Skocz do zawartości
Darecki_93

GTX 1080ti czy RTX2070

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciał bym zmienić kartę graficzną tylko nie mogę się zdecydować. Teraz posiadam GTX 1060 3GB, a chciał bym zmienić właśnie na 1080ti albo 2070. Nie mam pojęcia co wybrać. Z jednej strony 1080ti lepiej wypada w testach a z drugiej 2070 jest nowszy. Dodam jeszcze że szukam w używanych kartach i cena praktycznie się nie różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080ti jest po prostu szybsza. Ale może być bardziej zużyta. 2070 prawie na pewno jest na gwarancji, 1080ti raczej nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym GTX 1080ti. Z jakim procesorem będzie twoja karta?

 

Posiadam R5 2600

Ram 2x 8 3000Mhz

 

Uważacie że nie ma sensu stawiania na raytracing?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując używaną kartę przedłożyłbym długość gwarancji (i jej źródło) nad parę fps więcej Do tego prawdopodobnie jak nadejdzie czas wymiany karty, to mniej stracisz na turingu niż na pascalu, choć 1080ti pewnie będzie jeszcze cenę trzymać niezłą.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując używaną kartę przedłożyłbym długość gwarancji (i jej źródło) nad parę fps więcej Do tego prawdopodobnie jak nadejdzie czas wymiany karty, to mniej stracisz na turingu niż na pascalu, choć 1080ti pewnie będzie jeszcze cenę trzymać niezłą.

 

Więc lepiej RTX2070? Nie chciał bym zmieniać karty przez minimum 2 lata

I jeszcze pytanie czy przy takim zestawieniu zostać przy 1080p czy zainwestować w 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie czy przy takim zestawieniu zostać przy 1080p czy zainwestować w 1440p?

 

To zależy czy chcesz większą rozdzielczość i zmieniać monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc lepiej RTX2070? Nie chciał bym zmieniać karty przez minimum 2 lata

I jeszcze pytanie czy przy takim zestawieniu zostać przy 1080p czy zainwestować w 1440p?

Ja osobiście gram w 1440p na GTX1080 i narzekać nie mogę, w niektórych tytułach (np AC:O, Ghost Recon Wildlands) zdarzają się spadki poniżej 60fps, ale nie są one tragiczne (50+) do tego G-Free-Synk robi robotę. Kartę zamierzam zmienić dopiero po premierze RTX 3XXX, lub mocniejszych wersjach Navi od AMD.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym prockiem to zapomnij o tych kartach w 1080p, co najwyzej gtx 1660ti no chyba ze monitor 1440p to juz mozna pomyslec. inwestuj w 14400p, 1080p to badziewie a jak zmieniz to zoabczysz ze juz na FHD nie spojrzysz bo wrazenia sa nieporownywalne ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc lepiej RTX2070? Nie chciał bym zmieniać karty przez minimum 2 lata

I jeszcze pytanie czy przy takim zestawieniu zostać przy 1080p czy zainwestować w 1440p?

Do rozdzielczości 1440 p lepszy będzie GTX 1080 Ti grając bez RT jak chcesz zobaczyć Śledzenie promieni to tylko RTX 2080 Ti zapewni te 60 klatek

na lepsza wydajność trzeba czekać do 2020 roku i Ampere.

RTX 2070 to raczej do Full HD sie nadaje ale o ray tracingu zapomnij zabija wydajność tej karty już w FHD.

Wiec lepiej zostać przy Full HD bo do 2K trzeba coś od RTX 2080 wzwyż.

Miałem jeden dzień GTX 1080 Ti i średnio 30 klatek więcej od mojego dziada GTX 1070 w 2560x1440.

Teraz głęboko sie zastanawiam czy go kopic już za 1700 zł można wyrwać referata.

Bo 3 tysiace za RTX 2080 to za dużo

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rozdzielczości 1440 p lepszy będzie GTX 1080 Ti grając bez RT jak chcesz zobaczyć Śledzenie promieni to tylko RTX 2080 Ti zapewni te 60 klatek

na lepsza wydajność trzeba czekać do 2020 roku i Ampere.

RTX 2070 to raczej do Full HD sie nadaje ale o ray tracingu zapomnij zabija wydajność tej karty już w FHD.

Wiec lepiej zostać przy Full HD bo do 2K trzeba coś od RTX 2080 wzwyż.

 

 

 

 

Ale pierniczenie, GTX1080 1440p i w mało której grze mam spadki poniżej 60 fps. Po zjechaniu z Anty-aliasingiem 60+ w większości gier.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nawet na 2060 gram w 3440x1440 ;)

 

Ogólnie jeśli pascal z gwarancją to jednak 1080Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Czyli nie ma co się pchać w RTX jak na razie. Poszukam 1080 ti i to będzie na tyle. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pierniczenie, GTX1080 1440p i w mało której grze mam spadki poniżej 60 fps. Po zjechaniu z Anty-aliasingiem 60+ w większości gier.

Metro Exodus na ultra tajga, morze kaspijskie na pewno masz spadki do 40 kl.

AC:Odyssey to samo, Kingdom Deliverence , Wildlands i pare innych gier.

Ja tez muszę wyłączać AA, zmniejszać cienie etc, żeby jako tako mieć te 50 klatek

 

Ja tam nawet na 2060 gram w 3440x1440 ;)

 

Ogólnie jeśli pascal z gwarancją to jednak 1080Ti

jak na konsoli 30 klatek moim oczom to nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz w 1080p 60hz to w sumie raczej nic więcej niż gtx 1070 ti ci nie trzeba. A nawet 1070 używany za 900pln styknie.

