Skocz do zawartości
miamivibe

Problem z rozdzielczością.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam głupi i nietypowy problem i nie wiem czy to przez sterowniki, kabel lub monitor. Problem polega na tym, że zawsze korzystam z rozdzielczości 1920x1080 i czasami gdy włączę komputer po jakimś tam czasie nieużywania to po załadowaniu się pulpitu jest rozdzielczość 648x480 i nie można zwiększyć rozdzielczości, bo lista z ich wyborem jest po prostu pusta, problem znika gdy uruchomię ponownie komputer, wtedy wszystko wraca do normy, problem jest coraz częstszy, wcześniej też to miałem, ale zniknęło na jakiś czas, a teraz znowu się zmagam. Peryferia są sprawne, to błąd programowy.

 

Aorus GTX 1060 6gb

Kabel Display Port

Monitor AOC 2269W

Sterowniki Nvidia 430.86

Wersja Windowsa: 10 Pro 64bit kompilacja 18362, wszystkie możliwe aktualizacje.

 

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peryferia są sprawne, to błąd programowy.

 

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

 

skoro WIESZ że to błąd programowy, to skasuj odpowiedzialny za to program i wgraj od nowa, czyli DDU odinstaluj sterownik karty graficznej i zainstaluj jeszcze raz.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro WIESZ że to błąd programowy, to skasuj odpowiedzialny za to program i wgraj od nowa, czyli DDU odinstaluj sterownik karty graficznej i zainstaluj jeszcze raz.

 

Robiłem to już dziesiątki razy testując różne wersje sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz ci sterownik się ładuje, innym razem nie stąd masz tylko 640x480, dla świętego spokoju postawiłbym system od nowa i na początek nic oprócz sterowników nie wgrywał, żeby sprawdzić, czy będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego przewodu DP używasz? Wszystkie niecertyfikowane posiadające 20 pinów mogą powodować problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj system jakimś adwcleanerem. A jeszcze daj screena z menadżera urządzeń, i scr z tego programiku co leci koło zegara, co pokazuje co aktualnie używa grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz ci sterownik się ładuje, innym razem nie stąd masz tylko 640x480, dla świętego spokoju postawiłbym system od nowa i na początek nic oprócz sterowników nie wgrywał, żeby sprawdzić, czy będzie dobrze

 

No właśnie tak zaczęło się dziać po formacie i świeżym systemie, było zrobione tak jak teraz sugerujesz.

 

Jakiego przewodu DP używasz? Wszystkie niecertyfikowane posiadające 20 pinów mogą powodować problemy.

 

No właśnie 20 pinowego, ale czy ma certyfikat, to nie mam pojęcia, kupiłem w sklepie komputerowym, nie pamiętam już za ile. Nie mam innych kabli, żeby sprawdzić.

 

Przeskanuj system jakimś adwcleanerem. A jeszcze daj screena z menadżera urządzeń, i scr z tego programiku co leci koło zegara, co pokazuje co aktualnie używa grafikę.

 

Dzięki Tobie znalazłem w czym problem :) Otóż w menedżerze urządzeń wyłączyłem zintegrowaną Intel HD 630 i po wyłączeniu i włączeniu komputera wszystko się naprawiło i problem przestał się pojawiać. Dziękuję Wam wszystkim za sugestie i pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...