Skocz do zawartości
Agaton70

Problem z grami na windows10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zakupiłem laptopa lenovo ideapad 330s. Jest to dokładnie ten model: https://www.x-kom.pl/p/445098-notebook-laptop-15-6-lenovo-ideapad-330s-15-ryzen-5-8gb-120-win10-szary.html Jest to mój pierwszy laptop i wczęsniej nie miałem żadnego problemu z grami na komputerach stacjonarnych. Pobrałem i zainstalowałem na tym laptopie the sims 4 i wszystko ładnie działało do momentu aż zaczał wyskakiwać pewien komunikat. Reinstalowałem grę i po 2 dniach zaczał wyskakiwać znowu ten komunikat: "Nie można kontynuować, ponieważ nie znaleziono obiektu OrangeEmu64.DLL. Ponowne zainstalowanie programu może rozwiązać ten problem". Zainstalowałem ten program lecz już simsy nie chciały działać. Potem zainstalowałem tak z sentymentu cs 1.6 i zaczał wyskakiwać inny komunikat: Could not load filesystem dll. FileSystem crashed during construction. Piszę tutaj bo nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu na PC. Mam oryginalny windows, który już był zainstalowany i McAfee. Jak myślicie? Co może to powodować? McAfee? Windows defender? Mam też pirackiego windowsa 10 na pendrivie. I pytanie do was. Instalować swój system? Nie wiem co powoduje te błęd, ale z drugiej strony szkoda trochę bo zapłaciłem za tego windowsa. Proszę o pomoc.

Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nie ma tu nic do rzeczy.

Simsy z Origina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

Tak myślałem że to wersja crackowana, dlatego ci nie działa i windows tu nic nie zmieni. Kup oryginał i będzie działało bez problemu, bo tak to automatycznie masz usuwane pliki, które uznawane są za zagrożenie i nic z tym nie zrobisz, wyłączenie antywirusa nie pomoże, bo zostają jeszcze systemy zabezpieczające w win10 :E Nikt ci tutaj dodatkowych porad nie udzieli, bo forum nie wspiera piractwa, a po za tym problem rozwiąże tylko zakup oryginału.

 

Nie rozumiem takich ludzi, kupować laptopa za 1900 zł, a skąpić 50 zł na podstawkę gry lub 80zł na ROCZNY abonament Origin Access, w którym sims4 wraz z aktualizacją są zawarte, jak i wiele innych gier.

 

Edit: A najlepsze jest to, że strona do której dałeś link już sama w sobie ma "gratis" w postaci adware. Aż strach pomyśleć jaki syf zaszczepiłeś sobie instalując te simsy.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

Tak myślałem że to wersja crackowana, dlatego ci nie działa i windows tu nic nie zmieni. Kup oryginał i będzie działało bez problemu, bo tak to automatycznie masz usuwane pliki, które uznawane są za zagrożenie i nic z tym nie zrobisz, wyłączenie antywirusa nie pomoże, bo zostają jeszcze systemy zabezpieczające w win10 :E Nikt ci tutaj dodatkowych porad nie udzieli, bo forum nie wspiera piractwa, a po za tym problem rozwiąże tylko zakup oryginału.

 

Nie rozumiem takich ludzi, kupować laptopa za 1900 zł, a skąpić 50 zł na podstawkę gry lub 80zł na ROCZNY abonament Origin Access, w którym sims4 wraz z aktualizacją są zawarte, jak i wiele innych gier.

 

Edit: A najlepsze jest to, że strona do której dałeś link już sama w sobie ma "gratis" w postaci adware. Aż strach pomyśleć jaki syf zaszczepiłeś sobie instalując te simsy.

