Skocz do zawartości
MasloMlg

Karta Graficzna do ~500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam karty graficznej do 500 PLN. Maksymalna dopłata 50 PLN. Karta musi być od zielonych. Wiem, że w tym budżecie królują Radeony ale ja chcę Nvidie, nawet kosztem mniejszej wydajności.

W grę wchodzą używki jednak chciałbym, żeby nie była to karta od losowego człowieka z Allegro. Raczej wolałbym coś z gwarancją.

 

Jeśli chodzi o resztę PC to i5-4460, zasilacz Vero L2 500W, buda RG4T.

 

Z góry dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj GTX 970, 1060 3GB, a najlepiej to cos dozbieraj do 1060 6GB bo naprawde bez sensu jest kupowac jakies pazdzierze typu GTX 1050 Ti bo w tej cenie ciezko o dobry model z jakas sensowana gwarancja czyli tak minimum 6 miesiecy

 

Jezeli masz maks 550 zl to zostaje ci GTX 1050 Ti gdzie z radeona masz RX 570 szybszego o 40%. Dlaczego nie radeon w tej cenie????

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się poszczęści to jeszcze GTX 980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienko na allegro najtanszy GTX 980 jest za 639 zl i to oferta niby wydaje sie uczciwa ale nie ma slowa o gawrancji a autor chce z gwara jak juz

 

Za 670 zl jest uzywka ze sklepu daja paragon i gwara 6 miesiecy. EVGA SC

 

Tylko ze w tej cenie prawie 700 zl to mozna wydajniejsza GTX 1060 6GB kupic.... wiec 980 to tak slabo z oplacalnoscia

 

Np https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-amp-gtx1060-6gb-8081085226

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienko na allegro najtanszy GTX 980 jest za 639 zl i to oferta niby wydaje sie uczciwa ale nie ma slowa o gawrancji a autor chce z gwara jak juz

Jakieś może dwa tygodnie temu był GTX 980 za nieco ponad 500 zł na allegro,karta nie byle jaka,od EVGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hmm: Nie rozumiem takiego podejścia, "wyrzucę hajs w błoto, byle bym miał nvidie!" Wyrzuć pieniądz na szrota 1050ti, przecież nie ważne ze się nie opłaca i że w jego cenie możesz mieć kartę na gwarancji o wydajności GTXa1060. Ważne ze będziesz miał w kompie zielono! :thumbup: PEACE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm: Nie rozumiem takiego podejścia, "wyrzucę hajs w błoto, byle bym miał nvidie!" Wyrzuć pieniądz na szrota 1050ti, przecież nie ważne ze się nie opłaca i że w jego cenie możesz mieć kartę na gwarancji o wydajności GTXa1060. Ważne ze będziesz miał w kompie zielono! :thumbup: PEACE!

 

3 Radeony od HD5770 przez R9 290 po RX 470 i wszystkie miały problem ze sterownikami.

Na Nvidii brak jakichkolwiek problemów.

Coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Radeony od HD5770 przez R9 290 po RX 470 i wszystkie miały problem ze sterownikami.

Jakie problemy były przy Radeonach?

Ogólnie sterowniki do Radeonów są bardziej problematyczne niż sterowniki do GeForców,ale jest to do ogarnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Radeony od HD5770 przez R9 290 po RX 470 i wszystkie miały problem ze sterownikami.

Na Nvidii brak jakichkolwiek problemów.

Coś więcej?

Kilka kart od AMD zero problemów ze sterownikami. ( nie wspominając ze panelNV przy panelu AMD wygląda jak szrot z czasów win98) Pierwsza zielona karta od dość długiego czasu i co prawda daje sobie z nią radę, ale co nowe sterowniki to z czymś problem, teraz np. po zwinięciu gry do paska i powrocie do niej, ilość fps potrafi spaść z 70+ do 30+ Coś więcej?

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład wywalanie bsod po aktualizacjach, dziwne artefakty, ściemnianie ekranu, wywalanie błędów w grach. Ogólnie bardzo zraziłem się do Radeonów przez te problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kart od AMD zero problemów ze sterownikami.

