Skocz do zawartości
EdiSk8

Jaki bank w Polsce polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, jaki polecacie najbardziej bank jeśli chodzi o wygodę, bezpieczeństwo i prowadzenie konta osobistego?

Czy warto trzymać większe oszczędności na jednym koncie? co sądzicie o kontach oszczędnościowych? Jaką formę oszczędzania pieniędzy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zwykłe konto w pekało szybko można wpłacić pieniądze w dowolnym oddziale wchodząc tylko z dowodem osobistym i szmalem

wygoda to płatność blikiem no i można za darmo wypłacać kasę w bankomatach obsługujących blik a tak to płaci się nawet za wypłacanie z własnego bankomatu :E no ale za 8zł msc utrzymanie to nie ma czego wymagać chciał bym nie mieć karty z bankomatu bo czuję brak bezpieczeństwa że może mnie ktoś okraść na 50zł i nie da się tego zablokować i wyłączyć - karty nie noszę przy sobie bo pieniądzory noszę w aplikacji w telefonie

 

do 25 roku życia prowadzenie konta w tym banku jest za darmo, całkowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NestBank - Prowadzenie konta za free, bankomaty za free, karta za free, mam u nich konto prawie 2 lata i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mBank.

Pieniądze które nie pracują to pieniądze zmarnowane.

:lol2: chwyt marketingowy :hmm:

Darmowe konto bez warunków ma chyba tylko nest bank.

Czy warto trzymać większe oszczędności na jednym koncie?
Każdy bank + skoki mają gwarancje bankowego funduszu. Kwota środków nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości. Inną kwestią jest kradzież pieniędzy z konta. Dlatego warto trzymać się zasady, że wszystkich jajek nie trzyma się w jednym koszyku.
co sądzicie o kontach oszczędnościowych?

warto, jak możesz wolne pieniądze zamrozić na jakiś czas. Jedyny plus, że stracą mniej na wartości niż na zwykłym koncie. (w domyśle inflacja)

Jaką formę oszczędzania pieniędzy polecacie?

świadomą :cool: , afera amber gold

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do 25 roku życia prowadzenie konta w tym banku jest za darmo, całkowicie

Chyba każdy bank ma ofertę skierowaną do młodych - w Santanderze i ING granicą jest chyba 26 lat. Młodsi mają za darmo wszystko poza ewentualnie takimi rzeczami jak wypłata środków "w okienku" czy przewalutowanie. Przelewy, karty, BLIKi i cholera wie co jeszcze - za darmo. W tym wieku nie za bardzo jest co wybierać konkretny bank przez ich ofertę (wszystkie praktycznie takie same), więc pozostaje kwestia wygody - bliskość bankomatów, komfort korzystania z apki mobilnej czy zamiłowanie do koloru banku :P

 

Mam konto w Santanderze (wcześniej BZWBK) od 13 roku życia i nawet jakbym chciał, żadnego powodu do narzekania nie znajdę. W takim samym stopniu dziewczyna chwali sobie ING. Wybierz sobie kilka banków, przejrzyj oferty ich kont (polecam porównywać tabele opłat i prowizji) i zdecyduj się na to, co najbardziej ci pasuje.

 

Jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy - sporo banków ma ofertę kont oszczędnościowych powiązanych ze zwykłym kontem - prowadzenie KO i przelewy z/na powiązane konto są darmowe. W ING chyba tak jest - na pewno dla <26 to tak działa, dla normalnych ludzi musiałbyś doczytać ;) Jeżeli masz jakieś środki, których możesz nie ruszać dłuższy czas - warto skorzystać z jakiejś lokaty - zawsze ciut większy procent niż konto oszczędnościowe, a jeśli pieniądze sobie leżą przez określony czas - zazwyczaj nie ma żadnych opłat.

Edytowane przez Kitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chwyt marketingowy :hmm:

Darmowe konto bez warunków ma chyba tylko nest bank.

Bzdura. Darmowe konto ma więcej niż tylko jeden bank (w tym mbank). Debetówka to osobna kwestia, ale też się znajdzie więcej niż tylko nest.

warto, jak możesz wolne pieniądze zamrozić na jakiś czas. Jedyny plus, że stracą mniej na wartości niż na zwykłym koncie. (w domyśle inflacja)

Zamraża się na lokacie, istotą rachunku oszczędnościowego jest jego większa elastyczność i płaci się za to niższym oprocentowaniem względem lokat średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od sierpnia 2018 każdy bank jest zobowiązany świadczyć coś takiego jak podstawowy rachunek bankowy i jest on w pełni darmowy jednak wiąże się z pewnymi ograniczeniami:

 

"Klienci podstawowego rachunku bankowego przede wszystkim nie zapłacą za otwarcie oraz prowadzenie konta, a także za wydanie i obsługę karty. Wszystkie te czynności są bezwarunkowo bezpłatne, co oznacza, że nie musisz spełniać żadnych warunków, aby uniknąć kosztów związanych z obsługą ROR-u. Dodatkowo w ramach podstawowego rachunku płatniczego otrzymasz:

 

5 darmowych przelewów w miesiącu (w tym zleceń stałych);

nielimitowane darmowe operacje w bankomatach i wpłatomatach należących do banku;

5 darmowych transakcji dokonanych w bankomatach i wpłatomatach obcego dostawcy (czyli innego banku lub sieci)."

