Skocz do zawartości
Panrzuuf

Ścinki, lagi, freezy itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum więc chciałbym serdecznie przywitać się że wszystkimi użytkownikami.

 

Trzy miesiące temu złożyłem sobie komputer i od tego czasu mam same problemy z mikro ścinkami w grach, najbardziej w bf5, wiedźmin 3 i aco. Ścinki te polegają na tym że na ułamek sekundy FPS spada do zera, najczęściej dzieje się to podczas jakiś wybuchów, albo po prostu bez żadnej przyczyny. Czasami też gra działa dobrze (ale bardzo rzadko) do ponownego uruchomienia pc. Próbowałem już chyba zrobić wszystko co się da aby temu zapobiec, począwszy od przeinstalowania systemu i sterowników do aktualizacji biosu, zmiany taktowania CPU, GPU czy pamięci ram i niestety nic nie pomogło. Podczas testowania pamięci ram w dang Wang 2.5, prime95, aida nie wywala żadnych błędów. Czytałem już podobne tematy i doszedłem do wniosku że przyczyną może być kiepskiej jakości, bądź uszkodzony zasilacz, ale nie chciałbym na darmo wydać pieniędzy. Może miał z was ktoś podobny problem i udało się go rozwiązać?

Specyfikacja pc:

Ryzen 2700 (oc do 4ghz)

Rtx 2070

Hyperx predator 2x8gb 3333mhz

ASRock b450 steel legend

Zasilacz: cm mwe 650w

Dysk adata su800, samsung 970 evo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by to była wina zasilacza - na pewno nie jest on kiepski. Ewentualnie może być uszkodzony i np. podawać niestabilne napięcia.

 

Innym podejrzanym może być któryś z dysków - próbowałeś tutaj coś zdziałać? Np. wykorzystać tylko jeden dysk, jak nic się nie zmieni, odlączyć, postawić system na drugim?

 

Co do RAM - sprawdzałeś jak PC zachowuje się przy pojedynczej kości? Najpierw jednej, później drugiej? W różnych slotach?

 

Jak się zachowuje proc podczas grania? Trzyma stabilnie taktowania? Nie przegrzewa się?

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysków to wcześniej miałem HDD 1tb i adate SSD 128gb i na nich było to samo, z poczatku myślałem że to przez HDD jest taki problem i te wymienione w specyfikacji dyski posiadam dopiero od dwóch tygodni.

Próbowałem testować pamięci ram pojedynczo i w każdych slotach, obniżać taktowanie i nadal bez zmian.

Temperatury w grach na CPU ledwo co przekraczają 60 stopni, w stress testach max 68 stopni, GPU w grach 65-67 stopni, więc raczej to nie przez to.

Edytowane przez Panrzuuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...