Skocz do zawartości
gestalo

Nowy laptop do pracy z dźwiękiem i lekkie gierki (6200zl)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakupić laptopa do maksymalnej kwoty 6200zł.

Laptop miałby mi służyć głównie do pracy z udźwiękowieniem filmów i seriali z programem Cubase. Jeżeli chodzi o granie w jakiekolwiek gry to najczęściej gram w CSa, LOLa czy bardziej lecz rzadziej wymagające gry typuwiedźmin 3, apex legends itp.

Duzo poszukałem, poczytałem i wydaje mi się ze tego czego szukam miło by się opierać o i7 9xxx z 32 GB ramu + dysk SSD m.2 Pcie.

Znalazlem 4 laptopy które według mnie są godne uwagi lecz chciałbym prosić o pomoc w wyborze dla mnie najodpowiedniejszego.

 

https://www.x-kom.pl/p/507217-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-32gb-960-gtx1660ti.html

https://www.x-kom.pl/p/497556-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-9750h-32gb-512-win10-gtx1660ti-ips.html

https://www.x-kom.pl/p/502465-notebook-laptop-156-dell-inspiron-g5-i7-9750h-32gb-2561tb-win10-gtx1650.html

https://www.x-kom.pl/p/503131-notebook-laptop-156-msi-gl63-i7-9750h-32gb-1tb256-win10x-gtx1660ti-120hz.html

Edytowane przez gestalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci te 32GB ram. 8 nawet jeszcze daje radę, ale no te 16 warto brać pod gry.

W tym budżecie tylko i wyłącznie laptop z rtx 2060 - dużo bardziej przyszłościowa opcja.

Polecam ten model od Lenovo - bardzo udany, z dobrym chłodzeniem i matrycą IPS + wszystkie złącza masz logicznie umiejscowione z tyłu, przez co podczas gry Ci nic nie przeszkadza.

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 za 5 949,00 zł

Mając 6 klocków na lapka to nawet nie patrzyłbym na nic innego niż to.

 

Ewentualnie jeżeli nie chcesz HDD i możesz się zbliżyć do tego maksymalnego budżetu to możesz wziąć model tylko z 960GB SSD:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/960/Win10 RTX2060 za 6 149,00 zł

 

Laptopy, które zaproponowałeś są nieporównywalnie mniej wydajne, a ten z 1650 to w ogóle żart :hmm:

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś na pewno wart rozważenia jest Legion Y540.

Ewentualnie trochę przekraczając budżet masz nowego Heliosa 300:

Acer Helios 300 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti 144Hz za 6499zł

W tym wypadku masz co prawda tylko 16GB pamięci, ale otrzymujesz za to 144Hz matową matrycę IPS z G-Sync, a laptop ma jeszcze aluminiową obudowę. Do Helios w razie potrzeby zamontujesz jeszcze dwa dyski (co przy pracy z materiałem filmowym może mieć znaczenie).

 

Ewentualnie jest jeszcze HP:

HP OMEN 15 i5-8300H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz za 6399zł

Tu również podobnie jak w Acerze jest 144Hz matryca z G-sync, ale karta graficzna to już RTX 2060 (tylko w takiej konfiguracji jest lepsza matryca). Reszta podzespołów podobna jak u konkurencji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/32GB/960/Win10X GTX1660Ti 5999 złotych

32 GB czasem się przydaje, a niełatwo rozszerzyć ram z 16 do 32 w laptopach. Ja bym wybrał większy ekran. Laptop nie jest tak kompaktowy, ale większą powierzchnie roboczą i lepiej radzi sobie z odprowadzeniem ciepła. Po za tym, to dobrze wykonany laptop z niezłą matrycą FHD IPS. Do gier i aplikacji spokojnie wystarczy.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stefan999 xD Polecanie laptopa do gier z 32GB ram. No comment...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stefan999 xD Polecanie laptopa do gier z 32GB ram. No comment...

To ma być laptop do obróbki dźwięku i przy okazji do gier. Sample potrafi niekiedy zająć więcej niż 16 i 32 wtedy się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie ze 32GB to trochę bez sensu ?

Jeżeli chodzi o grafikę z RTX to ja sam nie wiem czy jest mi aż tak potrzebna , tak jak mówię , jestem raczej niedzielnym graczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier nie potrzebujesz, a do obróbki dźwięku czasem się przydaje, ale musisz to wiedzieć sam. Niekiedy i 8 wystarczy, zwłaszcza do pluginów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Legion spoko wybór lecz wizualnie mało mi się podoba , a Dell odpada tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co robisz w tym programie. Weź jakiś duży projekt, który masz obecnie i zobacz ile zużywa Ci ramu.

