Skocz do zawartości
Gość voltu000

Problem z Wi-Fi po zamianie napędu na kieszeń z dyskiem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość voltu000

Mam problem, otóż w laptopie (Lenovo Ideapad 320-15 ABR) posiadam dysk SSD oraz napęd optyczny. Jako iż z napędu nie korzystam postanowiłem zamienić go na kieszeń z dyskiem w celu zainstalowania na nim Linuxa (na tym dysku który jest w kieszeni). Ale tutaj pojawia się problem, mianowicie gdy kieszeń z dyskiem jest w laptopie, na głównym dysku z Win10 nie działa mi Wi-Fi a na Linuxie tak, co więcej po ponownej zamianie kieszeni na napęd problem znika (tzn. na Windowsie Wi-Fi znowu działa). Zainstalowane mam najnowsze sterowniki karty sieciowej. Czy jest jakieś rozwiązanie mojego problemu? A i na jednym dysku nie chcę mieć zainstalowanych obok siebie dwóch systemów operacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że problemem zapewne nie jest oprogramowanie a jakaś wada konstrukcyjna. Widocznie dysk w tamtym miejscu wytwarza zakłócenia które unieruchamiają kartę wifi bo sterowniki sobie nie radzi. To nie jest aż tak niespotykane. Ja w moim dellu 9020m miałem podobny problem, ale u mnie wifi przestawało pracować po podłączeniu kieszeni USB3 z dyskiem :E

Spróbuj dać do kieszeni dysk SSD a tam gdzie jest SSD dać dysk HDD.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość voltu000

Niestety nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna opcja, to spróbowanie innej karty sieciowej. Jak masz znajomego który ma laptopa albo inne urządzenie z kartą sieciową na tym samym gnieździe to możesz spróbować je zamienić i zobaczyć czy na innym modelu karty sieciowej będzie też taki problem. Może masz pecha i błąd występuje tylko z tą konkretną kartą a na innej będzie ok.

 

Jeśli to nie pomoże to już nie mam pomysłu. Ewentualnie aktualizacja BIOSu, może firmware samej karty sieciowej, jeśli jest dostępne.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...