Skocz do zawartości
gabriel1988r

Energooszczędny zestaw za ok 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) , chciałbym złożyć nowy pc za ok 2500zł z dyskiem ssd, jednak niezbyt znam się na podzespołach, taktowaniach etc.. Więc postanowiłem napisać temat na forum z pytaniem i również prośbą do bardziej doświadczonych użytkowników. Mianowicie zależy mi aby pc nie pobierał dużo energii w spoczynku jak i pod obciążeniem np: w grach.

 

Sam komputer w większości służyłby mi do pracy biurowej oraz oglądania filmów i okazjonalnie do gier (wiem że za ok 2500 demona do gier raczej nie będzie :) ) ale jednak chciałby móc coś pograć.

 

Jaki zestaw w tym budżecie byłby najbardziej optymalny ? Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morele.net/inventory/info/12cfdc6b/ - 2484zł, jak napiszesz do moreli to pewnie coś z ceny zjadą.

W zestawie masz ryzena 1600 - procek 6 rdzeni 12 wątków, jako że zalezy Ci aby to jadło mało prądu to mozna zrobić undervolting zamiast OC więc tu chłodzenie boxowe starczy

Płyta główna umożliwiająca upgrade na ryzeny 3xxx w przyszłości.

2x8gb ramu o taktowaniu 3000mhz CL 15, można podkręcać.

Budżetowy zasilacz wystarczający w zupełności do zestawu.

SSD na m.2 o pojemności 512gb.

Zamknięta obudowa z 3 wentylatorami w zestawie (przyzwoity przepływ powietrza w tej cenie)

Grafika rx 570 4gb pozwoli grać w nowe gry na wysokich/średnich w rozdziałce FHD z przyzwoitą ilością FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/501472 znaleziono na szybko. Normalny komputer, ale gwarancja jest na cąły komputer, więc tracisz 3-5 letnie gwarancje na podzespoły. Warto złożyć samemu. Wstawiłem jako referencję. z tym że bez Win i bez monitora. Jak chcesz z monitorem, to raczej używka.

 

Nie wiem po co ta cała energooszczędność. Tj. w.w. zestaw jest normalny, nowoczesny. Nie pobiera dużo mocy. Pójście dalej da rocznie oszczędność <20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morele.net/inventory/info/12cfdc6b/ - 2484zł, jak napiszesz do moreli to pewnie coś z ceny zjadą.

W zestawie masz ryzena 1600 - procek 6 rdzeni 12 wątków, jako że zalezy Ci aby to jadło mało prądu to mozna zrobić undervolting zamiast OC więc tu chłodzenie boxowe starczy

Płyta główna umożliwiająca upgrade na ryzeny 3xxx w przyszłości.

2x8gb ramu o taktowaniu 3000mhz CL 15, można podkręcać.

Budżetowy zasilacz wystarczający w zupełności do zestawu.

SSD na m.2 o pojemności 512gb.

Zamknięta obudowa z 3 wentylatorami w zestawie (przyzwoity przepływ powietrza w tej cenie)

Grafika rx 570 4gb pozwoli grać w nowe gry na wysokich/średnich w rozdziałce FHD z przyzwoitą ilością FPS.

 

Na nowych częściach raczej nic wydajniejszego nie znajdziesz, dodatkowy plus, że z czasem możesz przeskoczyć na szybszy procesor czy kartę graficzną.

Obecnie komputery bez obciążenia pobierają bardzo mało prądu a w grach ten zestaw weźmie około 300w więc i tak mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/501472 znaleziono na szybko. Normalny komputer, ale gwarancja jest na cąły komputer, więc tracisz 3-5 letnie gwarancje na podzespoły. Warto złożyć samemu. Wstawiłem jako referencję. z tym że bez Win i bez monitora. Jak chcesz z monitorem, to raczej używka.

 

Nie wiem po co ta cała energooszczędność. Tj. w.w. zestaw jest normalny, nowoczesny. Nie pobiera dużo mocy. Pójście dalej da rocznie oszczędność <20zł

4 rdzenie na dzisiaj to już mało :P

 

Ryzen 1600/2600 i RX 570 +uv i będzie OK :)

 

Pobór mojego pc:

 

idle: ~ 55[w]

98898816618221653041_thumb.jpg

STRESS ~ 200 [w]

74572438077895775793_thumb.jpg

 

Karta @ 1205 [MHz]@960 [mV] memory 1875@ 900 [mV]

https://iv.pl/images/52378600716250945953.png

 

Bez dysku HDD, dodatkowej dźwiękówki / Karty Wifi USB byłoby jeszcze z 15 [W] mniej.

 

ZESTAW z RYZEN 2600 i RX 570 SSD SX6000Pro 512GB :

https://proline.pl/konf/006db555

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie posty, Czyli zestawy komputerowe dzisiaj ogólnie w spoczynku i pracy takie biurowej pobierają mało prądu?

 

W zestawie masz ryzena 1600 - procek 6 rdzeni 12 wątków, jako że zalezy Ci aby to jadło mało prądu to mozna zrobić undervolting zamiast OC więc tu chłodzenie boxowe starczy

 

 

Ciężko sie robi taki undervolting (sorki za mój brak wiedzy) ?

Ile ten zestaw morele.net/inventory/info/12cfdc6b/ może brać energii w spoczynku tak+/-?

Edytowane przez gabriel1988r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo :)

 

Podobnie jak mój ok. 55 - 6x [W]

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica nie jest jakoś znacznie duża (ustawiasz w systemie plan zasilania więc na jedno wyjdzie bo w idle będzie na procku napięcie 0.7 lub 0.8). Co do chłodzenia to zalecana zmiana jak robisz OC, bez podbijania napięcia mozna siedzieć na boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to, że właściciel karty ma zrobiony undervolting. Czyli zmniejszył napięcie a co za tym idzie i temperaturę karty. Możliwe, że bez zmiany taktowania na rdzeniu i pamięci (nie znam dokładnych taktowań a nie chce mi się sprawdzać)

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...