Skocz do zawartości
Faber33

Komputer do obróbki filmów Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuje pomocy w dobraniu dobrego sprzętu (w miarę ) w cenie no powiedzmy absolute max 3000 zł chociaż jakby wyszło taniej to bym się nie obraził :). Ogólnie jadę puki co na takich jak na obecne czasy staruszkach jak:

 

Płyta: MSI P67-GD55 B3

Procek: I3-2100

Grafika: ASUS GTS450

Pamięć: 4GB jakieś tam Goodramy chyba

Zasilacz: Qoltec Tornado 520W

 

Do codziennej pracy daje to jeszcze sobie całkiem dobrze radę, ale ostatnio zacząłem zajmować się amatorsko prostym montażem filmów (Full HD czyli nic specjalnego żadnej 4K czy inne cuda) w Sony Vegas i tutaj już jest gorzej. Powiedzmy filmik ok 30 minut materiału renderuje się ponad 3 godziny :D ... nie mam wiedzy w temacie ile to powinno trwać na obecne czasy ale wydaje się z lekka długooo ;) Co byście mi polecili w tym budżecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykorzystać w pełni Sony Vegas musisz działać na procesorze Intela z wykorzystaniem iqsv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw z postu powyżej z Ryzenem 3600 to dobry pomysł. Ogólnie do renderowania im więcej wątków tym lepiej. Choć jest do tego pewne ale. Ryzen 3600 ma 6 rdzeni (i 12 wątków), ale renderowaniu radzi sobie praktycznie tak samo dobrze jak mocno przetaktowane Ryzeny 1700 pierwszej generacji (8 rdzeni i 16 wątków). Te 8-rdzeniowe Ryzeny pierwszej generacji są teraz trochę tańsze, ale 3600 lepiej radzi sobie w innych zadaniach, więc ogólnie będziesz z niego bardziej zadowolony.

 

A do tego będziesz miał opcję na tani upgrade za jakiś czas, bo do płyty głównej z AM4 włożysz bez problemu 12-rdzeniowe Ryzeny 3900X dostępne teraz albo nawet 16-rdzeniowego Ryzena 3950X, który ma premierę we wrześniu. Za rok albo dwa te najwyższe modele trzeciej generacji Ryzena kupisz za połowę ich obecnej ceny. A twój 3600 też jeszcze coś będzie warty i trochę kasy z niego odzyskasz. Więc będziesz miał opcję na solidny upgrade (w renderowaniu dający 2x-2,5x lepszą wydajność od Ryzena 3600) bez wymiany całego komputera.

 

A zestawy z Intelem do renderowania są zupełnie bez sensu. Np. i5-9600K jest 200zł droższy od R5 3600 i ok 15-20% wolniejszy w testach Blendera, czy Cinebench. Jeszcze niedawno Intele miały przewagę w silnie jednowątkowych produktach Adobe, ale Ryzeny 3000 pobiły je nawet tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup Ryzena pod Sony Vegas względem Intela z QSV woła wręcz o pomstę do nieba.

Nie masz w ogóle pojęcia o czym piszesz także daruj swoje elaboraty.

 

Zestaw jest składany pod Vegasa czy pod Blendera, Cinebench?

 

Tutaj tylko i wyłącznie Intel. Najlepiej i7 8700.

Jaki masz dyski? Jaka obudowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zauważyć, że blender na kiepskich grafikach (nvidia i amd) bije na łeb w obliczeniach najmocniejsze procesory... no ale jak ktoś pracuje na cinebenchu to rzeczywiście, ryzen jest jak znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak ktoś nie mając pojęcia o pracy przy montażu wideo oraz specyfiki programów do tego przeznaczonych odrazu rzuca "ryzen - wincyj wondkuf". Do kolegi wyżej jak już bardzo chcesz tego ryzena to przejdz na davinci resolve - ale musisz mieć do tego dość mocne GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak ktoś nie mając pojęcia o pracy przy montażu wideo oraz specyfiki programów do tego przeznaczonych odrazu rzuca "ryzen - wincyj wondkuf". Do kolegi wyżej jak już bardzo chcesz tego ryzena to przejdz na davinci resolve - ale musisz mieć do tego dość mocne GPU.

Sorry ale wydaje mnie się, że kto jak kto, ale T_G jest osoba która posiada ogromna wiedzę dotycząca konfiguracji sprzętu pod obróbke video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale wydaje mnie się, że kto jak kto, ale T_G jest osoba która posiada ogromna wiedzę dotycząca konfiguracji sprzętu pod obróbke video.

Przecież ja nie piszę tego do T_G ? Tylko do kolegów Istraba i Phill

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...