Skocz do zawartości
Indżynier

Sprzedać dwa stare samochody i kupić nowy czy któryś zostawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam aktualnie 2 samochody:

 

1. Golf 3 [1.9 Tdi 90KM] -> 97 rocznik z przebiegiem +255kk (może i nawet oryginalny) z dziurawą pompą z której czasami cieknie ropa i który podczas jazdy przez to właśnie czasami włącza się jakby tryb awaryjny, że po prostu traci moc opisałem w tym temacie -> http://forum.pclab.pl/topic/1281181-Czy-opłaca-się-kupić-ten-samochód/page__p__15493553__fromsearch__1entry15493553

 

2. Astra G [1.6 102KM] -> rocznik chyba 98 (nie chce mi się iść do samochodu i zajrzeć) przebieg też +200kk, klima do nabicia, lusterka elektryczne, szyby na korbki, centralny zamek

 

i ogólnie do pracy jeżdżę Golfem, bo Astra za dużo pali z jakieś 8-9 litrów, a Golf nie więcej niż 6L/5.5L/5L a kilometrów miesięcznie do samej pracy robię 36*21 dni ~= 750km co przy 5 zł i spalaniu 5.5L to koszt około 200 zł. No i poza pracą też trochę jeżdżę z drugie tyle kilometrów czasami też mogę zrobić.

 

No, ale Astra ma ubezpieczenie do końca października, Golf też jakoś tak, więc niedługo będę musiał się pozbyć któregoś z tych samochodów i sam nie wiem którego, bo tak jak piszę Astra za dużo pali, i musiałbym ewentualnie wrzucić do niej gaz, ale nie wiem czy do tak starego samochodu mi się opłaca, z drugiej strony z Golfa czasami cieknie ropa i w sumie nie wiem jak długo jeszcze pojeździ (wydaje mi się, że długo) no i jak miśki mnie zatrzymają i zauważą to, to raczej dowodu rejestracyjnego nie odzyskam bez regeneracji pompy, a nie wiem czy warto inwestować w regenerację pompy. A i jeśli chodzi o jazdę to Golfem mi się dużo lepiej jeździ, w Astrze brakuje mi trochę mocy, poza tym jeżdżę tym samochodem od ponad 5 lat od początku prawka, a Astrę kupiłem/dostałem niedawno.

 

 

Co byście mi radzili? Czy może sprzedać obydwa samochody i kupić jakiś inny z gazem (lub samemu wsadzić gaz)? Tyle, że tego Golfa to nie wiem czy ktoś w ogóle by kupił jak tak to pewnie za psie pieniądze, a Astra też niewiele warta pewnie z 1.5k.

 

Jaki samochód byście polecili do 10k (a najlepiej do 5k :D), tak, żeby miał moc podobną do Golfa, czyli te +100KM, lepsze wyposażenie, żeby chociaż szyby elektryczne były i żeby można było wrzucić gaz?

Edytowane przez Indżynier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gazu sam nie założysz to po pierwsze

nie dość że nie wolno montować używanych podzespołów instalacji gazowej to w przypadku komponentów nowych też nie wolno ci tego zrobić nie wspomnę o jeździe z gazem bez wbijania w dowód rej. założenie instalacji gazowej to koszt około 2300zł i warto to zrobić przed przerejestrowaniem pojazdu wraz z zrobieniem przeglądu aby nie płacić za niego 2x

 

Jak zależy ci na koniach to masz 2,5 litrowe mondeo mk2 z silnikiem V6 170kM niestety ciężko dorwać budę sedan/hatchback z takim silnikiem a jak są egzemplarze w stanie jak z salonu to albo to diesel albo silnik 1,6 czy 1,8 autko ekonomiczne z gazem, dobrze się zbiera i jak to mówi kickster motoznawca "części w cenie tamponów"

 

przykładowy osobnik do zagazowania od 1 właściciela który wyjechał nim z salonu

Wyposażenie:

- ABS

- Klimatyzacja

- ASR

- Wspomaganie kierownicy

- 4 x el. szyby

- Lusterka, przednia i tylna szyba podgrzewane

- El. regulacja lusterek

- Welurowe siedzenia

- El. regulacja fotela

- Spryskiwacze reflektorów

- Halogeny

https://www.olx.pl/oferta/ford-moneo-mk2-ghia-pierwszy-wlasciciel-stan-bdb-CID5-IDB5RUl.html#ba28c159a0

 

(PS: wspominam o tym aucie bo sam miałem plan go kupić i zagazować) ale kupiłem volvo :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gazu sam nie założysz to po pierwsze

