Skocz do zawartości
dudek970

Dobór konfiguracji pamięci pod R5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

w najbliższym czasie będę klecił zestaw na R5 2600, który wyląduje na B450M DS3H. Wstępnie planuję pamięci w konfiguracji 2x4GB 3000MHz CL16, a w przyszłym roku zakup identycznego zestawu żeby mieć 4x4GB. Tylko czy z wydajnościowego punktu widzenia, nie będzie rozsądniejszy zakup 1x8GB teraz i dopiero w przyszłym roku kolejna kość 8GB do Duala? Ryzeny o ile dobrze wyczytałem nie obsługują Quad Channel :hmm:

 

Potrafi ktoś rozwiać wątpliwości? :E

Edytowane przez dudek970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych maxmymalnie 200 zł dołożyć nie możesz? Do nowej platformy to podstawowy wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual chanel daje bardzo dużo, więc jeśli masz zamiar siedzieć dłuższy czas na 8GB pamięci, to lepiej zakupić 2x4GB teraz, a za pól roku, czy rok, po prostu je sprzedać i kupić 2x8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen nie lubi 4 modułów (taktowanie będzie trzeba zmniejszyć, więc jak wyżej, kup teraz dwie kości, a za rok sprzedasz i kupisz większe dwie kości. Miesiąc-dwa można by posiedzieć na jednej, ale nie rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem już wszystko, biorę 2x8 od razu ;)

 

Do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie lubi 4 modułów? Dorzuciłem do 2x4GB Patriota tych czerwonych 3000MHz drugie takie same i śmiga ładnie, XFR normalnie na 3000 (czy tam 2900 cośtam), Ryzen 3 1300X.

Hę?

Edytowane przez Sponsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...