Skocz do zawartości
Skilowi_PL

Socket w starym procesorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmodernizować mojego grata, wstawiając mu min. nowe procesor, poszperałem za pomocą CPU-Z jaki mam socket, mam 989 rPGA, zauważyłem że inne proceosory mają w sockecie samo PGA albo też rPGA i chciałbym sie dowiedzieć co oznacza ta literka "r", czy to coś ma wspólnego z wymianą procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki model procesora ci wyświetla?(na samej górze CPU-Z - pole Name)

Z pewnością to będzie układ mobilny przeznaczony do laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw określ się, czemu ma służyć ta modernizacja. "poprawie wydajności" to masło maślane - bo co konkretnie? Ogólna responsywność systemu? Więcej klatek w grach?

 

Ten drugi powód jest popularny, ale niestety mało kiedy w laptopach idzie poprawić wydajność w grach - najczęściej nie daje rady układ graficzny, który jest niewymienny.

 

W przypadku pierwszego powodu jest prościej - zwykle sprawę załatwia sama wymiana dysku na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket_G1

pierwszy mobilny Core

również mobilny Sandy Bridge i Ivy Bridge Socket_G2

że tez w desctopach na LGA nie było takiej kompatybilności ...

mam 989 rPGA, zauważyłem że inne proceosory mają w sockecie samo PGA albo też rPGA i chciałbym sie dowiedzieć co oznacza ta literka "r", czy to coś ma wspólnego z wymianą procesora?

rPGA Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym po prostu wstawić mu szybszy procesor, lecz chciałbym sie dowiedzieć co oznacza litera "r" w jego sockecie, układu graficznego NAPEWNO nie wymienie, nVIDIA GeForce GT 330M, zabytek, wątpie by mi laptop przyjął inną karte, po prostu dać mu chce nowszy procesor i więcej ramu, ewentualnie jak będzie sie dało to wymienie mu luty w karcie, bo ma 9 lat i niedługo zaczną mi wyskakiwać bluescreeny, a chciałbym by jeszcze pożył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reballing/zmiana układu graficznego? Nieopłacalne. No chyba, że masz do dyspozycji stację bga za darmo.

 

Upewnij się, że faktycznie to szybszego procesora potrzebujesz, a nie coś innego. Bo to popularne i błędne przekonanie, że szybszy procesor wszystko załatwia. Czas uruchamiania systemu, programów jak i ogólną responsywność znacznie bardziej poprawi SSD, niż nowy procesor.

Bardzo boleśnie wielu laików się o tym przekonuje, którzy zamiast do starego laptopa dać SSD, to kupują nowy, ale wciąż tylko z dyskiem HDD. Efekt jest taki, że nowy sprzęt za kilka kafli muli tak samo, albo nawet bardziej jak stary.

 

A co do samego "r" - znajdziesz wyjaśnienie na wiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej masz ch....wy wolny stary zajechany dysk i SSD jest tym, czego potrzebujesz. Nawet i3 330m czy jakie tam było najwolniejsze "daje radę" do neta. Za wszelką cenę nie chcesz nam napisać co jest w tym lapku, a dobrze Ci radzimy że CPU to zły trop. A od tego co to za laptop też zależy czy np. obsługuje 4-rdzeniowe i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak,wymiana dysku HDD na dysku SSD daje nawet więcej niż wymiana procesora czy ramu i sam o tym się przekonałem :D

W swoim Thinkpad T430 kilka miesięcy temu wymieniłem HDD na SSD(fakt,Silicon Power A55 jest jednym z najgorszych dysków SSD obecnie na rynku,ale wziąłem go z ciekawości ile wytrzyma :E) i jak ręką odjął.

Na starym HDD lapek mulił,a najbardziej irytującym detalem był czas uruchomienia systemu(potrafiło zająć ponad 2 min.)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja mam w chacie Acera 3820TG z i5 jakimśtam (ale to właśnie ta generacja co autora proc) i SSD wymienionym z HDD. Nie kojarzę nawet za bardzo Pentiumów z tej serii, z kolei i3 od i5 różniły się np. 15% wolniejszym taktowaniem - to nie jest różnica która robi taką wielką różnicę przy przeglądaniu neta i normalnym codziennym korzystaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...