Bo faktycznie widzę, że ten CUBASE to istny pożeracz ramu i ludzie nawet 128GB montują pod grube projekty :E

 

W tym momencie zwracam honor i faktycznie 32 to must have, chyba że po prostu robisz mniejsze projekty - to już musisz sprawdzić sobie tak jak mówię.

Jeżeli 32gb to ja bym brał tego MSI z i7 8gen (różnica minimalna w stosunku do 9gen) ale za to z RTX 2060:

MSI GL63 i7-8750H/32GB/240+1TB RTX2060 za 6 149,00 zł

Laptop tańszy bo nie ma w zestawie Windowsa - ale jeżeli masz teraz 10 na starym kompie to rejestrujesz się kontem microsoft, potem na nowym logujesz się tym samym kontem i aktywujesz nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o projekty to są dosyć duże ponieważ to nie są produkcje muzyczne po 3-4 min lecz udźwiękowiam 40 minutowe seriale lub 2 godzinne filmy kinowe wiec dlatego wydawało mi się ze 32GB to takie właśnie must have, lecz pytanie mam z tym RTXem i prockiem, myślicie ze będzie to potrzebne niż te GTXy które podałem wyżej ? A jeżeli chodzi o procka to bardzo się różni i7-8750H a i7-9750H?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o grafikę z RTX to ja sam nie wiem czy jest mi aż tak potrzebna , tak jak mówię , jestem raczej niedzielnym graczem.

W takim razie możesz spokojnie pójść w GTX 1650 czy GTX 1050 Ti, zaoszczędzisz przy tym sporo.

 

Bardzo fajną opcją jest Dell którego wybrałeś. Tyle, że w budżecie zmieścisz się z wersją z 480GB SSD i 1TB HDD zamiast 256GB SSD:

Dell Inspiron G5 i7-9750H/32GB/480+1TB/Win10 GTX1650 - 6149 zł

 

Bądź wybrać tego Legiona z GTX 1050 Ti:

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/32GB/256 GTX1050Ti - 4299 zł

 

+ do tego SSD 1TB Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500 za 499 zł na 5 letniej gwarancji !

 

Sumarycznie wychodzi 4799 zł czyli o wiele mniej od wersji z GTX 1660 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie możesz spokojnie pójść w GTX 1650 czy GTX 1050 Ti, zaoszczędzisz przy tym sporo.

 

Bardzo fajną opcją jest Dell którego wybrałeś. Tyle, że w budżecie zmieścisz się z wersją z 480GB SSD i 1TB HDD zamiast 256GB SSD:

Dell Inspiron G5 i7-9750H/32GB/480+1TB/Win10 GTX1650 - 6149 zł

 

Bądź wybrać tego Legiona z GTX 1050 Ti:

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/32GB/256 GTX1050Ti - 4299 zł

 

+ do tego SSD 1TB Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500 za 499 zł na 5 letniej gwarancji !

 

Sumarycznie wychodzi 4799 zł czyli o wiele mniej od wersji z GTX 1660 Ti.

 

Bardzo dziękuje za odpowiedz lecz cały czas chodzi mi po głowie ten Acer, najbardziej wizualnie mi się podoba z tych 4 laptopów który wybrałem, później jest MSI -> Dell -> Legion :D z mojej wiedzy to specyfikacja się może różnią nie wiele lecz może jest coś czego nie wiem? W którymś laptopie moze jest słabsza bateria, bardziej się któryś grzeje, słabsze chłodzenie ? Chciałbym mieć ten laptop na lata wiec dlatego się tak wypytuje , tez trochę mi chodzi i wizualny wygląd bo jednak będę patrzył na niego codziennie :D a ten Acer i MSI wydają się ładnymi laptopami , jednak rozum mi właśnie jakoś podpowiada żebym brał Della bo bardzo dużo dobrych opinii słyszałem o nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Acera Nitro ?

Również poprawna opcja aczkolwiek najlepszych temperatur spodziewałbym się w Legionie oraz Dellu G5 z uwagi na bardzo dobre układy chłodzenia. Podesłałbym Ci szczegółowe testy ale nie mogę znaleźć dokładnie takich specyfikacji i porównanie byłoby niemiarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli MSI odpada? W MSI przekonuje mnie 120hz wiec cały czas mam wielki dylemat który wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli MSI odpada? W MSI przekonuje mnie 120hz wiec cały czas mam wielki dylemat który wybrać

 

Decyzja należy do Ciebie, nikt tu niczego nie odrzuca aczkolwiek MSI zostało krok w tyle względem konkurencji montując zwykłe TNki w swoich laptopach podczas gdy wszyscy dają IPS ( nawet 144Hz).

