Skocz do zawartości
hozza

Czy warto aktualizować bios na płycie?

Rekomendowane odpowiedzi

Warto aktualizowac wersje biosu do najnowszej na starej plycie glownej ktora obsluguje procesory intela 4 generacji (haswell)? Jutro mam robic format i po wejsciu na strone producenta zauwazylem ze sa nowe wersje sterownikow do karty sieciowej, dzwieku, grafiki zintegrowanej, chipsetu itp. No i oczywiscie do biosu tez. Ja do tej pory zawsze uzywalem sterownikow z 2015 roku. Niektorzy pisza ze nie zawsze nowa wersja biosu jest lepsza. Jak radzicie zrobic? uzywac dalej tego biosu ktory mam + sterownikw z 2015 roku ktore mam nagrane na pendrive i zawsze ich uzywalem? Czy aktualizowac bios i sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że póki wszystko działa, nie trzeba tego ruszać.

 

W praktyce ta zasada wymaga dużo zdrowego rozsądku, bo na przykład intel miał problemy z lukami zabezpieczeń, a amd ogólnie jeszcze nie zdążyło ogarnąć biosów dla swoich nowych procesorów, ale w twoim przypadku wszystko jest ok. Sterowniki zainstalowałbym najnowsze z wyjątkiem karty graficznej. Kiedy wchodzą nowe architektury kart graficznych, zdarza się, że starsze karty z nowymi sterownikami działają trochę gorzej.

 

Jeśli uciekasz na widok czarnej wołgi albo martwisz się, że geje znad morza rozbiją ci rodzinę, możesz po instalacji systemu sprawdzić, czy komputer jest podatny na spectre i inne zagrożenia i jeśli będzie, zainstalować nowszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje biosu robisz wtedy kiedy tego potrzebuję Twój sprzęt.. jak nie masz żadnych problemów to nie potrzebujesz aktualizacji biosu. Bios to nie jest żadna witaminka która podniesie Ci wydajność kompa czy doda Ci fps'ów w grach.. może przynieść wiecej problemów niż korzyści. Absolutnie odradzam. Co do sterowników komponentów to jak najbardziej.. warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak wyżej. Sterowniki tak, bios to ewentualnie jak widzisz w poprawkach coś co się interesuje np. większa ilość obsługiwanego sprzętu, czy chcesz podkręcać i wyniki cię nie satysfakcjonują. Czasem bios to poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie ruszam tego biosu. Wole nie ryzykowac ze cos pojdzie nie tak albo po aktualizacji wystapia jakies komplikacje. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...