Skocz do zawartości
ProVis

Rozbudowa "biurowca"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

 

Posiadam stacjonarkę do tej pory służyła żonie do prostych prac biurowych, a dzieciom do Netflixa. Chciałbym rozbudować go do poziomu w którym będę mógł swobodnie pracować w Excel, Access i Android Studio. Przydałaby się jakaś grafika do odpalenia mniej wymagjących tytułów, głównie RTS, bo nowości ogrywam na PS4 pro.

 

Obecny konfig:

- PŁYTA: H110M-HDS

Supports 7th and 6th Generation Intel® Core™ Processors (Socket 1151)

Supports DDR4 2133

1 PCIe 3.0 x16, 1 PCIe 2.0 x1

Graphics Output Options: DVI-D, HDMI

7.1 CH HD Audio (Realtek ALC887 Audio Codec), ELNA Audio Caps

4 SATA3

4 USB 3.1 Gen1 (2 Front, 2 Rear)

 

- PROC: CELERON G3900

- RAM: 4 GB DDR4 2133 CL 15

- PSU: CORSAIR 450W

- SSD 1TB

 

 

Czy jest sens wymieniać płytę plus procek (najlepiej na RYZENA 6c) czy lepiej do tej płyty opłaca się jeszcze kupić jakiegoś 6 czy 7 generacji czterordzeniowca od intela?

Czy można dokupić 8gb do tych 4 czy bez dual channel bedzię sporo mniejsza wydajnośc? Czy lepiej 2 x 8GB?

No i jaka karta wówczas ma sens? Do 1080P i bez żadnych nowości na ultra high ;)

 

Kwestia ceny? Jak najrosądniej, mogą być używki bo komp będzie używany baaardzo sporadycznie. Na codzień pracuje na Macbooku Pro z 4c i 16GB ramu i obecnie jak coś mam zrobić na tej stacjonarce to mnie szlag jasny trafia ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ProVis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

 

https://proline.pl/koszyk/3daa0f07

 

Ew. tańsza karta graficzna - https://proline.pl/sapphire-radeon-rx-570-pulse-4gb-256bit-freesync-p1353712

 

Można też rozważyć dopłatę do Ryzen 5 3600 jeśli potrzebujesz mocniejszej wydajności pojedynczego wątku (pod RTS-y zapewne się przyda).

 

 

Inna opcja to poszukanie używanego i7 6700 w dobrej cenie i dokupienie 2x8GB jakiegoś wolniejszego RAM-u po taniości (np. 2400 MHz CL15 / 2666 MHz CL16). Pewnie wyjdzie trochę taniej.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym został na tym co masz, dokupił i7 6700 ewentualnie i5 w zależności od potrzeb, drugą kostkę ramu 4gb lub wymiana całego na 2x8 też w zależności od potrzeb, kartę też w zależności ale bliżej rxa 570/gtxa 1060. Masz ps4 tak jak mówisz, jesli pcet jest tylko do strategii to sam wiesz ile Ci będzie potrzeba, przyszłościowo pewnie i7 będzie lepsze bo wymagania rtsów niskie nie są co do cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. I7 6700 jest całkowice niepotrzebny.

 

Co myślicie o takim zestawie:

RX580

I5 6600

Ram 2x8 2133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz iść po taniości - to może niejako może być, ale:

 

Pamiętaj, że proc 4c/4t w grach zaczyna być coraz większym ograniczeniem - brakuje wątków. i7 ten problem omija - póki co, bo jest 4c/8t. (c = rdzenie, t = wątki).

 

Karta z koparki - gość sprzedaje 3 sztuki. Bez gwarancji - nie brałbym, bo może być zajechana.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do staroci w które chcę na tym pograć HT się nie przyda ;) Zamówiłem ten I5.

 

Dzięki za info w sprawie karty, poszukam innej z gwarą. Jest sens brać wersję 8GB do FHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...