Skocz do zawartości
Staszicu

[3500zł] Monitor do PlayStation 4 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym zakupić monitor, który będzie mi służył do pracy (głównie praca w naszym systemie firmowym oraz oprogramowaniu pakietu Office365) oraz grania na PS4 Pro (telewizor z różnych względów odpada).

Maksymalny budżet jaki posiadam na taki monitor do 3500zł.

Zależy mi na rozdzielczości 4k oraz HDR (chociaż nie wiem czy w tej cenie będę w stanie zakupić dobry monitor z HDR).

Co do rozmiaru, nie mam konkretnych wymagań (jednak sądzę, że monitor musi posiadać 27' lub więcej).

Prosiłbym was o radę i propozycję ;)

Edytowane przez Staszicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej sam się zastanawiam nad HP Pavilion Gaming 3BZ12AA 32" VA WQHD HDR600 Freesync własnie ze względu certyfikowany VESA HDR600. Jest znacznie tańszy niż 3,5k, koszt w proline to 1649 zł, ale sam nie wiem czy będzie to dobry wybór. Moze ktoś z użytkowników go posiada i się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania na konsoli idealny będzie monitor Philips Momentum 436M6VBPAB

 

Powstał on właśnie z myślą do grania na konsoli i posiada wszystkie nowoczesne bajery jakich możesz oczekiwać - 4K, czas reakcji 4ms GTG, Quantum Dot, VESA HDR1000, MVA 4000:1, 10 Bit, DCI-P3 pokrywa w 97,6%, Local Dimming x32, AdaptiveSync (G-Sync Compatible), Ambiglow Lighting, głośniki z DTS Sound 2x po 8W, w zestawie masz też pilota.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Y6Q0mHCoM80

 

https://www.youtube.com/watch?v=u8E6PuG4U6c

 

Nie znajdziesz nic lepszego zwłaszcza cenowo - 2300zł obecnie (na premierę kosztował 3600PLN) https://pclab.pl/news77672.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnokolorowe podświetlenie zawsze uważałem za tandetne, ale nie muszę tego włączać.

Monitor prezentuje się bardzo ciekawie, cena przystępna, wstępnie przeczytałem kilka recenzji i również są pozytywne. Jedynie ta wielkość trochę mnie przeraża, ale chyba dam mu szansę.

Dzięki za pomoc i propozycję :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnokolorowe podświetlenie zawsze uważałem za tandetne, ale nie muszę tego włączać.

 

Możesz sobie ustawić jeden z 3 trybów albo wybierasz 1 kolor który świeci na stałe, albo kolory ciągle się zmieniają, alb dopasowują do tego co widać na ekranie można też oczywiście wył. to podświetlanie.

 

Monitor prezentuje się bardzo ciekawie, cena przystępna, wstępnie przeczytałem kilka recenzji i również są pozytywne. Jedynie ta wielkość trochę mnie przeraża, ale chyba dam mu szansę.

 

Z naszego forum kupiła go już masa ludzi i chwalą go sobie np.

 

Niedawno zakupiłem wszędzie rozchwytywanego Philips Momentum 436M6VBPAB i jest rewelacyjny. HDR w filmach i grach to coś niesamowitego wszystkie błyski czy oświetlenie wprowadza zupełnie inna jakość.

 

 

Jeśli chodzi o monitor Philipsa HDR na tym monitorze wypada rewelacyjnie. Jeśli chodzi o równomierność podświetlania matrycy to oczywiście że idealna nie jest za te pieniądze nie spodziewałem się bynajmniej jakości ponad stan jednak przy parametrach cena wypada rewelacyjnie.

 

azgan - jak ktoś pisze takie bzdury przy monitorze za 3.5K PLN to ciężko mi to skomentować. Sprzęt za 20-50K czasem ma porządne problemy / kwestia modelu i oczekiwań. Moim zdaniem za 3.5K lepszego monitora z HDR nie kupisz.

 

Z monitorów jakie mam to:

 

- Asus Rog PG27UQ - niestety za mały dla mnie więc podpięty jest u żony do laptopa jako dodatkowy wyświetlacz / HDR na świetnym poziomie

- Philips 436M6VBPAB - uważam że za te pieniądze jest wręcz świetny, oraz duży, więc używam go domyślnie / HDR na świetnym poziomie

- Samsung 49" CHG90 - jako ciekawostka sprawdza się w niektórych grach gdzie proporcje tego monitora dają niezwykła immersje / HDR na średnim poziomie

 

Pobawiłem się i no wypas jest ten ekran. Matryca jest responsywna i nic nie smuży a lag niewyczuwalny jeszcze, żeby winda miała działający HDR to byłoby fajnie, a tak pozostają tryby HDR z TV, które też robią fantastyczną robotę. Natomiast jasność i kolory to cud miód i orzeszki

 

Ja ze swojej sztuki jestem zadowolony w 100%.

