Skocz do zawartości
Hikori

antena

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka odległość do najbliższego BTS-a, pod jakie pasma ma być to antena?

 

Generalnie "dobra i tania" antena to się praktycznie wyklucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaka dobra tania antena to routera Huawei B315

 

Za mało danych, jaka sieć, jaki jest problem że chcesz antenę. Może z anteną trzeba też wymienić router, a może sama zmiana routera poprawi znacznie prędkości internetu.

Musisz coś jeszcze napisać, tym bardziej że B315 to jakiś cud techniki obecnie już nie jest.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległośc to 9km

pasmo 2.4Ghz

sieć orange mobile

chce zmienić antene poniewaz internet jest strasznie słaby a antena ma juz z 6lat niestety nie jestem w 100% pewny ale antena którą aktualnie posiadam to AK C2

jakiś czas temu napisałem temat na forum orange w sprawie tego i mi powiedziano ze to najprawdopodobniej rpzez antene

Edytowane przez Sasaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległośc to 16km

pasmo 2.4Ghz

sieć orange mobile

chce zmienić antene poniewaz internet jest strasznie słaby a antena ma juz z 6lat niestety nie jestem w 100% pewny ale antena którą aktualnie posiadam to AK C2

jakiś czas temu napisałem temat na forum orange w sprawie tego i mi powiedziano ze to najprawdopodobniej rpzez antene

 

Podaj lokalizację- chociaż miejscowość.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scratchhead.gif

 

No przecierz nie u sąsiada w kuchni :E w dodatku nie LTE a wifi na 9km ;)

 

Odległośc to 9km

pasmo 2.4Ghz

 

 

 

Moja szklana kula mówi, że najlepszy bedzie worek jutowy i trzeba nałapać przesiewowo internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadajnik bts znajduję sie 9km ode mnie w miejscowości Pokój

post-603797-15663450899785_thumb.png

Edytowane przez Sasaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odległość to 9 km (?) to pozostaje pasmo 800 (od biedy 1800 przy bardzo dobrym profilu terenu). No i antena nie od oszusta z wcześniejszego postu "mapabts", osiągi wyssane z palca drastycznie zawyżone, nie wnikam ile ma ta na obrazku, bo ta wygląda normalnie. Dobre anteny "800" ma Dipol, ale ja preferuję bardziej uniwersalne, bo zawsze może się pojawić bliższy nadajnik. No i trzeba sprawdzić czy te 800 działa, bo pozwolenie to nie zawsze nadajnik.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N a stronie dipol widze dosyć dużo różnych anten która z nich by była w miare dobra i jak dobrze myśle to powinnem wybrac jakąs z kategori Telefonia komórkowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął szerokopasmową Telkob 2x ATK 504. W ogóle czy sprawdziłeś na tej mapie, którą podałem czy nadal pokazuje odległość 9km ? Kliknij prawym myszki na dymku i będziesz mógł poprowadzić linię do twojego miejsca zamieszkania. Czy sprawdziłeś w ogóle czy łapie LTE ? W pozwoleniach są trzy pasma 800,1800 i 2600 a tak to dostępne UMTS 2100. Router też bym zmienił na B525 zaagreguje dwa pasma.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak odległośc wynosi 9.04km jednak zauważyłem ze 5km ode mnie tez jest maszt i stąd pytanie czy jest jakis sposób bym połączył sie z nim coś w tym stylu ? hmm w jakis sposób sprawdzic czy jestem w zasiegu lte bo na stronie orange jak zaznaczam lte to cała mapa jest niebieska https://imgur.com/a/PPjRf30. Jak poczytałem na internecie to prawdopodobnie antena za duzo nie zmieni bo internet który aktualnie mam jest do 10mb/s wczoraj było chyba z 6mb/s speedtest jednak zazwyczaj jak pobieram cos w ciagnu dnia to predkośc pobierania wynosi 300 do 500 kb/s

 

jak sprawdziłem to plus ma maszt 3km ode mnie umowa kończy sie z orange w październiku czy plus to był by dobry wybór na zmiane ?

Edytowane przez Sasaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się na router wpisz 192.168.8.1 hasło pewnie będzie admin i zobacz czy pokazuje połączenie z LTE. Po kolorze diody (tej obok wskaźnika zasilania) na routerze też można wywnioskować błękitne światło połączenie LTE, niebieskie 3G. Pobierz aplikację LTEWatchH i zobacz czy zadziała z twoim routerem. Dzięki niej można wymuszać poszczególne pasma i podglądać parametry. Internet mobilny wybiera się po wcześniejszym przetestowaniu najlepiej w godzinach 19-23. Jakie Plus ma tam dostępne pasma ? Musisz sam przetestować, kup jakiś starter z Plusa i przetestuj. Ile GB potrzebujesz ? Aneny mimo to i tak bym kupił te które podałem będą dobre.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTE jest

chodzi mi dokładniej tak jak na zdjeciu o ten internet domowy https://imgur.com/a/VNsziPd

chodzi mi tez o to zeby dało sie chociaż troche grac w gry online bo jednak ping czasami potrafi podskoczyć do 400 co jest uciążliwe

i o co chodzi z tym 60gb i dalej LTE bez końca ?

Edytowane przez Sasaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 60 GB masz bez limitu prędkości, później są progi zwalniające, spada na 15 Mb/s i dalej w dół aż do 0,5 Mb/s. Według mnie już lepiej wziąć Plusha, zostawić router i dokupić anteny (tylko wcześniej sobie przetestuj bo się napalisz a będzie jeszcze większa lipa). Co do screena z LTEWatchH niestety nie podaje, który to BTS ale sygnał masz słaby. Spróbuj przełączyć ręcznie poszczególne pasma masz tam Frequency band. Bez nowej lepszej anteny za dużo nie wskórasz. Odłącz tą antene co masz i daj router za okno, sprawdź parametry w LTewatchh i speedtesta czy przypadkiem bez tej anteny nie będzie lepiej.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To test z routerem za oknem ? Kup te anteny 2xATK504 i wykonaj jeszcze raz takie testy ale wymuszając też 1800 i 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...