Skocz do zawartości
EdiSk8

Jaki bank w Polsce polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo atrakcyjne warunki kredytu dostałem (o dziwo w tym banku wyszedł mnie najtaniej),

Mają teraz taki kredyt gdzie RSSO wynosi 7%. Chyba obecnie nikt nie ma taniej - wada jest taka, że to sa dosyć małe kredyty bo na 12 miesięcy.

 

 

Ja mam konto w Aliorze, największym dla mnie problemem to jest załatwić coś w pobliskiej placówce ponieważ jak się okazuje jest to "oddział partnerski", który może udzielić Ci kredytu i otworzyć konto ale innych rzeczy nie potrafi albo po prostu nie może. Dla mnie najważniejsze, jest to że wypłacam w dowolnym bankomacie za 0zł (oczywiście muszą być odpowiednie wpływy albo transakcje) oraz to że bank jest powiązany z allegro i tam są raty 0% więc mam podgląd z poziomu konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają teraz taki kredyt gdzie RSSO wynosi 7%. Chyba obecnie nikt nie ma taniej - wada jest taka, że to sa dosyć małe kredyty bo na 12 miesięcy.

 

 

Ja mam konto w Aliorze, największym dla mnie problemem to jest załatwić coś w pobliskiej placówce ponieważ jak się okazuje jest to "oddział partnerski", który może udzielić Ci kredytu i otworzyć konto ale innych rzeczy nie potrafi albo po prostu nie może. Dla mnie najważniejsze, jest to że wypłacam w dowolnym bankomacie za 0zł (oczywiście muszą być odpowiednie wpływy albo transakcje) oraz to że bank jest powiązany z allegro i tam są raty 0% więc mam podgląd z poziomu konta.

 

Przy większych kredytach w wielu bankach można negocjować. Zalezy też czy jesteś poszukiwanym przez dany bank profilem. Są też oferty dla konkretnych grup zawodowych jak ma to miejsce np w b.pocztowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PKO BP? Ja nie wiem w jakich czasach wy żyjecie, albo skąd macie takie informacje. W tym banku już od dawna jest, że tak powiem taryfa: "konto za zero" i za NIC się nie płaci jeśli używasz płatności bezgotówkowej. Mam ją od 10 lat, więc widzę. A w tym banku trzymam kasę od komunii, czyli już ponad 30 lat.

Więc jak znowu ktoś napisze, że w pko się płaci za coś, to ma jakąś przedwojenną taryfę i nie chce mu się sprawdzić, że nie musi.

Ale on napisał Pekao, a nie PKO. W Pekao owszem są płatne SMS-y autoryzacyjne. Jeszcze przez niecały miesiąc bezpłatnie można korzystać z kart kodów jednorazowych, ale je wycofują, bo nie spełniają one nowych przepisów unijnych. Potem jedyną opcją bezpłatnego logowania się na konto będzie potwierdzenie przez aplikację mobilną.

 

Pekao to w ogóle staroświecki bank. Interfejs webowy odkąd pamiętam (kilkanaście lat) ani razu się nie zmienił :) Poza logo i kolorkami, jak zostali przejęci przez Włochów. Co innego w PKO.

 

Ludzie jeszcze nie ogarniają, że PKO i Pekao to dwa różne banki, czy jak? :)

Edytowane przez Kpc21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jeszcze nie ogarniają, że PKO i Pekao to dwa różne banki, czy jak? :)

Najwyraźniej nie. Nawet kiedyś jeden gość poważnie typowany na ministra finansów nie rozróżniał. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest, a zwłaszcza była ogromna różnica między PKO i Pekao. W obu mam rachunki. Ten drugi został nie tak dawno (ok 2 lat) z powrotem odkupiony od Włochów i obecnie jest bankiem państwowym, tak jak PKO BP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest, a zwłaszcza była ogromna różnica między PKO i Pekao. W obu mam rachunki. Ten drugi został nie tak dawno (ok 2 lat) z powrotem odkupiony od Włochów i obecnie jest bankiem państwowym, tak jak PKO BP.

