Skocz do zawartości
paweuku

Dodawanie portu router Huawei EG8245Q

Rekomendowane odpowiedzi

W programie uTorrent wybierając kreator ustawień,po skończeniu testów mam komunikat : Port jest zamknięty (wciąż możesz pobierać).

Wyjątek dodany do firewall (Windows 7). W prawym dolnym rogu mam czerwone kółeczko ,jakieś rady co można z tym zrobić ? Internet to światłowód 1Gb/s od Inei ,dodam że w domu rodzinnym na drugim komputerze wszystko działa szybciej (zielone kółko) przy łączu tylko 25 Mb/s niż na nowym mieszkaniu przy światłowodzie. Proszę o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po przeczytaniu kilku postów w necie dowiedziałem się że muszę mieć publiczne IP ,zadzwoniłem do dostawcy i dzisiaj mam miec już publiczne . Rozumiem że gdy przyznają mi publiczne IP wszystko powinno już działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój ruter musi mieć publiczne IP i mieć otwarty port przekierowany na adres lokalny IP Twojego komputera.

Alternatywnie Twój komputer może dostać publiczny IP od rutera, który będzie robił za bramę - ale wtedy tylko Twój komputer będzie miał internet

 

edit: teraz modne są modemy od dostawcy działające w trybie ipv6, i wtedy nie ma port forwardingu, trzeba je najpierw przełączyć na ipv4, co również robi operator

Edytowane przez 1minuser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój ruter musi mieć publiczne IP i mieć otwarty port przekierowany na adres lokalny IP Twojego komputera.

Alternatywnie Twój komputer może dostać publiczny IP od rutera, który będzie robił za bramę - ale wtedy tylko Twój komputer będzie miał internet

 

edit: teraz modne są modemy od dostawcy działające w trybie ipv6, i wtedy nie ma port forwardingu, trzeba je najpierw przełączyć na ipv4, co również robi operator

 

eBjcsN.jpg

 

mam takie dane w config ip ,wiec chyba nie mam jeszcze ipv6 ?

Jak sprawdzam jakie mam IP wyskakuje mi 109.173.XXX.XX w systemie jest 192.168.18.9 już zgłupiałem z tym wszystkim..

Edytowane przez paweuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, i konfig wygląda dobrze - nie zapomnij tego samego portu w aplikacji ustawić

 

Jedynie internal i external wyglądają dziwnie, spodziewałbym się internal jako 192.x.x.x a external jako 85.x.x.x ...

 

wg tego: https://www.inea.pl/files/obsluga_klienta/instrukcje/net/31_54_instrukcja_instalacji_ONT_Alcatel_G-241W-A_2016-11-21.pdf

masz trochę za dużo ustawione, ale może masz inny modemorouter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że w ustawieniach masz IP 85.xx

A piszesz że masz 109.xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...