Skocz do zawartości
MARK18

Modernizacja / Nowy zestaw - Doradzenie co robić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie posiadam sprzęt jak niżej:

 

Procesor: I5 750 2,67 MHz + chłodzenie Mugen

Płyta główna: MSI P55-GD65

Pamięci: DDR 3 w sumie 12 GB – 2x4 GB + 2x2 GB

Grafika: Radeon HD 5850 1 GB

Dysk: SSD M4 125 GB + 500 GB talerzowy

Monitor: Samsung SyncMaster P2450H

Zasilacz: Seasonic G-Series G-550

 

Obudowa: Cooler Master CM 690 II Advance

 

 

I co chciałbym wiedzieć:

 

1. Czy jest sens wymiany jeśli nie będę grać? (mogę na razie dać starą grafikę a później kupić nową grafikę)

 

2. Jeśli nie ma sensu to jaka jest opcja żeby wrzucić wszystko w mniejszą obudowę? Nie mam zbyt dużo miejsca na nowym mieszkaniu myślałem o Midi Tower a może nawet mini? Wiem że płyta główna pewnie do wymiany wtedy i czy wtedy nie lepiej zmienić procka i pamięci na nowsze bo sprzęt stary prawie 10 lat. No i chłodzenie żeby też jakieś w miarę było i nie zajmowało miejsca (wodne z chłodnicą może?

 

3. Monitor myślałem o 27 cali i wyższej rozdzielczości - praca Word / Excel / Filmy. Jest sens wymiany? Monitor sprawy nic się nie dzieje.

 

Fajnie jakby ktoś mi pomógł w tej kwestii i czy jest sens wydawania kasy?

 

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można pogonić to w cholerę i przesiąść się na np. Ryzen 5 2400G / Ryzen 5 3400G ze zintegrowaną grafiką. Całość zamknąć w mniejszej budzie, kupić fajny ekran 27 1440p i do twoich zastosowań będzie bajka - nowa platforma, dużo mniejszy pobór prądu, i wyraźniejszy ekran.

 

Ze starego PC można zostawić dyski i zasilacz o ile nic mu nie dolega.

 

Tak by mogło to wyglądać:

 

https://proline.pl/koszyk/bf526053 + ekran - https://www.x-kom.pl/p/474400-monitor-led-27-acer-nitro-vg270ubmiipx-czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obecny komputer spełnia twoje oczekiwania? Jak nie to w jakim użytkowaniu "kuleje"? Po co Ci nowy komp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przeszkadzać nie przeszkadza. Ale trochę dużo miejsca będzie zajmować w tej obudowie, to też myślałem żeby do jak najmniejszej wrzucić. A że długo go mam to można wymienić.

 

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu składałem mITX w obudowie Cooler Master Elite 110 i w twoim przypadku trzeba by iść też w tą stronę.

Athlon 200GE ze zintegrowaną Vega 3, 2x4GB RAM, 907zł https://www.x-kom.pl/lista/81d347je2, można wziąć mocniejszy CPU to już zleży od twojego budżetu, np. Ryzen 2400G za ponad 500zł ale 4/8.

Do tego fajna i mała obudowa Cooler Master Elite 110 za 169zł w mediaexpert.pl wielkość 26x28x21cm :) Mieści wszystko co trzeba.

Chłodzenie wystarczy stockowe w Athlonie i tak go nie słychać :)

Dyski i zasilacz przekładasz obecne, zmieszczą się obydwa.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przemyślę temat. A co z monitorem? Zmieniać czy nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cię stać - to zmień. Przeskok z tego co masz na np. tego Acera co podałem to będzie jak przejście z Golfa 4 do nowego Arteona ;) Komfort pracy na szkiełku 27 1440p to bajka, nie wspominając o lepszych kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przemyślę temat. A co z monitorem? Zmieniać czy nie ma sensu?

Jeżeli jest ok to nie zmieniać, jak chcesz większy to zmieniać tylko teraz pytanie, czy 27 1080p, czy 1440p. To już najlepiej jakbyś gdzieś u kogoś lub w sklepie obejrzał jak wyglądają dokumenty w tych rozdzielczościach na 27 calach i która rozdzielczość bardziej Ci odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ok to nie zmieniać, jak chcesz większy to zmieniać tylko teraz pytanie, czy 27 1080p, czy 1440p.

 

To żadne pytanie - idziemy w 1440p i dobrą ostrość. 1080p przy 27 calach pod obróbkę tekstu to byłoby nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...