 

I nie można mieć żadnego konta w innym banku czy SKOK-u.

Edytowane przez Mareek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zwykłe konto w pekało szybko można wpłacić pieniądze w dowolnym oddziale wchodząc tylko z dowodem osobistym i szmalem

wygoda to płatność blikiem no i można za darmo wypłacać kasę w bankomatach obsługujących blik a tak to płaci się nawet za wypłacanie z własnego bankomatu :E no ale za 8zł msc utrzymanie to nie ma czego wymagać chciał bym nie mieć karty z bankomatu bo czuję brak bezpieczeństwa że może mnie ktoś okraść na 50zł i nie da się tego zablokować i wyłączyć - karty nie noszę przy sobie bo pieniądzory noszę w aplikacji w telefonie

 

do 25 roku życia prowadzenie konta w tym banku jest za darmo, całkowicie

 

To jest jakoś od niedawna czy paru lat? Bo u mnie do 25 r.ż brali co miesiąc 6,5 zł za kartę za (teraz jest chyba 8). Prawie wyłącznie transakcje online, rzadko płacę kartą. Konto za zero.

 

:lol2: chwyt marketingowy :hmm:

 

Chodzi o lokatę.

 

Bzdura. Darmowe konto ma więcej niż tylko jeden bank (w tym mbank). Debetówka to osobna kwestia, ale też się znajdzie więcej niż tylko nest.

 

Zamraża się na lokacie, istotą rachunku oszczędnościowego jest jego większa elastyczność i płaci się za to niższym oprocentowaniem względem lokat średnio.

 

I właśnie o tę kartę chodzi. Jak nie robi się nią zakupów, to konta są co miesiąc płatne.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nest bank, będę tam zakładał konto firmowe. Prywatne mają za friko. Generalnie nie narzekam, a mam tam konto od jakichś 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PKO BP jest darmowe konto, "konto za zero" tylko trzeba miesięcznie użyć karty na jakieś 200 zł czy coś, mam od wielu, wielu lat.

Jak masz nieco więcej kasy, to lepiej jednak trzymać je nie w jednym banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej to znaczy ponad 400 tys. A nie sądzę żeby autor tematu aż tyle miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o tę kartę chodzi. Jak nie robi się nią zakupów, to konta są co miesiąc płatne.

Tam gdzie trzeba, tam trzeba. Tam gdzie nie trzeba to nie trzeba.

Edytowane przez Nyat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Nest Bank - zero za konto, kartę, płatności blikiem i Apple pay też mamy. Pekao odradzam ze względnu na płatne SMSy autoryzacyjne, może nazbierać się niezła sumka. Sam mam w Millenium, przy wpłacie 1000zł i jednej transakcji masz konto za darmo, do tego 200 zł na start w promocji po spełnieniu warunków. Wraz z kontem oszczędnosciowym, wysoko oprocentowanym w regularnej promocji robi się fajny zestaw dla Kowalskiego. Do tego można sobie dobrać limit odnawialny w razie problemów pod koniec miesiąca ;) Bankomaty za darmo, nie potracana jest prowizja za wyplaty - w ostatnim roku już prawie każdy większy bank zniechęca nas do korzystania nawet z rodzimych bankomatów, warto poczytać o nowej praktyce. mBank po wprowadzeniu nowej TOIP stał się najgorszym bankiem na rynku ;)

 

Reasumując jeśli nie masz stałych dochodów Nest Bank a jeśli masz to Millenium. Co do oszczędzania to na początek zwykłe oszczędnościowe do RORa wystarczy. Wraz ze wzrostem kapitału można myśleć o lokacie. Póki co Idea Bank i Getin mają najlepsze oprocentowanie, co będzie za rok czy za dwa nie wiadomo, konsolidacja rynku szybko postępuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mbank od czasu powstania, wcześniej też miałem w Multibanku konto Aquarius. Teraz to się nazywa chyba Intensive, bo ostatnio przekształcałem na nie. Bankomaty w polsce i na świecie za free. Jakie są warunki to nie wiem, ja za konto nie płace.

 

Do tego dają Visa Świat.

0 zł za przewalutowanie transakcji

0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie bez limitów

kursy jak w kantorach online dla ponad 180 walut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Nest Bank - zero za konto, kartę, płatności blikiem i Apple pay też mamy.

W NB nie ma Blika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pekao odradzam ze względnu na płatne SMSy autoryzacyjne, może nazbierać się niezła sumka.

 

PKO BP? Ja nie wiem w jakich czasach wy żyjecie, albo skąd macie takie informacje. W tym banku już od dawna jest, że tak powiem taryfa: "konto za zero" i za NIC się nie płaci jeśli używasz płatności bezgotówkowej. Mam ją od 10 lat, więc widzę. A w tym banku trzymam kasę od komunii, czyli już ponad 30 lat.