 

Mylisz pojęcia. Bankiem państwowym jest wyłącznie BGK, który nie oferuje usług klientom indywidualnym. PKO BP czy Pekao to banki komercyjne z udziałem Skarbu Państwa w akcjonariacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej grupy (banków z udziałem skarbu państwa, oferujących usługi klientom indywidualnym) należą jeszcze m.in. Alior czy Bank Ochrony Środowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alior Bank - kłopoty?

 

Tak jak już wcześniej pisałem jestem w Alior Banku. Czy mam się zacząć martwić? może lepiej założyć konto osobiste w innym banku i zrobić przelew "oszczędności" na nowe konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alior Bank - kłopoty?

 

Tak jak już wcześniej pisałem jestem w Alior Banku. Czy mam się zacząć martwić? może lepiej założyć konto osobiste w innym banku i zrobić przelew "oszczędności" na nowe konto?

Alior to PiS bank uciekaj jak najdalej ... tylko gdzie ... ING fatalna infrastuktura ,awaria goni awarie . Można do Mbanku na jakiś czas ...ale też PiS na nim łapę chcę położyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alior to PiS bank uciekaj jak najdalej ... tylko gdzie ... ING fatalna infrastuktura ,awaria goni awarie . Można do Mbanku na jakiś czas ...ale też PiS na nim łapę chcę położyć .

Jeśli ING ma fatalną infrastrukturę to nie wiem co ma Mbank, poniżej dna? Bo ING przy Mbanku to normalny bank nawet :E

 

Na rynku został Santander w sumie jako jedyna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ING ma fatalną infrastrukturę to nie wiem co ma Mbank, poniżej dna? Bo ING przy Mbanku to normalny bank nawet :E

 

Na rynku został Santander w sumie jako jedyna opcja.

:E jak dla Ciebie ING jest normalnym bankiem .... to ok dno dna i kilometr mułu ... awaria na awarii ale ok jak ci się podoba ;) .

 

 

Nie twierdzę ze mBank to cudowny twór i świętość ..ale gdyby nie mBank to do tej pory był płacił gotówką a w najlepszym wypadku czekiem ... o blinku czy karcie zbliżeniowej być czytał w gazetach :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBanku najpierw znikały pieniądze z kont teraz znikają całe konta i ty polecasz ten bank :E

ING 23 Awarie w tym roku

Komuś tu chyba płacą za wypisywanie głupot :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ING, używane normalnie, wypłata na konto, do rachunku karta płatnicza i odpalona płatność telefonem z NFC. Zero uwag, zero problemów, nigdy mnie nie zawiodło a konto zero złotych i karta za zero jeśli się wyda 300pln czy tam 200.

 

Przejrzysta bankowość elektroniczna, aplikacja na androida też bez zarzutu. Serio, polecam.

 

 

Równolegle mam mBank od zawsze, Millenium bo potrzebowałem kont walutowych - te odradzam, mBank przekombinowany i czasem problemy, Millenium z kolei ma moim zdaniem fatalną bankowość i aplikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBanku najpierw znikały pieniądze z kont teraz znikają całe konta i ty polecasz ten bank :E

ING 23 Awarie w tym roku

Komuś tu chyba płacą za wypisywanie głupot :Up_to_s:

:) nie wiem co bierzesz ale chyba za duże dawki :lol2:

 

 

 

No widzisz @ cervandes ja miałem w ING przez 5 lat konto ror i firmowe ,mBank mam od 2001 roku ror ,walutowe .

WBK obecnie santander miałem ror i mam jeszcze walutowe .

 

Nie licze banków w których miałem konta krócej niż 3 lata jak Alior ,geting .

 

I tylu problemów co z ING to nie miałem nigdzie przelewy zlecone wychodziły po 3 dniach od zlecenia z banku ,nie można się zalogować na konto ,problemy z płatnościami kartą , potrafiło naliczyć jedną płatność x3 .

PO jednej awarii miałem zablokowane konta przez 5dni !!co mnie kosztowało w efekcie kilka tys zł bo zlecone przelewy nie wyszły na czas ,trzeba było płacić kary umowne .Ja tego banku miło nie wspominam .Co dzwoniłem na info z zapytaniem co z dostępem do konto słyszałem tylko ze jest awaria i trzeba czekać żadnych konkretów żadnego przepraszam

 

Dziwne ze jakoś takich problemów z mbanku nie miałem przez 18 lat czy w WBK .

