Forum PCLab.pl: Laptop MSI, inny dysk SSD zamiast fabrycznego Intel ? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Laptop MSI, inny dysk SSD zamiast fabrycznego Intel ? Czy warto zmienić fabryczny dysk Intel w laptopie MSI ? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   ksiadz3d 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Sierpień 2019 - 19:52

Witam, zamierzam kupić laptopa MSI GL72, w którym jest dysk SSD 480GB. Napisałem do xkomu z zapytaniem jaki jest to dysk, odpisano że wg. Specyfikacji jest to : NVMe INTEL 660p, sprawdziłem testy tego dysku i nie wypada on dość dobrze, spada mu wydajnosc po wypełnieniu i wielozadaniowosci,jest na kościach Qlc, chciałbym coś lepszego,w okolicy 300-350zł. Czy polecacie coś ? I drugie pytanie czy jest jakaś różnica między laptopem MSI GL 63 I 73 CZY tylko cyfry w nazwie ? Bo mają te same specyfikacje a cena w Gl63 niższa o 100zl

#2 Użytkownik jest niedostępny   cichy45 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Sierpień 2019 - 20:23

Na to pytanie (o dysku) musisz sobie odpowiedzieć sam. Moim zdaniem w codziennym użytkowaniu nie zobaczysz różnicy, względem jakiegoś lepszego (np samsunga 970 EVO) różnicę zauważysz może w instalacji programów i innych mniej wymagających rzeczach (rozpakowanie jakiegoś archiwum kilka GB raz na jakiś czas, kopia filmu 10GB i tym podobne) tylko jak postawisz laptopy z oboma dyskami obok siebie i porównasz bezpośrednio.

Dopóki używasz sprzętu do grania, przeglądania internetu to nie zmieniałbym dysku, bo trochę wyrzucanie kasy w błoto. Gdybyś obrabiał filmy po kilkadziesiąt GB albo pracował na jakiś ogromnych bazach danych - wtedy to ma sens.

No i musisz pamiętać że w tle działa cały czas antywirus Windowsa (chyba że masz go wyłączonego) który skutecznie zabija transfery przez praktycznie ciągłe skanowanie zapisywanych plików.

Z tego co widzę, to ten MSI to laptop do gier, ja bym zostawił tego Intela 660p.

#3 Użytkownik jest niedostępny   ksiadz3d 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Sierpień 2019 - 12:01

Tak głównie będzie służył do corela,fotoszopa, gier , popatrzyłem już kilka testów i jednak wolę to nie brać a wstawić coś innego, pytanie jaki dysk i pod jako interfejs

#4 Użytkownik jest niedostępny   kamilkowalewski 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Sierpień 2019 - 12:46

660p nie kupiłbym, ale jak już go będziesz miał to według mnie nie ma sensu go zmieniać. Ale jak już bardzo chcesz to sprawdź sobie np. PNY CS3030.

#5 Użytkownik jest niedostępny   ksiadz3d 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Sierpień 2019 - 13:34

Najbardziej mnie martwi że on zwolni po zapełnieniu go tak jak to w testach wychodzi a zapełniony będzie na bank, pny patrzyłem, a Corsair mp510 ?

#6 Użytkownik jest niedostępny   kamilkowalewski 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Sierpień 2019 - 20:31

Zobacz postksiadz3d, o 19 Sierpień 2019 - 13:34, napisał(a):

Najbardziej mnie martwi że on zwolni po zapełnieniu go tak jak to w testach wychodzi a zapełniony będzie na bank, pny patrzyłem, a Corsair mp510 ?

Ten Corsair jest na tym samym kontrolerze co PNY, więc brałbym ten który tańszy.

#7 Użytkownik jest niedostępny   chauwa 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 14:56

Zobacz postksiadz3d, o 19 Sierpień 2019 - 14:34, napisał(a):

Najbardziej mnie martwi że on zwolni po zapełnieniu go tak jak to w testach wychodzi a zapełniony będzie na bank

Nie wiem kto kupuje dysk na styk :E

Strona 1 z 1