Skocz do zawartości
cvbcvb

Cinkciarz - pare prostych pytan

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zalozylem konto na cinkciarzu (nic jeszcze nie weryfikowalem, niestety nie ogarniam tego, za duzo tam tego wszystkiego)

 

Opis sytuacji: Posiadam GBP w brytyjskim banku LLoyds, chcialbym je wyslac na cinkciarza, wymienic tam funty na zlotowki, a nastepnie z cinkciarza wyplacic juz zlotowki na swoje konto w mbanku.

 

 

Pytanie:

Czy jest to mozliwe, ile czasu moze zajac taka transakcja oraz jakie oplaty bede musial poniesc oraz jak to zrobic. Powiedzmy ze kwota to 4k GBP.

 

 

 

Dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, a nie sprawdzałeś w banku ile sobie chcą za takie coś? Zawsze bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, a nie sprawdzałeś w banku ile sobie chcą za takie coś? Zawsze bezpieczniej.

 

Nie wiem o co pytasz. Kursy w bankach sa zdecydowanie nizsze od kursow walut na cinkciarzu.

Edytowane przez cvbcvb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej jakimś transferwise.com?

 

kursy walut:

 

cinkciarz: 4,74

transferwise.com: 4,71

 

 

Jezeli bede chcial np zamienic 10k funtow to trace tutaj juz 300zl. Nigdy nie uzywalem transferwise to inna kwestia.

 

Naprawde nikt nie uzywal cinkciarza i nie orientuje sie jak to dziala. Promowany nawet w kinach byl (na reklamach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będziesz chciał wymienić pół miliarda? :)

 

Kolego, przecież to są różnice na poziomie pomijalnym przy wartości transakcji 4000GBP. W takim przypadku wydaje mi się, że warto wybierać opcje możliwe stabilne i sprawdzone. Transferwise ma wysokie opinie, jest firmą brytyjską. Cinkciarz jest mniej znany, to chyba oddział firmy z Cypru.

Dla pewności transakcji warto wybierać firmy regulowane przez FCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będziesz chciał wymienić pół miliarda? :)

 

Kolego, przecież to są różnice na poziomie pomijalnym przy wartości transakcji 4000GBP. W takim przypadku wydaje mi się, że warto wybierać opcje możliwe stabilne i sprawdzone. Transferwise ma wysokie opinie, jest firmą brytyjską. Cinkciarz jest mniej znany, to chyba oddział firmy z Cypru.

Dla pewności transakcji warto wybierać firmy regulowane przez FCA.

 

Chce wymienic wiecej niz 4k...Jezeli wymienie 10k gbp to trace juz 300 pln. Za 300pln moge kupic 2 panienki z roksy albo dysk ssd. Dla mnie 300pln to sporo gotowki wiec "pomijalny poziom" dla kazdego jest inny.

 

 

W Polsce na 300pln wiekszosci ludzi pracuje 3-4dni, a ja moge miec je za dodatkowe pare klikniec lezac wygodnie w lozku. Potrzebuje jedynie porady odnosnie cinkciarza i jego obslugi.

 

Nie moge zadzwonic do ich supporta bo dzialaja tylko w dni robocze, a tak sie zlozylo ze funt sporo podskoczyl w ostatni piatek dlatego chce troche cash out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kiedyś cinkciarza i jak dla mnie jest trochę pop#£&%/!.. sprawdź revoluta, appke na telefon. Wymieniam inną walutę, jestem zadowolony, przelicznik lepszy niż w kantorach. Pieniądze na polskim koncie po dwóch dniach zazwyczaj. Jak dotychczas revolut nie zazyczyl ode mnie opłat za korzystanie z ich usług. Aktualny przelicznik za funta to 0.2092.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z internetowykantor.pl i jak dotąd nie miałem problemów, sumy do 10k€ bez problemu na drugi dzień są na koncie (nie wiem jak z większą). Kurs lepszy niż w banku czy kantorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienic wiecej niz 4k...Jezeli wymienie 10k gbp to trace juz 300 pln. Za 300pln moge kupic 2 panienki z roksy albo dysk ssd. Dla mnie 300pln to sporo gotowki wiec "pomijalny poziom" dla kazdego jest inny.