 

Miałem tez epizody w Credi Agricol ( obecnie zamykam rachunek ) i BNP Paribas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzysta bankowość elektroniczna, aplikacja na androida też bez zarzutu. Serio, polecam.

Mam konto w Santanderze, dziewczyna w ING, ten sam model telefonu - odpalenie apki w Santanderze, zalogowanie się i wygenerowanie kodu BLIK zajmuje mi 8-10 sekund, u niej dłużej włącza się sama apka. Przy wypłacie pieniędzy z bankomatu różnica jest ogromna - u mnie trwa to mniej niż wypłata kartą (odpada czytanie danych z karty, piny, oczekiwanie na kartę), a u niej bankomat dwa razy pyta "czy potrzebuje więcej czasu", bo apka dalej nie może wygenerować kodu. Gdyby miała zapłacić BLIKiem za zakupy w sklepie, ludzie z kolejki zaczęliby toczyć pianę z ust. Fakt faktem na "flagowcach" pewnie nie ma tego problemu, ale na budżetowcach - apka ING to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

...Miałem tez epizody w Credi Agricol ( obecnie zamykam rachunek ) i BNP Paribas

 

Nie wiem co ty chcesz od Credit Agricole, bardzo dobry bank, mam u nich konto i jestem bardziej niż zadowolony. Przy regularnym wpływie co najmniej 1000pln i jakiejś transakcji kartowej w miesiącu masz wszystko bezpłatnie też wypłaty z bankomatów każdego banku są za free. Dużym plusem jest to, że jak masz u nich konto o kredyt bardzo łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w Santanderze, dziewczyna w ING, ten sam model telefonu - odpalenie apki w Santanderze, zalogowanie się i wygenerowanie kodu BLIK zajmuje mi 8-10 sekund, u niej dłużej włącza się sama apka. Przy wypłacie pieniędzy z bankomatu różnica jest ogromna - u mnie trwa to mniej niż wypłata kartą (odpada czytanie danych z karty, piny, oczekiwanie na kartę), a u niej bankomat dwa razy pyta "czy potrzebuje więcej czasu", bo apka dalej nie może wygenerować kodu. Gdyby miała zapłacić BLIKiem za zakupy w sklepie, ludzie z kolejki zaczęliby toczyć pianę z ust. Fakt faktem na "flagowcach" pewnie nie ma tego problemu, ale na budżetowcach - apka ING to tragedia.

 

 

Blik pojawia mi się na akranie w 2-3 sekundy od wzięcia telefonu do ręki wraz z odblokowaniem telefonu, przesunięciem ekranu na ten na którym mam aplikację bankową. A nie mam topowego najnowszego telefonu, tylko starawe już LG V30.

 

Opisanych problemów nigdy nie miałem a codziennie kupuję różne rzeczy, płacę kartą, blikiem, przelewami, robię zakupy, wyciągam kasę i wpłacam kasę... Tylko nie mam żadnych produktów kredytowych, żadnych pożyczek czy kart kredytowych. Konto mam od chyba 4 lat i nie mam ani pół zastrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea, Getin do lokat. mBank z sentymentu i mam tam KK i OC, Millennium dla konta oszczędnościowego i Pekao SA do zakupów za granicą -> niski warunek zwolnienia z opłat za prowadzenie i kartę debetową, dużo oddziałów i wpłatomatów no i dla mnie najważniejsze karta debetowa rozliczana po kursie Mastercard + darmowe wypłaty za granicą. Na żaden z nich nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) nie wiem co bierzesz ale chyba za duże dawki :lol2:

Pierwszy z brzegu artykuł. data 11.11.2019 tak że widzę znów świeża sprawa :kwasny:

Nwm może tobie coś na pobudzenie się przyda ;)

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PKO BP, konto za zero, imho najsensowniejsza oferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea, Getin do lokat. mBank z sentymentu i mam tam KK i OC, Millennium dla konta oszczędnościowego i Pekao SA do zakupów za granicą -> niski warunek zwolnienia z opłat za prowadzenie i kartę debetową, dużo oddziałów i wpłatomatów no i dla mnie najważniejsze karta debetowa rozliczana po kursie Mastercard + darmowe wypłaty za granicą. Na żaden z nich nie narzekam.

