Skocz do zawartości
mewrc

Laptop do programowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Z racji tego, że praca zmusza mnie do zakupu laptopa, a ja jestem w tym temacie zielony to potrzebuję waszej pomocy.

Zastosowanie: Laptop będzie tylko i wyłącznie do programowania. Będę tam instalował linuxa, więc może być z windowsem ale nie musi(chyba?).

Pytałem znajomego programisty mniej więcej o to jakie parametry powinien mieć taki lapek do wygodniej pracy i wyszło mi takie coś.

-ekran 14 cali? - Pytajnik bo nie mam pojęcia. Dla mnie im więcej tym powinno być lepiej, ale kolega doradza mi, że wbrew pozorom 14 jest spoko do pisania.

Dodatkowo mniejszy ekran daje mniejsze zużycie baterii? No i lepiej z transportem bo wszędzie wejdzie, a raczej będę często z nim podróżował.

Od siebie dodam, że na pewno wole IPS niż TN.

-minimum 8 GB ram

-dobra bateria

-żeby się wygodnie na nim pracowało. Tak, wiem, że to jest kwestia indywidualna i nikt nie wie co mi spasuje. Od zawsze piszę na stacjonarce i teraz się boję, że nie ogarnę.

Dlatego możecie się podzielić swoimi doświadczeniami, co według was będzie spoko i nie odczuję tego, że piszę na laptopie.

-budżet. Myślałem coś w granicach 2000-3000. Chce wydać jak najmniej, ale też nie chce kupować czegoś co nie ma sensu. Chodzi o cena/jakość. To do ustalenia.

 

Tak jak mówię, ja nie za bardzo wiem co chce kupić. Musiałbym posiedzieć na każdym lapku z tydzień żeby mieć swoje zdanie, dlatego też nie bójcie się dodawać coś od siebie.

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez mewrc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lapek do edytora plików tekstowych

raczej weź coś z 15 calami będziesz więcej widzieć a mobilność taka sam

i jeśli android studio to raczej intel

co to za robota? że potrzebujesz lapka?

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez myślałem nad czymś większym, ale słyszałem, że na lapku czy bedzie 14 czy 17 cali to i tak jedno okienko max będzie otwarte. A praca to back end web development.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w planach zainstalować tam Linuxa i nie masz żadnego powodu do korzystania z Windowsa, poszukaj wersji polecanych tu laptopów bez zainstalowanego systemu - zawsze ze 200-300 złotych w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS VivoBook S430FA i5-8265U/12GB/256/Win10 - 3199zł

Zgrabny 14-sto calowy Asus VivoBook S430FA, który stylistycznie jest upodobniony do droższego ZenBooka. Klawiatura numeryczna w tym modelu została umiejscowiona na touchpadzie.

 

Acer Aspire 5 i5-8265U/16GB/512/Win10 MX250 Srebrny - 3199zł

Alternatywnie lekki 15-sto calowy Acer Aspire z 16GB RAM i pojemnym dyskiem SSD 512GB. Matryca w tym modelu ma podobnie jak ta w mniejszym Asusie bardzo dobre kolory a klawiatura jest podświetlana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco powyżej budżetu

Acer Swift 3 i5-8250U/16GB/256/Win10 MX150 FHD IPS za 3199zł

Acer Swift w wersji 15-sto calowej, z cienkimi ramkami ekranu w kolorze laptopa, aluminiową obudową, podświetlaną klawiaturą i pamięcią działającą w trybie dwukanałowym.

Taniej jest wersja z 8GB pamięci: Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 FHD IPS za 2999zł

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już chciałem pytać czy jakbym jednak się zdecydował na coś ciut większego niż te 14 cali, to co byście polecali

i czy ewentualnie ten Acer Swift 3 w wersji 15 cali też będzie ok czy przy 15+ calach coś innego, ale mnie ubiegliście :P.

