Skocz do zawartości
Barra

GPU do składanego komputera do ~250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Składamy z dziewczyną komputer który ma jej posłużyć do przeglądania Internetu, okazjonalego napisania pracy czy pogrania - zwłaszcza w GTA V czy inne gry sprzed 5 lat.

 

Z tego powodu nie wymagamy dużo i komputer złożony będzie z 8gb RAM, i5 3470 i SSDka. Dziewczyna to niedzielny gracz, który wymaga tylko komfortowej gry w GTAV - docelowo wybrałem GTX 660 czyli kartę którą sam miałem, która pomimo bycia rekomendowaną do tej gry nie zawsze dawała radę.

 

Z tego powodu zwracam się do Was o poradę - rozważam nad następującymi modelami za około 250zl: GTX 680,670,960.

Wszystkie te karty to używki a 660 jest najtańsza i najsłabsza, wiec myślę że za zdziebko więcej można kupić coś mocniejszego. Tym samym zwracam się z pytaniem, czy za tą cene znajdę jakieś sensowne Radeony - nie miałem za dużo do czynienia z tym producentem z czego nie orientuje się w ich modelach

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz? W tej cenie GTX960 będzie ok. Za 300zł ostatnio widziałem na OLX Radeona HD7970 z chłodzeniem które nowe kosztuje ponad 250zł. Link: https://www.olx.pl/oferta/amd-radeon-hd7970-arctic-accelero-xtreme-iv-280x-CID99-IDztPG8.html#37363e05e1 Ten Radeon jest lepszy, ale ma dwukrotnie wyższe TDP niż GTX960. Jakbyś miał trochę większy budżet to można poszukać Radeona RX470/RX570 który jest już całkiem niezłą kartą z niższego segmentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wciskaj mu dziadka dinozaura 9 letniego, jeszcze z dużym prawdopodobieństwem , że kiedyś kopał szajs - no chyba , że mu 300 oddasz jak mu po tygodniu padnie

szukałbym gtxx950/960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 6.. zostaw w spokoju. Nie obsługuje DX12. GTX 960 będzie najlepszym wyborem, chociaż lokalnie widziałem już GTX 1050 za 220zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

branie czegoś starszego niż GTX 900 to głupota imo. stanąć na głowie i kupić GTX 960, 1050 lub 1050 Ti. używanych Radeonów nie brałbym w ogóle pod uwagę bo jest duża szansa że kopały i są jedną nogą w grobie. można ewentualnie rozejrzeć się za rx 560 ale one są chyba niedostępne w takiej cenie.

seria tak stara jak 600 to dla mnie też nieporozumienie. za tymi kartami nic nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Chiefteca o łącznej mocy 500w będzie kupiony na dniach.

 

Sam byłem najbardziej przekonany do 960tki, wasze opinie mnie całkowicie nakłoniły. Akurat 960 jest 3km ode mnie za 250zl więc ją wezmę.

Dziękówa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300zł ostatnio widziałem na OLX Radeona HD7970 z chłodzeniem które nowe kosztuje ponad 250zł. Link: https://www.olx.pl/oferta/amd-radeon-hd7970-arctic-accelero-xtreme-iv-280x-CID99-IDztPG8.html#37363e05e1

Ta karta już sama w sobie jest stara i ryzykowna(egzemplarze są już "zmęczone" lub np.mają przegrzaną sekcję zasilania/laminat)

 

nie wciskaj mu dziadka dinozaura 9 letniego, jeszcze z dużym prawdopodobieństwem , że kiedyś kopał szajs - no chyba , że mu 300 oddasz jak mu po tygodniu padnie

Radeony HD7950/7970 raczej nie kopały,no chyba że ktoś,kto chciał celowo uwalić kartę na amen

 

W tej cenie GTX960 będzie ok.

Znajdzie GTX 960,ale z 2GB Vram.

Polecałbym GTX 960,lecz z 4GB Vram

 

GTX 6.. zostaw w spokoju. Nie obsługuje DX12.

Serio?

GTX z serii 600 ma obsługę DX12,ba nawet taki GTS 450 ponoć obsługuje DX12(gdy miałem tą kartę to niestety nie sprawdzałem tego :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Radeony HD7950/7970 raczej nie kopały,no chyba że ktoś,kto chciał celowo uwalić kartę na amen

 

to ty chyba młodzik straszny jesteś i g...no pamietasz, bo jak zaczęły wchodzić bitcony na poważnie to właśnie 7950/7970 były najlepszymi kartami do robienia koparek (zreszt a jak te 97 przy twoim nicku to rok urodzenia to się nie dziwię)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty chyba młodzik straszny jesteś i g...no pamietasz, bo jak zaczęły wchodzić bitcony na poważnie to właśnie 7950/7970 były najlepszymi kartami do robienia koparek (zreszt a jak te 97 przy twoim nicku to rok urodzenia to się nie dziwię)

Tak,to mój rok urodzenia :D

Tylko że wcześniej nie było takiego boomu koparkowego jak w latach 2017-2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym GTX 960,lecz z 4GB Vram

 

A skąd taka głupia rada? 4GB nie ma sensu w Gtx 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka głupia rada? 4GB nie ma sensu w Gtx 960.

jak to nie ma sensu? przeciez to karta o wydajności 1050ti którą tylko z 4gb puszczali - taki wolf2, re7, nawet stare gta5 potrafią ponad 3gb vram wciągnąc i to na high, a gdzie tu do ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma sensu? przeciez to karta o wydajności 1050ti którą tylko z 4gb puszczali - taki wolf2, re7, nawet stare gta5 potrafią ponad 3gb vram wciągnąc i to na high, a gdzie tu do ultra

 

To że coś może sobie wycisnąć nie znaczy że to ma sens.