Przez 2 miesiące nie znalazłem niczego do czego mógłbym się przyczepić podczas użytkowania.

 

Coz mozna napisac.

Jezeli chodzi o gry jest pieknie.HDR robi robote,chocby w Far Cry 5 wyglada to oblednie.Kolory-jest naprawde super ,no i czern nieporownywalnie lepsza jak na agonie.

 

U mnie momentum 43" sprawia się idealnie jako uniwersalny monitor, W grach single z HDR sprawuję się świetne, w grach SDR również bajka bo ma mega kontrast i świetna imersja dzięki dużemu ekranowi.

 

Itd. nie jestem w stanie naliczyć w ilu aspektach ten monitor wypada świetnie. HDR jest bardzo równiutki i w realnych scenach pokazuję pazura, nawet jeśli miałby nie utrzymywać tych 1000cd/m2 to i tak działa to lepiej niż w nie jednym TV, a jeśli chodzi o monitory do grania z HDR to ma tylko jednego konkurenta za 10k pln :E

 

Podsumowując ten monitor ma znacznie więcej zalet i to mocnych zalet niż wad jeśli chodzi o single gaming i gaming z HDR.

 

Ja jestem zadowolony.

Jak dla mnie ten monitor jest we wszystkim lepszy od EW277HDR (nie licząc BLB bo to los) i prawie wszystkim od C32HG70.

Gra się na nim (G-Sync robi robotę). i ogląda filmy o dwie klasy wyżej.

Praca to trzy klasy wyżej. Wysoka rozdzielczość, ambiglow, matowy i dobry ekran dla oczu ekran robi mega robotę.

 

Ja też jestem zadowolony z tego Philipsa a kolorki i szczegóły jakie ten monitor generuje w trybie HDR moje oczy zjadają z wielkim przekąsem i ochotą na więcej :) Dużym jego plusem jest też to, że dość dobrze można go wysterować przy pomocy samego OSD, bez profilu w systemie co jest nierealne w przypadku zabawek od Acera. Z wielką ciekawością wypatruję kolejnego monitora od Philipsa.

 

Jak obiecałem tak zrobiłem.

Dzisiaj odebrałem druga sztukę momentum 32.

Jest SUPER..

 

BLB lekko widoczny w dolnych narożnikach i to tyle. Żadnych placków gdzieś na środku czy w górnym rogach. O wiele lepsza sztuka niż ta co miałem wcześniej.

 

Karta od philipsa w załączniku ;)

http://i67.tinypic.com/2rh8wom.jpg

 

Panowie powiem tak. Monitorek jest mega! Na 100% u mnie zostaje :D. Póki co go na biurku postawiłem i odpaliłem, biały całkiem równy, BLB w nocy coś popatrzę, ale ta przestrzeń robocza przy skalowaniu 125%! (100% nie mogę bo wadę wzroku mam a przy kompie okularów nie lubię) Super!

 

Tak wygląda u mnie biały kolor przy jasności 25%

https://imgur.com/V5c140w

 

EDIT:

I wielkie dzięki dla Was! Gdyby nie ten wątek to monitora pewnie bym nie kupił :D

 

Wiedziałem, że będzie duży, ale nie aż tak :P Kolory rzeczywiście bajka w porównaniu do mojej starej iiyamy xb2783hsu. Jedyny minus, który być może dopiero odkryje to czy będę w stanie na nim pracować, bo ciężko się wzrokiem go ogarnia :P Dzisiaj muszę jakąś gierkę potestować na nim :) Odległość od monitora około 90cm

 

Ze mną te 32" na pewno zostają.

 

Kolorki i rozdzielczość robią robotę, gry wyglądają zupełnie inaczej niż na poprzednim tanim VA 1440p 32" od AOC.

 

Nie mam dużego porównania do innego sprzętu, ale z Momentum 32" jestem zadowolony i myślę, że było warto się przesiąść z poprzedniego monitora.

 

Witam wszystkich, stałem się szczęśliwym posiadaczem wersji 43 calowej.

