się nad: Onkyo TX-NR676E lub Yamaha RX-V683 z naciskiem raczej na Onkyo ze względu na cenę.

 

Co myślicie? Ww. ampli nie są "zbyt dobre" dla tego kina ? Może coś innego ?

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła mi Yamaha rx-v671 wiec musiałem szybko coś kupić wiec Pojechałem do salonu HI FI po NR676 po przeczytanych opinii w necie. Ale powiedziałem sprzedawcy że chce jeszcze posłuchać i dobrze że posłuchałem. Ponieważ dźwięk kompletnie mi się nie spodobał był bardzo natarczywy i nie przyjemny, myślałem że to wina kolumn na których słucham ponieważ sprzedawca nie posiadał moich. Ale z ciekawości poprosiłem Yamaha rx v685 i dźwięk od razy mi się spodobał był podobny do mojej starej 671. Ale sprzedawca zaproponował mi żebym posłuchał marantz 5013 ponieważ wydaje mu się że może mi się spodobać, i wróciłem z nim do domu :lol2: Dzwięk najbardziej mi się spodobał był delikatny i taki słodki nie wiem jak to opisać :). Wiec najlepiej idz posłuchać i sam oceń nie kieruj się opiniami z neta ponieważ często one są opłacane. Z tej dwójki yamaha zagra dużo lepiej aczkolwiek nie wiem gdzie znajdziesz jeszcze 683 ponieważ to stary model

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno małe "ale". Cena. Marantz, o którym mówisz to około 3tyś zł a takiej kasy za ampli nie wyłożę.

Co do dostępności to Onkyo jak i Yamaha mam dostępne w swojej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to posłuchaj onkyo i yamaha i wybierz co bardziej Ci się podoba. W ciemno bym nie kupował . Onkyo tylko ładnie wygląda bo jest duży i sprawia wrażenie mocnego a łapie przester dużo szybciej niż yamaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie z innej beczki. Czy do satelitów wystarczy przewód 2x0.75? Mam mało miejsca żeby go poprowadzić i dlatego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Twoje Sony jest do odratowania, częsta ich wada to zimne luty na złączach i przekaźnikach. Objawia się to nie włączaniem niektórych trybów 5,1 lub Stereo

 

http://forum.pclab.pl/uploads/monthly_08_2019/post-111603-15662305992477_thumb.jpg

 

Ja robiłem to sam jeszcze podlałem świeża cyną wszystkie MOS-FETy w torze wzmacniaczy, złącza głośnikowe, złącza wejściowe, wszystkie styki z taśm od zasilacza i te owe 3 przekaźniki sterujące :) Roboty na godzinę i warto, już od 1,5 rej roku mam spokój i działa prawidłowo

post-111603-15662305992477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie z innej beczki. Czy do satelitów wystarczy przewód 2x0.75? Mam mało miejsca żeby go poprowadzić i dlatego...

 

jeśli przewody nie są bardzo długie to od biedy może być ale optymalnie było by dać 2x1.5

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Robo_

Bardzo Ci dziękuję za podpowiedź. Kiedyś już tak z nim miałem i wystarczyło go porządnie przedmuchać kompresorem. Pomogło na niemal dwa lata.

Rozebranie tego nie będzie takie proste bo mosfet jest od dolnej części obudowy. Nie mam nic do stracenia i zrobię jak piszesz.

 

zlotnik

Przewód będzie miał około 12 metrów.

 

 

 

_Robo_

 

Przelutowałem wszystko co sugerujesz i efekt jest ten sam. Stereo i A.F.D. Auto nie puszcza sygnału na fronty. Reszta modów coś tam "pierdzi".

 

 

Ponowię pytanie.

 

Czy ww. ampli nie są przerostem nad treścią dla moich głośników ?

Edytowane przez High

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...