Chcesz ustawiać na ultra i grać w 20 fps, jak przed chwilą ci bottleneck procka przeszkadzał na poziomi 45fps i nie zalecałeś lepszej grafiki kupować, bo przecież kto będzie grał na ultra...

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że coś może sobie wycisnąć nie znaczy że to ma sens.

Chcesz ustawiać na ultra i grać w 20 fps, jak przed chwilą ci bottleneck procka przeszkadzał na poziomi 45fps i nie zalecałeś lepszej grafiki kupować, bo przecież kto będzie grał na ultra...

przeszkadza w grach procesorowych "fachofcu" , tu ci wymieniłem gry typowo siedzące na gpu (oprócz gta), gdzie taki 1050ti sobie radzi nadzwyczaj dobrze

zresztą jakbyś miał inteligencji troszke więcej od bulwy ziemniaczanej, to byś sam do tego doszedł, że jak gra potrzebuje karty z większą ilością vram to bardziej obciąża ten element

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszkadza w grach procesorowych "fachofcu" , tu ci wymieniłem gry typowo siedzące na gpu (oprócz gta), gdzie taki 1050ti sobie radzi nadzwyczaj dobrze

zresztą jakbyś miał inteligencji troszke więcej od bulwy ziemniaczanej, to byś sam do tego doszedł, że jak gra potrzebuje karty z większą ilością vram to bardziej obciąża ten element

Wszelkie tłumaczenia qurkowi nic nie dają, chyba kurek zakręcony... Jak grochem o ścianę, dać sobie spokój i nie odpisywać na kolejne posty. Kto posłucha nonejma z 300 postami, a kto użytkownika z ponad 13 tys... Tylko debil że tak się wyrażę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4gb w tej karcie jest ok. Pomyłką są 580 z 8gb...

 

Dałem link który pokazuje że 4GB nic nie daje na tej karcie. Dajcie swój zamiast inwektyw. A o jakości tych waszych tysięcy postów świadczy ten wątek.

W nowych grach AAA na ustawieniach High, te 4GB może dadzą +3-4fps tyle, że w tych nowych grach ta karta na High działa i tak za wolno.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet stare gta5 potrafią ponad 3gb vram wciągnąc i to na high,

Potwierdzone

U mnie na RX460 4GB na wysokich GTA 5 brało ok.3GB Vramu,jak nie więcej

 

A skąd taka głupia rada? 4GB nie ma sensu w Gtx 960.

Słuchaj,2GB Vramu na dzisiejsze czasy to za mało.Do starszych gier spoko,ale do nowych nie(taki Metro Exodus na niskich 1080p - na "dzień dobry" potrzebuje 2,5GB Vramu - testowałem na HD 7850 2GB i RX460 4GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj,2GB Vramu na dzisiejsze czasy to za mało

do dzisiejszych gier gtx 960 to mało

 

(taki Metro Exodus na niskich 1080p - na "dzień dobry" potrzebuje 2,5GB Vramu

Na gtx 960 4GB działa podobnie jak na 2GB

 

testowałem na HD 7850 2GB i RX460 4GB)

rx 460 jest nowszy i szybszy.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dzisiejszych gier gtx 960 to mało

:lol2:

większość nowych gier na med/high w 1080p spokojnie odpalisz, ludzie w nowe gry na kartach pokroju gtx750ti czy hd7850 grają a ty z takimi banialukami wyjeżdżasz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

większość nowych gier na med/high w 1080p spokojnie odpalisz, ludzie w nowe gry na kartach pokroju gtx750ti czy hd7850 grają a ty z takimi banialukami wyjeżdżasz :lol2:

 

Dałem linka na którym gtx 960 4GB tak samo działa jak 2GB. Gość napisał że 2GB nie wystarcza. Więc jak mu nie wystarcza, tzn że GTX 960 4GB też mu nie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qrek1, rozumiem że twierdzisz że 4gb w gtx 960 nic nie dają?

 

Twierdzę że dają mało i do tego tylko w niektórych grach wymagających ustawieniach do których ta karta raczej się nie nadaje. Jeśli miałbym dopłaci 20zł to ok, ale 50zł raczej bym się nie skusił. Jak ktoś chce jeszcze to dodatkowy link:

https://www.gamersnexus.net/guides/3468-gtx-960-2gb-vs-960-4gb-2019-benchmark

 

konkluzja z artykułu: "For differences to really start showing large percent deltas between 2GB and 4GB cards (in our tested games), we have to push settings to a point where neither device would be particularly good to use"

 

Żeby zobaczyć znaczącą różnicę procentową w wydajności, ustawienia grafiki trzeba ustawić na poziomie na którym gtx 960 prezentuje tak słabą wydajność, że zarówno posiadacze wersji 4GB jak i 2GB nie będą z płynności gry zadowoleni.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...