 

Osobiście jak już powiedziałem 120Hz w grach które grasz niewiele da, co innego gdybyś grał w CS:GO, BF i inne "strzelanki" gdzie liczy się czas reakcji matrycy bo od tego bezpośrednio zależą wyniki i komfort gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry układ chłodzenia jest w nowym Heliosie 300 podanym wcześniej. Dell G5, cóż jeżeli włożyli nowe podzespoły do takiego samego układu jak w wersji z GTX'em 1060, to raczej chłodno nie będzie: https://www.notebook...ailable-with-4k

Y540 jak najbardziej OK.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell G5, cóż jeżeli włożyli nowe podzespoły do takiego samego układu jak w wersji z GTX'em 1060, to raczej chłodno nie będzie: https://www.notebook...ailable-with-4k

 

 

Nawet gdyby nic nie zmieniali w chłodzeniu co jest raczej mało prawdopodobne, to w recenzji którą linkujesz napisano zupełnie co innego niż próbujesz insynuować, cytuję:

The stress test then shows that the Intel Core i5-8300H can easily reach its thermal limits, which means that it must be throttled. However, the SoC still runs through the Prime95 load test at 2.9 GHz on average. If only the GPU is put under load, at 64 °C (147 °F) we measure a normal temperature! During simultaneous load of the CPU and GPU, the GPU temperature rises to 76 °C (169 °F), which is still not a reason to throttle it.

 

Czyli nie ma tutaj nic co nie było by normą w większości laptopów. Tym bardziej że nie wystąpi tu przypadek pełnego obciążenia CPU i GPU w 100% przez długi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry układ chłodzenia jest w nowym Heliosie 300 podanym wcześniej. Dell G5, cóż jeżeli włożyli nowe podzespoły do takiego samego układu jak w wersji z GTX'em 1060, to raczej chłodno nie będzie: https://www.notebook...ailable-with-4k

Y540 jak najbardziej OK.

 

Może i bym dołożył do Heliosa lecz chyba nie znalazłem wersji z 32GB ramu, wydaje mi się ze zdecyduje pomiędzy Acerem Nitro a właśnie Dellem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i bym dołożył do Heliosa lecz chyba nie znalazłem wersji z 32GB ramu

 

 

W razie czego zawsze możesz kupić wersję z 8GB (17,3 cala):

Acer Helios 300 i7-9750/8GB/512/W10 GTX1660Ti IPS 144Hz - 6099 zł

 

+ do tego 2x16GB Crucial 16GB 2666MHz CL19 1.2V - 299 zł x2

 

Co sumarycznie daje 6999 zł + możliwość sprzedaży 2x4GB które wyjmiesz. Jeśli sam nie chcesz tego robić, x-kom zrobi to za Ciebie (oczywiście samą wymianę, nie sprzedaż wyjętych części :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że pomiędzy GTX 1660Ti i RTX 2060 jest ogromna różnica. Między i7 8gen, a 9gen praktycznie nie ma różnicy. Więc brać to MSI z 8gen i 2060.

Acera nie bierz bo to się gotuje, słabo zaprojektowany układ chłodzenia - MSI przynajmniej zawsze jako tako przemyśli układ chłodzenia w swoich laptopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego zawsze możesz kupić wersję z 8GB (17,3 cala):

Acer Helios 300 i7-9750/8GB/512/W10 GTX1660Ti IPS 144Hz - 6099 zł

 

+ do tego 2x16GB Crucial 16GB 2666MHz CL19 1.2V - 299 zł x2

 

Co sumarycznie daje 6999 zł + możliwość sprzedaży 2x4GB które wyjmiesz. Jeśli sam nie chcesz tego robić, x-kom zrobi to za Ciebie (oczywiście samą wymianę, nie sprzedaż wyjętych części :D )

 

To już znacznie przekroczy mój budżet, przeczytałem, przeanalizowałem i chyba zostanę przy Acerze Nitro, mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie ? co do della to tam jest słabsza karta graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już znacznie przekroczy mój budżet, przeczytałem, przeanalizowałem i chyba zostanę przy Acerze Nitro, mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie ? co do della to tam jest słabsza karta graficzna

Matko... To powodzenia przy 100 stopniach na gpu i cpu podczas grania ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko... To powodzenia przy 100 stopniach na gpu i cpu podczas grania ;(

 

Ja gram w mało wymagające gry, typu CS:GO lub LOL i tak jak wspomniałem w 90% będzie mi to służyło do pracy , w MSI który podałeś w komplecie nie ma dysku SSD M.2 slot PCIe tylko zwykle M.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...