Skocz do zawartości
fizgiel

Monitor do nowego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

na początku miesiąca złożyłem nowy zestaw

Ryzen 5 3600

Gigabyte X570 Aorus Elite

Crucial Ballistix 3200MHz CL16

Gigabyte RTX 2070 Super Gaming OC

 

Miałem wtedy 24" monitor Samsung cfg73 jednak w międzyczasie się zepsuł. Wymiana matrycy to praktycznie całość jego wartości, więc chyba już lepiej kupić nowy. Pisałem też o monitorze w wątku z zestawem, ale tam chyba jest mniejsze zainteresowanie tym tematem. Jako przykład podałem monitor iiyamy red eagle jednak po tym jak zobaczyłem matrycę TN na żywo to jednak zmieniłem zdanie

 

Przechodząc do sedna, potrzebuję monitor 27" 1440p z odświeżaniem 100+ VA lub IPS.

Czy w budżecie max. 2300zł można znaleźć coś ciekawego bez zabawy w odsyłanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trochę odwrotnej sytuacji do Ciebie bo już kupiłem monitor LG 27GL850-B, a jeszcze nie mam kompa. Celuje właśnie w coś takiego co Ty masz.

Więc od siebie polecam właśnie ten model. Tylko jest jeden problem problem z dostępnością ale myślę, że jak poczekasz to we wrześniu go upolujesz. :cool:

Ja go zakupiłem jakoś miesiąc temu na owocowym za 2 136,19 zł z przesyłką. Więc w tej cenie killer. :thumbup:

Edytowane przez steny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś opcja na już?

Z tym lg to nawet brak info kiedy mógłby się pojawić. Nawet gdyby wskoczył, to pewnie rozejdzie się w moment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu, bo ten LG wciąż jest niedostępny.

Myślicie, że warto jeszcze rozpatrzyć Samsunga C27HG70? Ewentualnie jakiś podobny w niższej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...