Z tego co widzę można też uciąć na ramie i zaoszczędzić trochę, ale nie wiem czy warto?

A ten Acer Aspire to jest półkę wyżej niż ten swift? Bo widzę że procek inny + ma GeForca jakiegoś?

EDIT: I jeszcze mam takie pytanie czy w tych w/w lapkach da się ewentualnie dodać RAMu w przyszłości?

Edytowane przez mewrc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już chciałem pytać czy jakbym jednak się zdecydował na coś ciut większego niż te 14 cali, to co byście polecali

i czy ewentualnie ten Acer Swift 3 w wersji 15 cali też będzie ok czy przy 15+ calach coś innego, ale mnie ubiegliście :P.

Z tego co widzę można też uciąć na ramie i zaoszczędzić trochę, ale nie wiem czy warto?

A ten Acer Aspire to jest półkę wyżej niż ten swift? Bo widzę że procek inny + ma GeForca jakiegoś?

EDIT: I jeszcze mam takie pytanie czy w tych w/w lapkach da się ewentualnie dodać RAMu w przyszłości?

Aspire ma nowszy o 10% wydajniejszy procesor, szybszy i pojemniejszy dysk SSD 512GB M.2 PCIe, oraz kartę MX250, która jest następcą karty MX150, chociaż wydajność obu kart jest podobna. Wykonanie Swifta jest bardzo dobre, więc tutaj nie odstaje w niczym od Aspire a nawet bym powiedział, że Swift jest lepiej wykonany, bo ma obudowę i wnętrze z metalu a Aspire ma tylko metalową obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc jeszcze Swift 3 ma cieńsze ramki. i5 będzie na tym samym poziomie, MX150/250 to praktycznie takie same karty.

 

P.S. Swift 3 też ma ?GeForc;a tylko MX150.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być laptop lekki i 15,6 calowy + dodatkowo bez systemu co pozwala sporo zaoszczędzić , z ekranem matowym IPS z wąskimi ramkami oraz podświetlaną klawiaturą to zdecydowanie:

 

ASUS VivoBook 15 R512FL i5-8265U/8GB/512 MX250 - 2799 zł - w kolorze srebrnym

 

ASUS VivoBook 15 R512FL i5-8265U/8GB/512 Peacock - 2799 zł - w bardzo ciekawym kolorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie kryje pod matryca EWV? Enhanced Wide Viewing czyli to bedzie TN pod inna nazwa :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie kryje pod matryca EWV? Enhanced Wide Viewing czyli to bedzie TN pod inna nazwa :P?

 

Może tak być, ale IPS też mieści się w tym opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. Muszę dokonać zakupu do przyszłego tygodnia i mam dylemat między dwoma lapkami:

 

Asus

 

Acer

 

Jak widać zdecydowałem się na 15.6.

Asus:

-ma 512 dysk w przeciwieństwie do 256 Acera

-jest tańszy

-nie ma systemu, którego nie potrzebuje (patrz wyżej :P)

-ma lepszy procek?

-bardziej mi się podoba

 

Acer:

-lepiej wykonany?

 

Z tyłu głowy mam jeszcze tego Lenovo . Ale nie wiem czy warto dopłacać względem Asusa bo niczym się nie różnią?

 

Czy ktoś może dodać coś co zadecyduje albo mnie poprawić w porównaniu tych dwóch modeli? Tak naprawdę chyba bym już zamówił tego Asusa gdyby nie to, że Acer jest z aluminium,

a też patrze na to, że lapek będzie bardzo często transportowany.

 

EDIT:

Znalazłem tego Asusa w innym sklepie. Nie wiem, czy mogę linkować, więc powiem, że chodzi o taki owocowy ;).

Model to: Laptop Asus VivoBook 15 (R512FA-EJ095T)

Różni się chyba tylko tym, że dysk jest 256 no i dają win 10 home, ale mogę się mylić.

Edytowane przez mewrc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...