Skocz do zawartości
rops

Philips 278E9QJAB szara czerń

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem Philips 278E9QJAB /00 Curved i HP 27X Curved. Planuję zostawić sobie jeden z nich, myślałem o Philips, ale po godzinie użytkowania stało się coś dziwnego kolory nagle z strasznie wyblakły i nie da się tego wyregulować. Próbowałem zmieniać z DP na HDMI, resetować. Co jeszcze dziwniejsze, pomimo, że stracił czerń to menu nadal zostaje prawdziwie czarne (załączam zdjęcie). Ma ktoś pomysł co się stało? Ps ten HP to jakaś totalna porażka. Kolory fajne, czerń ładna ale straszne smuży (zostaje wyraźna fioletowa powiata).

https://imgur.com/jRavoMl

https://imgur.com/k5S0Cjg

Edytowane przez rops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale robiłem już to. Poza tym łączyłem przez hdmi i display port, na windows i Linux. Niestety ciągle to samo.

Ustawienia monitora sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączony jakiś "black enhancer" dający "przewagę w grach" ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączony jakiś "black enhancer" dający "przewagę w grach" ;) ?

 

Resetowałem wszystko co się da na monitorze. Zainstalowałem sterowniki. Przejrzałem instrukcję. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mając podłączone dwa monitory (wspomniane w pierwszym poście) włączyłem Metro 2033, na początku było ok, ale jak zmieniłem rozdzielczość z 1650x1050 (poprzedni monitor) na 1080p nagle na Philipsie kolory wyblakły, na HP pozostały bardzo dobre (jak pisałem kolory git, ghosting masakra). 9d tego czasu Philips pomimo zmiany kabla, resetu, itd. ma słabe kolory.

Zamówiłem kolejne dwa monitory VA, jeśli nie znajdę rozwiązania będę szukał dalej...

Edytowane przez rops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz włączonego freesynca w sterownikach nvidii i w opcjach w monitorze. Wiem, że resetowałeś ale może się sam włączył. Inne cudowne przyśpieszacze i wyrównywacze też sprawdź. To potrafi zjechać z temperaturą barw czy jasnością monitora mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz włączonego freesynca w sterownikach nvidii i w opcjach w monitorze. Wiem, że resetowałeś ale może się sam włączył. Inne cudowne przyśpieszacze i wyrównywacze też sprawdź. To potrafi zjechać z temperaturą barw czy jasnością monitora mocno.

Hmm... Dzięki, o tym nie myślałem.

 

Edit:

Zadziałało! Jeszcze raz dzięki. Okazało się, że przy 75 jest jakaś ograniczony zakres kolorów, powrót do 60 sprawił, że wszystko wróciło do normy. Tylko pytanie jak to będzie działało, że przejdę na Freesync (planuje zamianę GF na AMD).

Edytowane przez rops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HP jest na prawdę tak słaby? Czy trafiłes jakąs trefną sztuke :P Bo planowałem go kupic ze względu na VA i 144hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HP jest na prawdę tak słaby? Czy trafiłes jakąs trefną sztuke :P Bo planowałem go kupic ze względu na VA i 144hz

 

Jeśli potrzebujesz go do gier, to nie najlepszy wybór. Strasznie wolna matryca https://www.gpucheck.com/monitor/27-hp-27x Do tego brak VESA lub regulacji podstawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...