 

U mnie sprawdza się w multimediach i jako odbiornik TV z dekodera. PIP pozwala pracować na PC i w oknie oglądać TV (ma dobre głośniki w tej opcji, na PC używam zewnętrznych). Pilot daje możliwość szybkiej, łatwej zmiany źródła i jak trzeba parametrów obrazu bez wstawania z fotela.. Obejrzałem już sporo produkcji w 4K i jakość obrazu jest świetna... w HD nie ma na co narzekać. Stosunek jakości, możliwości do ceny jest b. dobry. Oczywiście przed kupnem zapuściłem "żurawia" na całym świecie, również u skośnookich. Nie jestem graczem... od czasu do czasu trochę amatorsko fotki obrabiam i monitor się sprawdza. Może trochę pogram po rozbudowie Ramu w PC. Dla mnie strzał w dziesiątkę za relatywnie niedużą kwotę. Dobrze się prezentuje zawieszony na ścianie. Jak dla mnie brak istotnej wady. Koncert, film 4K z dobrymi głośnikami, to uczta dla oczu i uszu.

 

Monitor bajka jest u mnie juz od paru tygodni. Wersja 43 cale.

 

U mnie pękły właśnie 2 tygodnie z 43" ... do dużego rozmiaru człowiek szybko się przyzwyczaja :) ogólnie jest bajka ( jako monitor do PC ofc ) :)

 

kolorki w porównaniu do mojego poprzedniego TV to niebo a ziemia.

 

tak to wygląda u mnie przy AC Origins (swoją drogą, jak ta gra wygląda z HDR :o ).

 

Przedwczoraj odebralem 436M6VBPAB i RTX2070Super.

W decyzjii o zakupie pomogl mi fakt ze zauwazylem wypalenia na moim oledzie B7(ikonki na firefoxa itp na srodku)

 

jest to kompromis jak chce sie miec TV/monitor na lata bez wypalen.

 

 

oraz wiele innych...

 

możesz ich sam podpytać o opinie :cool:

 

PS> Jakby co to jest też wersja 32 cale, ale zdecydowanie polecam wybrać 43 cale chociażby ze względu na lepszy HDR i kontrast ect.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej sam się zastanawiam...

 

Moze ktoś z użytkowników go posiada i się wypowie.

 

Tak to wygląda na Philips Momentum w grach (też jestem jego zadowolonym właścicielem)

 

https://www.youtube.com/watch?v=bHkwECbQDxs

 

a tak w filmach gdybyście chcieli sobie obejrzeć coś z Blu-ray na konsoli

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q9KokAX1y2A

 

Jakby co to mogę pomóc w ewentualnej kalibracji :)

 

PS> Staszicu tak to wygląda jak się wyłączy kolorowe podświetlanie gdybyś miał wątpliwości że się da ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałbym odświeżyć temat.

Jeszcze nie kupiłem monitora do PS4 Pro a chciałbym sobie zrobić w końcu ten prezent.

 

Chciałem uzyskać informacje czy monitor Philips Momentum 436M6VBPAB to wciąż najlepszy wybór (tak do 3500zł).

Przeraża mnie ten rozmiar, czy istnieje jeszcze jakiś ciekawy monitor o podobnych parametrach oraz dobrym HDR tylko w mniejszym rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła beka jak sie czyta pochwalne posty azgana po wybuchu afery z ditheringiem :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła beka jak sie czyta pochwalne posty azgana po wybuchu afery z ditheringiem :E:lol2:

 

Rozumiem, że jednak coś się w międzyczasie zmieniło i model Philips Momentum 436M6VBPAB nie jest już tak polecany?

Dałbyś radę rozwinąć wypowiedź? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest, bo ma dithering jakiś tam (statyczny), tzn na przy wyświetlaniu niektórych kolorów pixele świecą co drugi, czyli wychodzi siatka i z 4k robi się 2k :)

Jest o tym dłuuuga dyskusja z wątku "Big Screen". :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Zapoznam się z informacjami w tym temacie.

Czy moglibyście doradzić jaki monitor obecnie warto zakupić głównie do grania w PS4 Pro (4k, HDR) oraz pracy biurowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt ci tutaj nic nie doradzi, tutaj ludzie siedzą juz na TV OLED min 43", najczęściej 55" i 65"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie z monitorów mogę polecić Ci Philips Momentum 326M6VJRMB/00, tylko z mojego małego badania wynika, że dobrze brać egz. wyprodukowane minimum w kwietniu. Marcowe modele to mega loteria, ja trafiłem dopiero za 6 razem w fajny egz! I w tej cenie nie będziesz miał nic fajniejszego, a Momentum 43" ma ponoć skopany HDR pod HDMI. Ew. zawsze możesz się bawić w TV, ale to już musisz sam wiedzieć :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...