Oszczędnościowe powinieneś już dawno zamknąć, przecież tam zyskujesz mniej niż jakbyś kupił coś na steamie i sprzedał :E Stopa zwrotu praktycznie zerowa, a tylko kisisz kasę.

:E jak dla Ciebie ING jest normalnym bankiem .... to ok dno dna i kilometr mułu ... awaria na awarii ale ok jak ci się podoba ;) .

 

Ale czytać ze zrozumienie to by się przydało. Przeczytaj jeszcze raz powoli co napisałem w ostatnim zdaniu :E Oba banki się kijowe.

W całym roku ING ma mniej awarii niż mBank, plus magicznie nie wyparowuje kasa z konta. No ale widać nie lubisz statystyk tylko doświadczenia personalne, co mają mało na znaczeniu.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bankami mam do czynienia trochę od drugiej strony. Nie jako klient. Zaznaczam, że nie pracuję w żadnym banku. Nie jestem też pośrednikiem finansowym czy czymś podobnym. Nie mam żadnego interesu żeby faworyzowac którykolwiek z banków.

Są cztery banki do których nie wpłaciłbym ani złotówki bo bym się zwyczajnie bał i zastanawiał co zrobią z moimi pieniędzmi. Jest w nich zwyczajny burdel. Zapewne pracuje sporo niekompetentnych i przypadkowych osób. Te banki to: mBank, Getin, Idea i ostatnio Eurobank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PKO BP, konto za zero, imho najsensowniejsza oferta

 

Tylko uwaga nie ma Google Pay, i długo nie będzie albo wcale ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bankami mam do czynienia trochę od drugiej strony. Nie jako klient. Zaznaczam, że nie pracuję w żadnym banku. Nie jestem też pośrednikiem finansowym czy czymś podobnym. Nie mam żadnego interesu żeby faworyzowac którykolwiek z banków.

Są cztery banki do których nie wpłaciłbym ani złotówki bo bym się zwyczajnie bał i zastanawiał co zrobią z moimi pieniędzmi. Jest w nich zwyczajny burdel. Zapewne pracuje sporo niekompetentnych i przypadkowych osób. Te banki to: mBank, Getin, Idea i ostatnio Eurobank.

 

Co do Getina i Idea zgadzam się w 100%. Eurobank to już teraz millennium a mbank był fajny, ale za rok może być już niestety przejety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • OK czyli finalnie wyszlo cos takiego: https://proline.pl/koszyk/3c45518d Jakies sugestie? Jak dziala ta usluga zlozenia komputera przez proline? Przyjezdza gosc i na miejscu to sklada? Windowsa powinienem dac rade sam zainstalowac xd 
    • Brak oficjalnej dystrybucji u nas. Mam wrażenie, że jakieś siły działają, by ostatnie hity opłacalności od Thermalright'a (np ostatni PS Evo z lepszymi wentylami) nie były dostępne w polskich dużych sklepach. Wtedy wszystkie te fortisy, srebrne małpy, ale i tanie aio można by w zasadzie dać na złom na przemiał.
    • To samo co do poprzednich pisowców, którzy wpadli tutaj i napisali swoje absurdalne wysrywy. Zmień płytę, proszę. Wtedy nie będziecie tacy nudni jak teraz .
    • Poszedłem do tej elfickiej wioski i kupiłem tam jakiś wypasiony staff. Też dziś ubiłem gryfa. Z tym nowym staffem zszedł bardzo szybko. Jak go podpaliłem to już praktycznie nie mógł wstać. HP schodziło błyskawicznie.  Jeszcze nawet głównej fabuły za dużo nie porobiłem.
    • Takie syfne przejściówki często uszkadzają dyski (a twój się uszkodził więc lepiej uważać). Także marne obudowy (a dobrych nie masz, już wklejałem opinie z Allegro gdzie najgorszy syf ma 4,68/5 zamiast jedynie słusznej 1, na ceneo itp podobnie, jedynie w komentarzach zobaczysz opnie typu "obudowa zepsuła mi 3 dyski" itp). Ponadto różne moje TV ostro sobie poczynały z penami, często po podłączeniu do kompa wymagana naprawa przez checkdisk. Generalnie wiele niebezpiecznych odłączeń nie z mojej winy (zwykle bez dostępnej w Windows opcji wysuń).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...