 

 

W Polsce na 300pln wiekszosci ludzi pracuje 3-4dni, a ja moge miec je za dodatkowe pare klikniec lezac wygodnie w lozku. Potrzebuje jedynie porady odnosnie cinkciarza i jego obslugi.

 

Nie moge zadzwonic do ich supporta bo dzialaja tylko w dni robocze, a tak sie zlozylo ze funt sporo podskoczyl w ostatni piatek dlatego chce troche cash out.

3 za 100zł. też możesz mieć ale lepszy dysk SSD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z internetowykantor.pl i jak dotąd nie miałem problemów, sumy do 10k€ bez problemu na drugi dzień są na koncie (nie wiem jak z większą). Kurs lepszy niż w banku czy kantorze.

 

No fajny jest tam kurs, 4.73.

 

Czyli tak jak piszesz, moge przelac tam kase z angielskiego banku (wplacic karta visa) nastepnie oni zamienia mi to na zlotowki, nastepnie te zlotowki wysle sobie na mbank, zgadza sie?

 

Jakas ukryta prowizja od transakcji?

 

Założyłem kiedyś cinkciarza i jak dla mnie jest trochę pop#£&%/!.. sprawdź revoluta, appke na telefon. Wymieniam inną walutę, jestem zadowolony, przelicznik lepszy niż w kantorach. Pieniądze na polskim koncie po dwóch dniach zazwyczaj. Jak dotychczas revolut nie zazyczyl ode mnie opłat za korzystanie z ich usług. Aktualny przelicznik za funta to 0.2092.

 

Zbyt skomplikowanie ten revolt wyglada, kolega powyzej polecil fajna strone. Mam nadzieje ze bezpieczna.

 

3 za 100zł. też możesz mieć ale lepszy dysk SSD ;)

 

Mam juz 2 dyski SSD, panienki w klubach tez mnie gwalca wzrokiem jak jestem na urlopie.

 

Roznice w wymianie odloze na Tajlandie.

Edytowane przez cvbcvb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny jest tam kurs, 4.73.

 

Czyli tak jak piszesz, moge przelac tam kase z angielskiego banku (wplacic karta visa) nastepnie oni zamienia mi to na zlotowki, nastepnie te zlotowki wysle sobie na mbank, zgadza sie?

 

Jakas ukryta prowizja od transakcji?

 

 

 

Zbyt skomplikowanie ten revolt wyglada, kolega powyzej polecil fajna strone. Mam nadzieje ze bezpieczna.

 

 

 

Mam juz 2 dyski SSD, panienki w klubach tez mnie gwalca wzrokiem jak jestem na urlopie.

 

Roznice w wymianie odloze na Tajlandie.

Nie, nie ma żadnej prowizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecę Revolutą. Poziom "skomplikowania" wymiany walut podobny jak walutomat, z którego wcześniej korzystałem do zmiany walut, zero prowizji w tygodniu (małe przez weekend lub u niestabilnych walut jak UAH). Praktycznie zerowy spread - nieraz miałem tak, że kilka sekund po wymianie przykładowo 100EUR na PLN to jakbym je zamienił z powrotem to byłbym do przodu kilkadziesiąt gr -> to znaczy spread jest na poziomie chyba ułamków promili a kurs jest myślę podobny jak na forexie i jest odświeżany co ok. 2 sekundy. Następny plus to szybkie doładowanie kartą a nie czekanie na przelew jak miałem w walutomacie no i internetowe kantory mają zawsze polskie konta w różnych walutach (chociaż może coś się zmieniło w tej kwestii w międzyczasie?), więc nawet jak bym sobie wymienił po dobrym kursie PLN -> CZK to za darmo bym tych środków pewnie nie przetransferował do czeskiego banku tak jak u Revoluta. Poza tym sporo podróżuję, więc i zagranicą używam kartę Revoluta praktycznie obojętnie w jakiej walucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...