Bo potrzebuje interwencji gazownika(gościa,co zakłada instalacje gazowe)

 

Zakładanie instalacji gazowej do auta,który ma wartość mniejszą niż koszt instalacji gazowej to takie trochę bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to masz 2 samochody, które lubią się biodegradować. Wejdź pod spód każdego i dokładnie opukaj podłogę i progi. W golfach 3 podłoga lubi sobie zniknąć za przednimi siedzeniami, lecą też progi zaraz za przednimi kołami i gniją też kielichy przedniego zawieszenia. Co do astry to wiem tylko tyle, że progi zamieniają się w rudy proszek. Jak samemu nie umiesz albo nie masz kanału to jedź do jakiegoś blacharza. Za flaszkę na pewno obejrzy Ci oba samochody i pokaże gdzie jest blacha a gdzie próchno. Zostaw ten, który będzie lepszy.

 

Miałem golfa 3. Niestety uparłem się żeby robić blacharkę. Lewego progu od strony przedniego koła nie było do czego spawać, bo do rdzy się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj, że zakładasz te tematy tylko po to aby je zakładać ? Najpierw jak przyjanuszować kilka złotych na wyjeździe do Chorwacji, później o zakupie Smartfona za 800zł, później za 1500zł. Jakbym nie kombinował to wychodzi, mi że ten temat jest bezsensu bo i tak nie masz pieniędzy na kupno innego auta. Tym bardziej jak uważasz, że 750km miesięcznie do pracy to kosmiczna wartość... Kup sobie skuter na lato.

 

Ps. No i oczywiście temat nie w tym dziale co potrzeba.

Edytowane przez Sad_MadMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj, że zakładasz te tematy tylko po to aby je zakładać ? Najpierw jak przyjanuszować kilka złotych na wyjeździe do Chorwacji, później o zakupie Smartfona za 800zł, później za 1500zł. Jakbym nie kombinował to wychodzi, mi że ten temat jest bezsensu bo i tak nie masz pieniędzy na kupno innego auta. Tym bardziej jak uważasz, że 750km miesięcznie do pracy to kosmiczna wartość... Kup sobie skuter na lato.

 

Ps. No i oczywiście temat nie w tym dziale co potrzeba.

 

tak masz rację nie mam co robić ze swoim życiem, jak Ci się jakiś temat nie podoba, albo nie masz ochoty pomóc to go nie czytaj, gdybym wiedział które auto sprzedać, lub które lepiej kupić to bym nie tworzył takiego tematu geniuszu ...

 

PS: a co do wyjazdu do Chorwacji to korzystałem z wypłat z bankomatów przy użyciu revoluta i gdybym wymienił kasę w Polsce po kursie 0.64 zł, a nie po 0.582 zł na revolucie to straciłbym z +/- 250 zł, więc pisząc o przyjanuszowaniu kilku złotych jesteś w dużym błędzie ...

Edytowane przez Indżynier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz rację nie mam co robić ze swoim życiem, jak Ci się jakiś temat nie podoba, albo nie masz ochoty pomóc to go nie czytaj

Rób ze swoim życiem jak ty sam uważasz,nie słuchaj niektórych osób z tego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz oszczednie i w miarę dynamicznie to szukaj czegoś na silnikach 1,9tdi/1,6hdi/1,9jtd

 

Skoro astra wydawała ci się mulasta w porównaniu do golfa to brakuje ci momentu obrotowego a nie mocy.

Diesel ma dość spory moment.

Mam jedną benzynę 125km no i też mam podobne odczucia jak jeżdżę 1,6hdi.

Daily car mój ma obecnie 350nm i 170km.

Jest dobrze a nawet czuć że opony trzeba nowe kupić.

Problem zaczyna się jak auto miałem załadowane. Około 2t całkowitej masy. Jest dobrze ale tyłka nie urywa

 

Benzynę trzeba wysoko kręcić albo mieć uturbiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj, że zakładasz te tematy tylko po to aby je zakładać ? Najpierw jak przyjanuszować kilka złotych na wyjeździe do Chorwacji, później o zakupie Smartfona za 800zł, później za 1500zł. Jakbym nie kombinował to wychodzi, mi że ten temat jest bezsensu bo i tak nie masz pieniędzy na kupno innego auta. Tym bardziej jak uważasz, że 750km miesięcznie do pracy to kosmiczna wartość... Kup sobie skuter na lato.Ps. No i oczywiście temat nie w tym dziale co potrzeba.

