Skocz do zawartości
RsNeo

Forza Horizon 4 niskie FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niskie FPS ... znaczy tak:

Vsync OFF.

Karta działa na 80% użycia GPU - DTP karty na 60% użycie CPU 60% na najbardziej obciążonym rdzeniu a FPS w menu gry jak i w wyścigach waha się między 120 a 139FPS rozdzielczość 1920x1200. (W 4k nie da się grać :thumbdown: )

Podkręcenie Procesora nic nie daje no bo i jego użycie też jest niewielkie.

Gdzie jest problem ? To wina serwerów czy samej konstrukcji gry gdzie 139FP to jest granica ?

W wolfeinstine young blod w 4k mam 190FPS <- jeśli to coś mówi.

 

Nie mówię że nie ma płynności czy coś, po prostu komputer nie jest używany w 100% i to mnie drażni.

 

Jak to naprawić / poprawić.

 

cefeeb793b57.jpg

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny tak mają, że nie są wykorzystywane w 100%.

Po wykresie wynika jakby CPU nie wyrabiał z napędzeniem GPU.

Zrób dla pewności test w very low ustawieniach, aby upewnić się ile twój procesor wyciśnie fps. Sprawdź również w ultra, ale z mniejszym MSAA czy coś się zmieni.

 

Ps. Dla czego na 2080Ti nie da się grać w 4k? Ja gram na znacznie słabszym RTX 2070 mam 60fps, kwestia, zjechania kapkę z detali i danie MSAA x2.

 

 

A gra i jej silnik jak widać u mnie spokojnie wyrabia ponad 150fps. W wyższych ustawieniach u mnie limitem będzie GPU.

BkjLAq4.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej karty graficznej dobiera się zwykle i9-9900K a nie procesor który nie nadaje się do gier, chyba że to nie gry są priorytetem, ale nawet wtedy wybrałbym i9-9900K bo lepiej mieć bardziej wszechstronną i bardziej kompatybilną jednostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny tak mają, że nie są wykorzystywane w 100%.

Po wykresie wynika jakby CPU nie wyrabiał z napędzeniem GPU.

 

To dla czego w wolfie w rozdzielczości 4k mam 190FPS a użycie CPU jest 100% na wszystkich rdzeniach ?

Tak wygląda jak by nie wyrabiał a on się nudzi nie boostuje nawet, nie jest wykorzystywany.

 

 

Do takiej karty graficznej dobiera się zwykle i9-9900K a nie procesor który nie nadaje się do gier, chyba że to nie gry są priorytetem, ale nawet wtedy wybrałbym i9-9900K bo lepiej mieć bardziej wszechstronną i bardziej kompatybilną jednostkę.

 

Jak widać gram więc procesor spełnia swoje zadanie a nawet da się na nim grać problem jest tylko w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p i 2080ti z monitorem 60Hz :lol2: 9900k po OC w 1080p bedzie ograniczal ta karte a co dopiero Ryzen 2700 :kwasny: Silniki gry sa rozne i w jednej grze ograniczenie bedzie wieksze badz mniesjze, tak samo uzycie cpu w zaleznosci od silnika gry. Zmien ten monitor na 1440p 144hz bo tylko marnujesz sprzet. Badeziewny cpu do tej karty sobie wybrales i wielce zdziwiony....... nie wiem jak mozna wgl taka karte laczyc z z monitorem FHD :E Kazda gra=festiwal botelneckow.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla czego w wolfie w rozdzielczości 4k mam 190FPS a użycie CPU jest 100% na wszystkich rdzeniach ?

Tak wygląda jak by nie wyrabiał a on się nudzi nie boostuje nawet, nie jest wykorzystywany.

 

To jest inna gra. Ryzen 2600 to jest słaby proc do napędzania GPU. Zobacz wyniki Dominix1910 również na 2080Ti, zwykły 7700k ze względu, że ma mocniejszy rdzeń zdecydowanie lepiej wypada w teście CPU.

 

Ogólnie dopiero ryzen 3xxx coś wyciśnie z tego GPU, stare ryzeny to padaka, nieraz nawet haswellowi po OC nie potrafią dorównać.

Ale i tak jak nastawiasz się na maxymalny fps to do tego GPU tylko 9900k, aby nie marnować potencjału.

 

Jak widać gram więc procesor spełnia swoje zadanie a nawet da się na nim grać problem jest tylko w tej grze.

 

No to zrób bencha w np. Far Cry 5, FC new dawn, FC primal etc.

 

Zobacz sobie ten test procesorów

 

https://www.youtube.com/watch?v=dn9EMlxdCrM

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za info - już wiem wszystko ta gra nie lubi ryżu ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być bo ja na R5 2600 grałem w Forze 4 w 3440x1440 144Hz i na 4K 60FPS z palcem w nosie. W 4K 2080Ti już jęczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niskie FPS ... znaczy tak:

Vsync OFF.

Karta działa na 80% użycia GPU - DTP karty na 60% użycie CPU 60% na najbardziej obciążonym rdzeniu a FPS w menu gry jak i w wyścigach waha się między 120 a 139FPS rozdzielczość 1920x1200. (W 4k nie da się grać :thumbdown: )

Podkręcenie Procesora nic nie daje no bo i jego użycie też jest niewielkie.

Gdzie jest problem ? To wina serwerów czy samej konstrukcji gry gdzie 139FP to jest granica ?

W wolfeinstine young blod w 4k mam 190FPS <- jeśli to coś mówi.

 

Nie mówię że nie ma płynności czy coś, po prostu komputer nie jest używany w 100% i to mnie drażni.