Więc jak znowu ktoś napisze, że w pko się płaci za coś, to ma jakąś przedwojenną taryfę i nie chce mu się sprawdzić, że nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zwykłe konto w pekało szybko można wpłacić pieniądze w dowolnym oddziale wchodząc tylko z dowodem osobistym i szmalem

wygoda to płatność blikiem no i można za darmo wypłacać kasę w bankomatach obsługujących blik a tak to płaci się nawet za wypłacanie z własnego bankomatu :E no ale za 8zł msc utrzymanie to nie ma czego wymagać chciał bym nie mieć karty z bankomatu bo czuję brak bezpieczeństwa że może mnie ktoś okraść na 50zł i nie da się tego zablokować i wyłączyć - karty nie noszę przy sobie bo pieniądzory noszę w aplikacji w telefonie

 

do 25 roku życia prowadzenie konta w tym banku jest za darmo, całkowicie

 

wplacic to mozna szybko w kazdym banku, ba nawet we wplatomacie, sprobuj tylko wyplacic wieksza gotowke, a wtedy zobaczysz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PKO BP? Ja nie wiem w jakich czasach wy żyjecie, albo skąd macie takie informacje. W tym banku już od dawna jest, że tak powiem taryfa: "konto za zero" i za NIC się nie płaci jeśli używasz płatności bezgotówkowej. Mam ją od 10 lat, więc widzę. A w tym banku trzymam kasę od komunii, czyli już ponad 30 lat.

Więc jak znowu ktoś napisze, że w pko się płaci za coś, to ma jakąś przedwojenną taryfę i nie chce mu się sprawdzić, że nie musi.

Płaci się za karte jeśli nie robisz przelewów itd na jakąś tam kwotę miesięcznie czy tam ilosc platnosci. Ale poza tym chyba free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaci się za karte jeśli nie robisz przelewów itd na jakąś tam kwotę miesięcznie czy tam ilosc platnosci. Ale poza tym chyba free.

Tak samo jak w Mbank a w Nest jest za free więc polecam oba banki ;)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wplacic to mozna szybko w kazdym banku, ba nawet we wplatomacie, sprobuj tylko wyplacic wieksza gotowke, a wtedy zobaczysz :E

Aktualnie jestem w Alior Bank, jeśli przykładowo miałbym na koncie ok 60k oszczędności to podchodząc do banku mógłby być problem z wypłaceniem takiej sumy jednorazowo? albo jeśli chciałbym zamknąć konto w ich banku i przelać całą sumę na konto innego banku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem w Alior Bank, jeśli przykładowo miałbym na koncie ok 60k oszczędności to podchodząc do banku mógłby być problem z wypłaceniem takiej sumy jednorazowo? albo jeśli chciałbym zamknąć konto w ich banku i przelać całą sumę na konto innego banku?

Z przelewem to chyba nigdzie nie ma problemu.

Zwykle banki mają zapisy, że jeśli chcesz podjąć większą ilość gotówki to należy to zgłosić z jakimś wyprzedzeniem i tyle.

 

Jeśli chodzi o bank to Nest jest taką imo najlepszą opcją dla studentów i innych co nie mają wpływów. Większość banków ma też konta premium gdzie przy odpowiednich wpływach lub saldzie też wszystko jest za darmo i lepsza obsługa.

Ja z tytułu kredytu dostałem w pakiecie np. Konto Aurum w PKO i sobie chwalę. Wcześniej miałem konta w DB i Santanderze i też działały dobrze. Tak to mam też konto w Mbanku.

 

Odradzam Citi Bank po ich akcjach z Revolutem i łakomieniu się na kilkadziesiąt zł prowizji dzięki niepowiadamianiu o zmianach w regulaminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia przyszłego kredytowania i innego typu produktów to najbardziej dziadowskie banki to Getin, Nest i Alior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem w Alior Bank, jeśli przykładowo miałbym na koncie ok 60k oszczędności to podchodząc do banku mógłby być problem z wypłaceniem takiej sumy jednorazowo? albo jeśli chciałbym zamknąć konto w ich banku i przelać całą sumę na konto innego banku?

 

Przy wypłacie gotówki banki mają swoje limity, najczęściej około 20 tys zł dla mniejszego oddziału danego banku. Czyli jak chcesz wybrać więcej to w tym danym oddziale, w którym chcesz to zrobić musisz im to zgłosić dzień wcześniej. W głównym oddziale te kwoty są większe - 40-50 tys od ręki.

Przelewów to nie dotyczy. Chyba, że sam sobie ustawisz limit dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Aurum mają moi rodzice, którzy mają w tym banku konta od kilkudziesięciu lat. Trzeba mieć wpływ min. 9 tys. żeby mieć darmowe prowadzenie. Ojciec przeszedł ostatnio na emeryturę i nie będzie spełniał tego warunku ale można to łatwo obejść, wystarczy stałe zlecenie z innego konta, liczy się suma wpływów miesięcznie. Opłata jest spora - 40 zł. To już za telefon komórkowy się płaci 20-30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...