Spodziewałem się takiej reakcji, ale ja w temacie proszę o poradę a nie naprawianie mojego kręgosłupa moralnego. Gra nie jest dla mnie a Ty czujesz się lepszy bo nie masz pirackiej wersji gry, której "podstawka" wraz z wieloma modami nie jest taka tania a wydanie 80 zł na ROCZNY abonament Origin Access dla jednej gry też nie ma sensu. Jest to laptop i służy mi do zupełnie innych rzeczy. Gra nie jest dla mnie i nie mam przewidzianego budżetu na gry dla kogoś. Gdybym miał to bez wahania bym zakupił oryginał. Większości z nas zdarzało się piracić a wywyższanie się i krytyka nie jest tu potrzebna. Nie chcesz pomóc to będzie lepiej jak następnym razem nic nie napiszesz. "Nie rozumiem takich ludzi"

 

I jak już się czepiamy to zapamiętaj, że piszemy poza tym a nie po za tym.

Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie dla kogo jest ta gra. Tym bardziej jeżeli robisz to dla kogoś, to wpierdzielasz mu syf do komputera. Ponadto Jak nie dla ciebie to wytłumacz temu komuś dlaczego tak się dzieje, bo chce pirata i nic z tym nie zrobi.

I nie, nie piszę tego żeby poczuć się lepszym. Pisze po prostu jak jest.

Ponadto

Na Forum nie publikujemy odnośników do stron zawierających numery seryjne ("seriale") lub oprogramowanie pirackie ("warez") czy łamiące zabezpieczenia ("cracki"). Usuwane będą odnośniki do stron zawierających materiały, co do których istnieje podejrzenie, że naruszają prawo lub dobre obyczaje.

I ogólnie na forum nie wspieramy piractwa, dlatego tego typu porady tutaj możesz po prostu nie dostać, tylko o tym uprzedzam. Tym bardziej że jedynym działającym rozwiązaniem tego "problemu" w przypadku windows 10 jest instalacja gry oryginalnej bez żadnych cracków ze względu na zabezpieczenia wbudowane w system windows 10, które będą stale usuwały pliki gry uznane za zainfekowane.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że komputer jest kogoś innego tylko gra. Czytaj ze zrozumieniem. Komputer jest mój. I nikomu nie "wpierdalam" syfu.Tak czy siak w poście prosiłem o pomoc także jak nie chcesz pomóc to nie odpowiadaj. Po raz kolejny- czytaj ze zrozumieniem. Problem już rozwiązałem. I naprawdę nie chcę być niemiły a jakieś złośliwości są zbędne. Po prostu prosiłem o pomoc a jak nie chcesz jej udzielić to chociaż nie zajmuj mojego czasu i nie odpowiadaj. Jeśli nic nie wniesiesz do tematu to zamilcz. Taka rada na przyszłość. Inni będą na pewno wdzięczni bo problem rozwiązałem bez takiej "pomocy". Jak nie widzisz innego rozwiązania to tym bardziej nie powinieneś innym "pomagać" bo istnieje co najmniej kilka rozwiązań. Temat uważam za zamknięty. Miłego wieczoru.

Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że komputer jest kogoś innego tylko gra. Czytaj ze zrozumieniem. Komputer jest mój. I nikomu nie "wpierdalam" syfu.Tak czy siak w poście prosiłem o pomoc także jak nie chcesz pomóc to nie odpowiadaj. Po raz kolejny- czytaj ze zrozumieniem. Problem już rozwiązałem. I naprawdę nie chcę być niemiły a jakieś złośliwości są zbędne. Po prostu prosiłem o pomoc a jak nie chcesz jej udzielić to chociaż nie zajmuj mojego czasu i nie odpowiadaj. Jeśli nic nie wniesiesz do tematu to zamilcz. Taka rada na przyszłość. Inni będą na pewno wdzięczni bo problem rozwiązałem bez takiej "pomocy". Jak nie widzisz innego rozwiązania to tym bardziej nie powinieneś innym "pomagać" bo istnieje co najmniej kilka rozwiązań. Temat uważam za zamknięty. Miłego wieczoru.

Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, nie ja. Czego jeszcze nie rozumiesz? Dwa razy wyraźnie ci napisałem, że na windows 10 nie ma innego, w 100% pewnego rozwiązania na działanie tej gry jak instalacja wersji legalnej. Nawet jeżeli rozwiązałeś już problem, to albo narażasz komputer na wszystkie zagrożenia, albo problem pojawi się za jakiś czas od nowa przy aktualizacji systemu.

Ponadto nie użyłem wulgaryzmu, który to niby zacytowałeś.

Chciałem w miarę delikatnie napisać, ale jak widać nie dotarło, że na tym forum nie udziela się porad do wersji pirackich gier i oprogramowania, żebyś nie dziwił się i potem nie miał pretensji, że nikt nic nie napisał. Ale, ok, następnym razem zrobię to prościej, czyli temat założony w niewłaściwym dziale i niezgodny z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, że delikatnie to ująłeś. W ogóle w twoim drugim poście z nikogo nie szydziłeś. Nie musisz być taki chamski. Tej konwersacji by nie było gdyby nie twój drugi post. A tak poza tym masz rację. Gardzić marginesem, który ściąga spiracone gry XD Następnym razem rób co musisz z takimi jak ja, którzy mają spiracone gry i systemy. Na pewno jest nas niewielu. Mam nadzieję, że przez ciebie nie będę musiał grypsować XD

Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie szydziłem, tylko napisałem, że nie rozumiem ludzi, którzy mają kasę na komputer kupując go m.in. do gier ale na te gry już kasy im po prostu szkoda, gdzie gra w podstawowej wersji kosztuje 50 zł, zatem przy wydatku 1899 zł te 50 zł nie robi różnicy. To stwierdzenie faktu było i spostrzeżenie z mojej strony, bo jak napisałem, nie rozumiem takiego podejścia, szczególnie przy takiej cenie wersji podstawowej gry.

 

Jeśli kimś jak to nazwałeś "gardzić" lub "szydzić" to tymi co nie czytają regulaminu forum i chwalą się swoim piractwem w sieci, ale wiedz, że to również nie było moim zamiarem. Ton wypowiedzi wynika po prostu z tego, że tego tematu w ogóle by nie było, gdybyś przeczytał regulamin forum, ponadto tego typu tematy po prostu pojawiają się często w wielu działach, bo do ludzi nie dociera, że na forum pclab piractwo jest mocno nie na miejscu, ot cała historyja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie szydziłem, tylko napisałem, że nie rozumiem ludzi, którzy mają kasę na komputer kupując go m.in. do gier ale na te gry już kasy im po prostu szkoda, gdzie gra w podstawowej wersji kosztuje 50 zł, zatem przy wydatku 1899 zł te 50 zł nie robi różnicy.

A na to jest bardzo prosta odpowiedź...co lepiej mieć? komputer na którym nie pójdą nowe gry ale mieć te gry oryginalne czy też wypasiony komputer który obsłuży nowości a na gry może z czasem się uzbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy też dodać, że nie każdy ma ten komfort jak LeBomB, któremu 50 zł nie robi różnicy. Już abstrachując od tego, że Simsy 4 z wszystkimi dodatkami nie kosztują 50 zł. Dokładając trochę więcej można mieć pojemniejszy dysk SSD czy większą ilość ramu. I sformułowanie, że przy 1899 zł 50 zł nie robi różnicy jest błędne a nawet głupie. Może innych stać na takiego laptopa bo właśnie 50 zł robi im różnice a grosz do grosza. Oczywiście też popełniłem błąd nie zaznajamiająć się z regulaminem, ale mogłeś mnie grzecznie upomnieć a twoje zachowanie było dalekie od grzecznego. Po prostu zgłaszaj temat i tyle następnym razem. Wyłączam się z dyskusji bo cała ta rozmowa robi się już głupia i niepotrzebna.

Edytowane przez Agaton70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...