Skocz do zawartości
Fatata

[Zestaw] Do oceny ~6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Składam komputer według danych mi wytycznych i prosiłbym o ocenę, czy wszystko jest OK. Nadmienię, że składam dla fana Intela i MSI, stąd taki zestaw. Ale czy wszystko będzie ze sobą elegancko współgrało?

 

- Przeznaczenie - ogólne.

- Nie nałogowy gracz, ale chce być przygotowany na Cyberpunka 2077.

- Ma zamiar podłączyć 3 monitory

- Nie grafik, raczej programista...

... dlatego zależy mu również, aby zestaw był stabilny i dane mu nie uleciały ;)

 

 

 


  •  
  • CPU: i5-9600K 1100,-
  • MoBo: MSI MAG z390 TOMAHAWK 645,-
  • CPU Fan: NZXT Kraken X52 540,-
     
  • GPU: MSI RTX 2060 SUPER GAMING X 8G 2000,-
  • RAM: HyperX DDR4 16GB 2666-CL16 - Fury Black 589,-
  • SSD: SSD Crucial MX500 500GB 299,-
  • M.2: ADATA XPG SX8200 PRO 512GB 359,-
  • PSU: Seasonic FOCUS 80Plus Gold 550W 350,-
  • Case: SILENTIUMPC SIGNUM SG1X TG RGB 255,-

 

 

 

Procesor - tak, będzie lekko podkręcany.

 

CPUFan: trochę fanaberia, ale jednak takie życzenie. Ewentualnie pójdzie SPC Fortis 3, jednak zależy mu, żeby był ten NZXT. Ja nigdy do tej pory nie miałem do czynienia z takimi chłodzeniami, więc mam nadzieję, że sobie poradzę z jego montażem. No i liczę na to, że wersja x52 będzie w porządku.

 

Grafika - po przejrzeniu specyfikacji RTX2070 nie widzę sensu dopłacać 100zł lub więcej. Ten 2060SU wydaje się naprawdę dawać radę. RTXy 2070 są bardziej prądożerne (dodatkowa wtyczka), a wcale nie wydają się być aż tak bardzo szybsze od tej wersji 2060SU.

 

RAM - takie wytyczne, ma być 32GB. Po przejrzeniu internetów z informacjami na temat różnicy w prędkościach i ich zastosowaniu, to nie widzę sensu dopłacać za 3000MHz.

 

SSD/M.2 - Mam nadzieję, że są wytrzymałe. Czemu dwa różne? M.2 na system i pracę a SSD, żeby w sumie był ten 1TB. Możliwe, że będzie zamiana na jakiś zewnętrzny.

Chciałem dać 970 Evo Samsunga, ale sądzę, że ten adata też powinien dać radę (mimo że na kościach TLC) i nie będzie z nim problemów. W końcu cena jednego Evo jest niewiele niższa od obu tych dysków jednocześnie. Raczej powinien być zadowolony, nie?

 

PSU - Tu mam zagwozdkę. Myślę, że udźwignie. Z kalkulacji wychodzi, że tak. Zastanawiam się tylko czy 550W Gold wystarczy czy jednak zmienić na 600/650 Bronze. Wiadomo, że im więcej W tym lepiej, ale może nie warto? Wolałbym chyba, żeby miał tego Golda, bo to w końcu Seasonic.

 

Case - gust, bo posiada wentylatory RGB. Siateczkę z przodu obudowy się dotnie ;)

Edytowane przez Fatata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale chce grać na tych 3 monitorach czy jak? Jesli tak to jaką rozdzielczość mają te monitory?\

 

btw. To że karta ma dodatkową wtyczkę, nie oznacza, że jest bardziej prądożerna.

 

W każdym razie zestaw wymaga poprawek, ale daj znać co z tymi monitorami. I czy koniecznie musi być Intel? Obecnie procki Intela mają niewiele sensu.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...