 

Jak to naprawić / poprawić.

 

cefeeb793b57.jpg

 

 

Kolego, coś masz nie tak , ja na ryzenie 1600 mam lepsze wyniki cpu w tej grze:

 

c5cd09da4653ac87.jpg

 

 

A przecież mam tylko ryzena 1600 postawionego na 3.9ghz, a Ty ryzen 2700x 4.2ghz, więc z samej różnicy taktowania powinieneś mieć z 10% lepszy wynik od mojego, w dodatku jak forza lubi wątki , to Twoje cpu powinno mojego łyknąć w butach . Te Twoje oc ramu i cpu jest w pełni stabilne ? Na ramie nie rozjeżdżają Ci się timingi ? Jutro będzie u mnie ryzen 3600, to zrobię test w forzie.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, coś masz nie tak , ja na ryzenie 1600 mam lepsze wyniki cpu w tej grze:

 

A przecież mam tylko ryzena 1600 postawionego na 3.9ghz, a Ty ryzen 2700x 4.2ghz, więc z samej różnicy taktowania powinieneś mieć z 10% lepszy wynik od mojego, w dodatku jak forza lubi wątki , to Twoje cpu powinno mojego łyknąć w butach . Te Twoje oc ramu i cpu jest w pełni stabilne ? Na ramie nie rozjeżdżają Ci się timingi ? Jutro będzie u mnie ryzen 3600, to zrobię test w forzie.

 

Dzięki za pomoc.

Ja wiem że coś mam nie tak ale wszyscy się uparli że mój procesor nie nadaje się do gier i to jego wina...

Dalej po prostu już nie chciałem ciągnąć tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest cienki i twoje widzimisie tego nie zmieni, kilkuletnie starocie intela sa szybsze, do 2080ti wsadzac Ryzena to jak F1 jezdzic w korkach po ulicach. Dziwie sie ze stac cie na karte a laczysz to gpu z tym bublem ,ktore sie nadaje co najwyzej do RTX 2070 w porywach w 1080p ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy tutaj porównują wyniki z dema gry do fula, kiedyś porównywałem wyniki i się sporo różniły (full miał ciężej)

Edytowane przez Melon102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pełną wersję jakby coś. Inpost zawodzi , procesor u nich już od wczoraj w rękach A jeszcze status wisi że w drodze , więc pewnie najwcześniej jutro zrobię test z ryzenem 3600 w forzie. Mam nadzieję że jutro przyjdzie, jestem tak niecierpliwy że względu niepewności sprawnego działania na płycie b450 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam teraz da się grać płynnie w 4k średnie FPS 80, wcześniej od 10 do 40FPS.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej karty graficznej dobiera się zwykle i9-9900K a nie procesor który nie nadaje się do gier, chyba że to nie gry są priorytetem, ale nawet wtedy wybrałbym i9-9900K bo lepiej mieć bardziej wszechstronną i bardziej kompatybilną jednostkę.

No jest cienki i twoje widzimisie tego nie zmieni, kilkuletnie starocie intela sa szybsze, do 2080ti wsadzac Ryzena to jak F1 jezdzic w korkach po ulicach. Dziwie sie ze stac cie na karte a laczysz to gpu z tym bublem ,ktore sie nadaje co najwyzej do RTX 2070 w porywach w 1080p ;)

znawcy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowe sterowniki mają znacząco poprawić wydajność kart Nvidii RTX w Forza Horizon 4. Ktoś to już sprawdzał?

Moje:

 

431.60

rUgth4O.jpg

 

436.02

hXsNCCN.jpg

 

Potwierdzam teraz da się grać płynnie w 4k średnie FPS 80, wcześniej od 10 do 40FPS.

Masz cos ewidentnie nie tak, sterowniki nie gwarantuja dwukrotnego przyrostu fps bo jest to co najwyzej 16%, druga sprawa na moim gpu mialem przed update spokojnie 60fps na presecie Ultra wiec cos masz ewidentnie skopane skoro na 2080ti miales 10-40fps.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje:

 

 

[...]

 

 

Masz cos ewidentnie nie tak, sterowniki nie gwarantuja dwukrotnego przyrostu fps bo jest to co najwyzej 16%, druga sprawa na moim gpu mialem przed update spokojnie 60fps na presecie Ultra wiec cos masz ewidentnie skopane skoro na 2080ti miales 10-40fps.

 

Tak wiem o tym dla tego założyłem ten wątek ale znafcy powiedzieli że to wina procesora więc odpuściłem temat ...

Ogólnie problemem były sterowniki od AMD do chipsetu i innych śmieci na płycie głównej, zbiegło się to z instalacją nowych sterowników do karty graficznej i okazało się że już wszystko działa płynnie.

Ale procesor i płytę zapewne zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

aaMtdFH.png

w9qksa5.png

 

Tak Ryzeny do tej gry się nie nadają :E.

 

@RsNeo, Ty ze swoim RTX2080Ti w też grze powinieneś wyciągnąć 4k@60fps z palcem w nosie skoro ja z wiekowym GTX1070 mam ~~53FPS-60FPS na presecie ultra.

 

Spróbuj wyczyścić stery Driver Sweeper, bo jak sam zauważyłeś W10 coś Ci namieszał podczas instalacji sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaw system na nowo z formatem, wrzuc najnowsze stery do mobo itp i sprawdz jeszcze raz zeby pozbyc sie anomali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę robić sobie formata kiedy chcę ;) nie używam komputera tylko do gier.

Problem już ogarnięty jest stałe 80FPS w 4k i o to chodziło.

Problem był w sterownikach od AMD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...