 

Przy RTX 2070 w 1080p@60hz spokojnie możesz się pobawić np. w takie metro z RT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na konsoli 30 klatek moim oczom to nie przejdzie.

 

Gram tylko w 120Hz ;) Po prostu nie interesują mnie przeciętne gry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Czyli nie ma co się pchać w RTX jak na razie. Poszukam 1080 ti i to będzie na tyle. Pozdrawiam

Tak bulić 3000 za ray tracing i tylko mega drogi titanium jest w stanie dać te stałe 60 kl.

Lepiej kupić używkę GTX 1080 Ti na choćby rocznej gwarancji.

Ja zastanawiałem sie nad rtx 2070 Super ale to tez ma słabą wydajność w RT a do tego słabsze od 1080ti bez RT.

Cenowo 1800 zł 1080 ti kontra 2400 zł RTX 2070 S.

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080 Ti jest wydajniejszą kartą od 2070 szczególnie po OC. Jak trochę poszukasz to znajdziesz fajna wersje z przyzwoitą gwarancją w dobrej cenie.

1080 ti + monitor 1440p i masz elegancki zestaw pod gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro Exodus na ultra tajga, morze kaspijskie na pewno masz spadki do 40 kl.

AC:Odyssey to samo, Kingdom Deliverence , Wildlands i pare innych gier.

Ja tez muszę wyłączać AA, zmniejszać cienie etc, żeby jako tako mieć te 50 klatek

 

 

jak na konsoli 30 klatek moim oczom to nie przejdzie.

Przecież napisałem jasno ze w paru grach (wymieniłem właśnie AC:O i Wildlandsy) są spadki poniżej 60fps (w dodatku po części przez skopaną optymalizacje), ale nie pisz bzdur że do 2k potrzeba przynajmniej RTXa2080! Na upartego nawet zwykła 1070 sobie poradzi. Pomijając już fakt ze wyłączenie paru fajerwerków, które nic nie wnoszą do jakości grafiki daje sporego boosta, to od kiedy Pascale obsługują "Free-G synca" to już jest w ogóle bajka.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w upgrade z 1070 na 1080 Ti. W zasadzie z przyczyn poza-growych, bo do tych gier, w które gram, 1070 do 1440p/60-100Hz wystarcza (jedyna, w której tnę ustawienia, to Squad).

 

Raz, że z w/w przyczyn poza-growych 11 GB VRAM jest dla mnie dużą zaletą względem 8 GB.

Dwa, że z RT i tak nici, bo na Win10 nie zamierzam się downgrade'ować jak długo się da.

Trzy, że skoro z RT i tak nici, to nie lubię płacić za coś, czego nie używam.

Cztery, że póki co RT to bardziej ciekawostka, niż jakiś sensowny upgrade grafiki. Jeszcze pewnie minie kilka lat i ze dwie generacje kart, żeby to robiło wartą uwagi różnicę.

Pięć, że mimo wszystko karta szybsza od 2070S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz ograć głównie stare gry to 1080 Ti, jeśli nowe i te co wyjdą w ciągu 2 lat to RTX 2070. Już teraz w nowych grach RTX zaczyna doganiać GTX i będzie coraz bliżej a nawet go może przegoni. Pascal jest dużo szybszy od 2070 głównie w starszych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080ti to zupełnie inna półka. Traci kilka % do RTX 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rozdzielczości 1440 p lepszy będzie GTX 1080 Ti grając bez RT jak chcesz zobaczyć Śledzenie promieni to tylko RTX 2080 Ti zapewni te 60 klatek

na lepsza wydajność trzeba czekać do 2020 roku i Ampere.

RTX 2070 to raczej do Full HD sie nadaje ale o ray tracingu zapomnij zabija wydajność tej karty już w FHD.

Wiec lepiej zostać przy Full HD bo do 2K trzeba coś od RTX 2080 wzwyż.

Miałem jeden dzień GTX 1080 Ti i średnio 30 klatek więcej od mojego dziada GTX 1070 w 2560x1440.

Teraz głęboko sie zastanawiam czy go kopic już za 1700 zł można wyrwać referata.

Bo 3 tysiace za RTX 2080 to za dużo

Ale brednie piszesz, 2070 do FHD tylko :lol2: Na 2060 gralem we wszystko w 60fps, czasem cos zjezdzalem z Ultra na High zeby jeszcze zyskac FPS. Widac ze kart nie miales i fantaziujesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jeszcze o niereferencyjnym rx'ie 5700 XT. Koszt to prawdopodobnie 2100 zł za jakąś przyzwoitą wersję a karta jest troszkę słabsza od gtx'a 1080 ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak glosuje za RTX 2070: 3 lata gwarancji robi robotę, do 1440 z freesync styka zupełnie (no chyba że 240 hz). MSI Gaming 8G z idealnym klasa chłodzeniem masz z normalnego sklepu za 2100zł. Nie ma 1080ti za 2k z gwarancją, a jak są to ostro kopały przez dwa lata i gwarancja (często wątpliwa) na ok 1 rok. Jak dla mnie 2k to za dużo kasy na loterię po koparkową. Inna sprawa była by jak kupujesz od kolegi, rodziny itp zaufane źródła. Za 2k 1080ti ze sklepu, z cichym chłodzeniem typu MSI Gaming też bym wolał, ale takich nie ma.

Edytowane przez Zoidbergowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...