No i? ja robię 20x40, więc 800km miesięcznie i to jest kosmiczna wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z g*wna bata nie ukręcisz a za 5 tys. to możesz dostać jeszcze gorsze próchno niż to co masz. Sprzedaj Astrę a za tą kasę napraw Golfa i nim jeździj dopóki jakieś sensownej kwoty nie uzbierasz na kolejne auto.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz rację nie mam co robić ze swoim życiem, jak Ci się jakiś temat nie podoba, albo nie masz ochoty pomóc to go nie czytaj, gdybym wiedział które auto sprzedać, lub które lepiej kupić to bym nie tworzył takiego tematu geniuszu ...

Ja wiem, że za chwilę powstanie kolejny temat z autem... Czytam bo był w dziale dyskusje a nie motoryzacja.

 

No i? ja robię 20x40, więc 800km miesięcznie i to jest kosmiczna wartość?

nie

 

z g*wna bata nie ukręcisz a za 5 tys. to możesz dostać jeszcze gorsze próchno niż to co masz. Sprzedaj Astrę a za tą kasę napraw Golfa i nim jeździj dopóki jakieś sensownej kwoty nie uzbierasz na kolejne auto.

Dla mnie bezsensu jest zastanawianie się w ogóle nad autem za 5tys skoro i tak Astra G jest do kupienia w tych pieniądzach. Sprawdzić, które auto ma całkiem dobre podwozie (chociaż wątpię w oba auta) i w nie inwestować. Jak diesel to diesel, jak benzyna to można zamontować gaz starszej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna nie rozumiem ludzi :E weź człowieku zrób tą cieknącą pompę w golfie skoro uważasz, że to auto może jeszcze długo pojeździć (czyli rokuje dobrze) i miej problem z głowy.

Znając jednak realia, to w tym golfie może już być krótka droga do flinston mode, astra G trzyma się dużo lepiej niż wyrób VW.

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować naprawa pompy w starym dieslu lub kupno lepszej na szrocie?

Na diabła komu dwa kiepskie auta?

Jaki jest sens zamieniać auto za 3K na takie za 5K? Prawie zawsze niczym się to nie będzie różnić.

 

Jak wyżej napisali, sprzedaj gorsze, napraw lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować naprawa pompy w starym dieslu lub kupno lepszej na szrocie?

 

Jak mu cieknie z pompy to wystarczy zestaw naprawczy, komplet uszczelek, podkładek itp, kosztuje to chyba nawet nie 50zł. Robocizna może ze 150-200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo potrzebuje interwencji gazownika(gościa,co zakłada instalacje gazowe)

 

Zakładanie instalacji gazowej do auta,który ma wartość mniejszą niż koszt instalacji gazowej to takie trochę bez sensu

Oczywiście, że może mieć sens. To nie kwestia ceny auta, a prognozowanej ilości kilometrów, które się nim zrobi. Jak ktoś wie, że będzie robił minimum 15k km rocznie na gazie, to instalacja względem benzyny zwróci się już praktycznie po roku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw regeneracyjny bosha do pompy to koszt 50-60zl robota ok 150zl... Chłopie już któryś Twój temat czytam i zamiast podjechać do mechanika by Ci to obejrzał i wycenił to zakładasz bez sensu tematy na forum i prosisz o rady... Tak jakby ktoś przez internet był je w stanie obejrzeć i ocenić stan techniczny i dać Ci 100procentowa odpowiedź które auto należy sprzedać a które naprawić i jeździć.

 

Jedź z nimi do mechanika i niech Ci oceni stan tych aut.

 

Za 5-10 tys możesz kupić np z 1.9tdi a4 B5 lift, Octavię, passata B5 lift, Vectrę c z 1.9cdti, astrę h z 1.9cdti, focusa MK2 z 1.8tdci ale nie wiem czy to dla kogoś takiego jak Ty ( od pół roku zastanawiasz się nad cieknąca pompa w golfie i tak tym jeździsz biadolą przy tym że auto się kończy, nie odwiedzając w ogóle mechanika) nie wiem czy po prostu utrzymasz prawidłowo troszkę nowsze auto...

 

Panowie tak btw on ma chyba ta Astrę F a nie G :)

 

Edit: A to przeładowanie (tryb awaryjny notlauf) występuje raczej z innego lodowy niż rozszczelniona pompa.

Edytowane przez MateuszTbg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @lokiju tak weryfikowałem to co mówi zychowicz i Żebrowski , zychowicz to kłamca i mitoman
    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...