Forum PCLab.pl: Ścinki, lagi, freezy itp. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ścinki, lagi, freezy itp. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Panrzuuf 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Sierpień 2019 - 23:31

Witam jestem nowy na forum więc chciałbym serdecznie przywitać się że wszystkimi użytkownikami.

Trzy miesiące temu złożyłem sobie komputer i od tego czasu mam same problemy z mikro ścinkami w grach, najbardziej w bf5, wiedźmin 3 i aco. Ścinki te polegają na tym że na ułamek sekundy FPS spada do zera, najczęściej dzieje się to podczas jakiś wybuchów, albo po prostu bez żadnej przyczyny. Czasami też gra działa dobrze (ale bardzo rzadko) do ponownego uruchomienia pc. Próbowałem już chyba zrobić wszystko co się da aby temu zapobiec, począwszy od przeinstalowania systemu i sterowników do aktualizacji biosu, zmiany taktowania CPU, GPU czy pamięci ram i niestety nic nie pomogło. Podczas testowania pamięci ram w dang Wang 2.5, prime95, aida nie wywala żadnych błędów. Czytałem już podobne tematy i doszedłem do wniosku że przyczyną może być kiepskiej jakości, bądź uszkodzony zasilacz, ale nie chciałbym na darmo wydać pieniędzy. Może miał z was ktoś podobny problem i udało się go rozwiązać?
Specyfikacja pc:
Ryzen 2700 (oc do 4ghz)
Rtx 2070
Hyperx predator 2x8gb 3333mhz
ASRock b450 steel legend
Zasilacz: cm mwe 650w
Dysk adata su800, samsung 970 evo

#2 Użytkownik jest niedostępny   Dirian 

• xyz
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Sierpień 2019 - 00:54

Wątpię by to była wina zasilacza - na pewno nie jest on kiepski. Ewentualnie może być uszkodzony i np. podawać niestabilne napięcia.

Innym podejrzanym może być któryś z dysków - próbowałeś tutaj coś zdziałać? Np. wykorzystać tylko jeden dysk, jak nic się nie zmieni, odlączyć, postawić system na drugim?

Co do RAM - sprawdzałeś jak PC zachowuje się przy pojedynczej kości? Najpierw jednej, później drugiej? W różnych slotach?

Jak się zachowuje proc podczas grania? Trzyma stabilnie taktowania? Nie przegrzewa się?

Ten post był edytowany przez Dirian dnia: 19 Sierpień 2019 - 00:55

#3 Użytkownik jest niedostępny   Panrzuuf 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 19 Sierpień 2019 - 03:35

Co do dysków to wcześniej miałem HDD 1tb i adate SSD 128gb i na nich było to samo, z poczatku myślałem że to przez HDD jest taki problem i te wymienione w specyfikacji dyski posiadam dopiero od dwóch tygodni.
Próbowałem testować pamięci ram pojedynczo i w każdych slotach, obniżać taktowanie i nadal bez zmian.
Temperatury w grach na CPU ledwo co przekraczają 60 stopni, w stress testach max 68 stopni, GPU w grach 65-67 stopni, więc raczej to nie przez to.

Ten post był edytowany przez Panrzuuf dnia: 19 Sierpień 2019 - 03:38

#4 Użytkownik jest niedostępny   Paramides 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Sierpień 2019 - 04:02

Kolejny już raz słyszę o takich ścinach na kartach nvidi.

Strona 1 z 1