Skocz do zawartości
ksiadz3d

Laptop MSI, inny dysk SSD zamiast fabrycznego Intel ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić laptopa MSI GL72, w którym jest dysk SSD 480GB. Napisałem do xkomu z zapytaniem jaki jest to dysk, odpisano że wg. Specyfikacji jest to : NVMe INTEL 660p, sprawdziłem testy tego dysku i nie wypada on dość dobrze, spada mu wydajnosc po wypełnieniu i wielozadaniowosci,jest na kościach Qlc, chciałbym coś lepszego,w okolicy 300-350zł. Czy polecacie coś ? I drugie pytanie czy jest jakaś różnica między laptopem MSI GL 63 I 73 CZY tylko cyfry w nazwie ? Bo mają te same specyfikacje a cena w Gl63 niższa o 100zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie (o dysku) musisz sobie odpowiedzieć sam. Moim zdaniem w codziennym użytkowaniu nie zobaczysz różnicy, względem jakiegoś lepszego (np samsunga 970 EVO) różnicę zauważysz może w instalacji programów i innych mniej wymagających rzeczach (rozpakowanie jakiegoś archiwum kilka GB raz na jakiś czas, kopia filmu 10GB i tym podobne) tylko jak postawisz laptopy z oboma dyskami obok siebie i porównasz bezpośrednio.

 

Dopóki używasz sprzętu do grania, przeglądania internetu to nie zmieniałbym dysku, bo trochę wyrzucanie kasy w błoto. Gdybyś obrabiał filmy po kilkadziesiąt GB albo pracował na jakiś ogromnych bazach danych - wtedy to ma sens.

 

No i musisz pamiętać że w tle działa cały czas antywirus Windowsa (chyba że masz go wyłączonego) który skutecznie zabija transfery przez praktycznie ciągłe skanowanie zapisywanych plików.

 

Z tego co widzę, to ten MSI to laptop do gier, ja bym zostawił tego Intela 660p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak głównie będzie służył do corela,fotoszopa, gier , popatrzyłem już kilka testów i jednak wolę to nie brać a wstawić coś innego, pytanie jaki dysk i pod jako interfejs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

660p nie kupiłbym, ale jak już go będziesz miał to według mnie nie ma sensu go zmieniać. Ale jak już bardzo chcesz to sprawdź sobie np. PNY CS3030.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie martwi że on zwolni po zapełnieniu go tak jak to w testach wychodzi a zapełniony będzie na bank, pny patrzyłem, a Corsair mp510 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie martwi że on zwolni po zapełnieniu go tak jak to w testach wychodzi a zapełniony będzie na bank, pny patrzyłem, a Corsair mp510 ?

 

Ten Corsair jest na tym samym kontrolerze co PNY, więc brałbym ten który tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie martwi że on zwolni po zapełnieniu go tak jak to w testach wychodzi a zapełniony będzie na bank

 

Nie wiem kto kupuje dysk na styk :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...