Skocz do zawartości
Kaiketsu

Ocena stanu socketu - piny

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Sprzedaję płytę główną na allegro. Kupujący poprosił o zdjęcia socketu - zrobiłem i wysłałem - nieco go zaniepokoiły. Zaakceptowałem jego prośbę o rezygnację. Nim wystawię płytę ponownie, chciałbym z wami skonsultować, czy widzicie coś niepokojącego. Nie cierpię typowego dla allegro cwaniakowania/januszenia przy sprzedaży, ukrywania wad - o przyglądaniu się socketowi po prostu nie pomyślałem przed wystawianiem, gdyż dobre kilka lat (chyba 3-4?) płyta śmigała u mnie bez problemów, i to z oficjalnie nie wspieranym modelem ramu w konfiguracji 4x4 GB - raz tylko gdy niechcący przestawiłem napięcie ramu z 1,66V na 1,5V miałem zagwozdkę czemu postuje od święta, ale to wina moja była a nie sprzętu :P

 

Traktując jasnym światłem socket można zobaczyć, że chyba 2-3 piny odbijają je nieco inaczej, czyli muszą być pod nieco innym nachyleniem względem reszty. Są w tym samym kierunku, co reszta, kwestia pewnie jakiegoś odchylenia o 1-2 stopnie.

 

Czy by was to zaniepokoiło? Wychodzę z założenia, że wchodzący na socket procesor i tak dociśnie te piny po zamknięciu dźwigni i takie odchyłki mają zerowe znaczenie (co innego gdyby były pod innym kątem czy w ogóle ich nie było), ale może pomijam coś istotnego. Jeśli tak, to płyta (wciąż sprawna) oczywiście nie może wrócić na allegro, bo podejrzanych rzeczy nie sprzedaję - tym bardziej, że jak teraz wystawię taką płytę z opisem o pinach, to wyjdę na cwaniaczka co pokątnie chciał wcisnąć uszkodzony towar :lol2: A to by było raczej żałosne, tym bardziej, że wystawiam mimo wszystko sprawny towar.

 

Jeśli nie, to wystawiam ją od nowa ;) (Jak ktoś chętny, to na priv).

 

Zdjęcia tutaj w pełnej rozdzielczości, z "obu stron":

 

https://rafekkrajzan.smugmug.com/My-First-Gallery/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "zdjęciu" jak to nazywasz... nr 1 widać krzywy pin, zrób zdjęcia aparatem lub telefonem komórkowym, a nie lodówką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...