Potwierdzam,z moimi HD 7850(leży w szafie)i RX 460(aktualnie używam)też zero problemów ze sterownikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm: Nie rozumiem takiego podejścia, "wyrzucę hajs w błoto, byle bym miał nvidie!" Wyrzuć pieniądz na szrota 1050ti, przecież nie ważne ze się nie opłaca i że w jego cenie możesz mieć kartę na gwarancji o wydajności GTXa1060. Ważne ze będziesz miał w kompie zielono! :thumbup: PEACE!

 

jak widać co nie których myślenie jest mocną stroną, i tylko patrzą przez pryzmat swoich kompleksów. jest wiele powodów dlaczego nie warto kupować amd / radeonów, ale dla osób z deficytem umysłowym to niedociera.

 

poza tym 1050ti nie słabą kartą, a za 500zł można wyrwać używanego 1060 na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład wywalanie bsod po aktualizacjach, dziwne artefakty, ściemnianie ekranu, wywalanie błędów w grach. Ogólnie bardzo zraziłem się do Radeonów przez te problemy.

Nigdy w życiu nie spotkał mnie BSOD z powodu sterowników w kartach od AMD! Jak czytam co piszesz mam wręcz wrażenie ze żyjesz z w innym wymiarze. I tylko mi czasem nie wyjedź od fanboja bo kart miałem wiele, z jednego i z drugiego obozu (obecnie GTX1080). Ale śmiało kupuj szrota 1050Ti w takim razie! :thumbup: albo jakiś antyk.

 

jak widać co nie których myślenie jest mocną stroną, i tylko patrzą przez pryzmat swoich kompleksów. jest wiele powodów dlaczego nie warto kupować amd / radeonów, ale dla osób z deficytem umysłowym to niedociera.

Jesteś najlepszym przykładem deficytu umysłowego "jak widać co nie których myślenie jest mocną stroną", "dla osób nie dociera". Wydawanie kasy na coś słabszego tylko dla marki już pominę, bo zielono-niebieski fanatyzm wręcz bije z twoich postów na kilometr! Wystarczy rzucić okiem na cześć z nich.

 

Poszedł raport za obelgi i fanbojstwo!

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4870/5770/6850/6970/r7 260x/7950/rx570 -kolejność z grubsza przypadkowa.. żadnych problemów.. tylko 6970 spaliłem (albo po prostu padł), ale raczej z mojej winy. 4870 mam do dzisiaj i działa, sterowniki też.

 

tak jak sary pisze idziesz donikąd z takim podejściem

 

1060 6gb to raczej nie bardzo za 500zł..

 

jak wygląda wydajność 1060 3gb vs rx 570 4gb?

 

edit. napisz jeszcze kiedy i jaką miałeś tę nvidię? czy to są bardziej dawne, czy bliższe wspomnienia?

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią przed obecną karte od NV to 750ti a za 500 zł idzie wyrwać 4GB RXa580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią przed obecną karte od NV to 750ti a za 500 zł idzie wyrwać 4GB RXa580

nie do ciebie to pytanie tylko do autora. Wymienił, że miał rxa 470 i zastanawia mnie co się z nim stało.

 

edit. Może coś innego jest przyczyną tych błędów. Nie chce mi się wierzyć w BSOD. Czy one w ogóle się wyświetlają przy jakiejś niezgodności/problemach ze sterownikami? Z tego co kojarzę takie błędy w przypadku kart graficznych objawiają się raczej przez problemy w wyświetlanym obrazie.

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej. Za 550 zł trudno jest kupić coś lepszego od 1050 Ti. W tej kwocie jest dużo szybszy Radeon Rx 570/580.Ale to autora kasa. Na tym gtx to sobie w fife co najwyżej pogra w 60 fpa bo reszta gier do będzie ze 40 fps gdzie na radeonie w wwiększości będzie 60 fps

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda wydajność 1060 3gb vs rx 570 4gb?

GTX 1060 3GB jest trochę szybszy mimo, że ma mniej pamięci i dla autora to byłby najlepszy wybór. Tego GTX można już kupić lokalnie za niewiele ponad 400zł a za 500zł są jeszcze z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 3 GB kupisz też za tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 1060 3GB to...nie do wszystkich gier sie nada. Tam gdzie zuzycie pamieci nie bedzie wysokie to ok typu Wiedzmin 3, Origins, BF 1 GTA V. Ale w niektore gry bedzie ciezko pograc bez scin. Ja bym sugerowal RX 570/80 albo jakas dokladke do 1060 6GB

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...