Skocz do zawartości
Kornelix

Laptop do przeglądania internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam laptopa do płynnego/bezproblemowego przeglądania internetu, jeżeli jest to istotne to czasami mam otworzone po kilkadziesiat kart. Byłem w sklepie stacjonarnym i po rozmowie ze sprzedawcą ten zaproponował mi lapka z dedykowaną kartą graficzną pomimo zapewnień, że nie będę grał. Trochę zgłupiałem czy nie chce mnie przypadkiem naciągnąć czy faktycznie dodatkowa karta graficzna ma sens.

 

Osobiście przesiadam się z PC na lapka. Będzie to mój pierwszy laptop. 2-3 lata zamówiłem dziewczynie Asusa R541u, specyfikacja

Intel® Core i3-6100U CPU @ 2.30GHz

12 GB pamięci RAM

Dysk 256 GB SSD SATA III

Intel® HD Graphics 520

Matowa matryca 15,6" FullHD, LED

System Microsoft Windows 10 Home PL

 

Z tegp co widze laptop zakupiony 02.2017 i działa bardzo dobrze po dziś dzień, choć wiadomo, przy kilkudziesięciu kartach dość długo mieli, bo potrafie naraz otworzyć po 30-40kart ze statystykami piłkarskimi, ale to chyba normalne, że wtedy dłużej mieli te karty.

 

Ile chciałbym wydać, to ok. 2500zł, fajnie gdyby było z zestawem(mysz+torba), ale nie jest to wymóg. Ekran min 15". Dysk SSD. Będzie jedna gra w która gram, Championship Manager 03/04, na Win7 chodzi elegancko, nie wiem czy Win10 odpali tak starą grę. Tak widze, że najwięcej to teraz narobiło się tych Lenovo, ale jakoś nie jest przekonany do tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion 15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 IPS - 2599zł

HP Pavilion 15 z matową matrycą IPS o bajecznych kolorach jest teraz w dobrej cenie. Laptop posiada czterto rdzeniowy procesor i5, który w połączeniu z szybkim dyskiem SSD M.2 PCIe 256GB błyskawicznie otwiera strony internetowe i nie tnie przy wielu otweartych kartach. Na karcie MX150 można zagrać w mało wymagające gry.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przeszkadza Ci brak podświetlanej klawiatury i wydzielonej sekcji numerycznej, to w budżecie mieści się:

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256/Win10 za 2499zł

Z 4-ro rdzeniowym procesorem i 256GB dyskiem SSD- w razie czego pamięć ram możesz dołożyć gdyż jest tu wolny jeszcze jeden slot, a laptop obsługuje max. 32GB.

Na plus w Huawei'u matryca IPS oraz aluminiowa obudowa.

P.S. Jeżeli nie masz zamiaru grać, to nie jestem przekonany, że potrzebujesz wydajnego procesora i karty graficznej aż 1050 (MX250 jeszcze przejdzie).

 

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na plus w Huawei'u matryca IPS oraz aluminiowa obudowa.

P.S. Jeżeli nie masz zamiaru grać, to nie jestem przekonany, że potrzebujesz wydajnego procesora i karty graficznej aż 1050 (MX250 jeszcze przejdzie).

 

Ja też nie, natomiast wydaje mi się, że w tym samym budżecie lepiej mieć bardziej wydajny sprzęt niż matryce IPS. Najchętniej to bym wydał 1500zł, jeżeli tylko miałbym gwarancje, że przeglądanie youtuba czy otworzenie kilkudziesięciu kart ze statystykami nie byłoby za dużym obciążeniem dla sprzętu. Typowo laptop do neta potrzebuje. Aż dziw bierze, że za laptopa tylko do przeglądania internetu a nie do gier czy skomplikowanych obciążających proces obliczeń trzeba wydać 2-3 tysiące.

 

A jak to z lapkami poleasingowymi? Warto się za nimi rozglądać czy nie wiadomo kiedy taki laptop padnie? Czy jakieś inne plusy/minusy za takim rozwiązaniem?

Edytowane przez Kornelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie, natomiast wydaje mi się, że w tym samym budżecie lepiej mieć bardziej wydajny sprzęt niż matryce IPS. Najchętniej to bym wydał 1500zł, jeżeli tylko miałbym gwarancje, że przeglądanie youtuba czy otworzenie kilkudziesięciu kart ze statystykami nie byłoby za dużym obciążeniem dla sprzętu. Typowo laptop do neta potrzebuje. Aż dziw bierze, że za laptopa tylko do przeglądania internetu a nie do gier czy skomplikowanych obciążających proces obliczeń trzeba wydać 2-3 tysiące.

 

A jak to z lapkami poleasingowymi? Warto się za nimi rozglądać czy nie wiadomo kiedy taki laptop padnie? Czy jakieś inne plusy/minusy za takim rozwiązaniem?

 

Plus za laptopami poleasingowymi, to cena, wydajność i trwałość i zazwyczaj dosyć duża dostępność części zamiennych. Wady- cóż akumulatory swoje już przeszły, a i obudowy nie są idealne- zawsze znajdą się jakieś ryski.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak laptop nie będzie służył do gier, to wystarczy model bez dedykowanej karty graficznej 330s, czyli odchudzona wersja slim modelu 330 z lepszą matową matrycą IPS. natomiast matrycą IPS jest bardzo ważna, bo mniej męczy wzrok niż budżetowe. I3 ma dwa rdzenie i dlatego pod wiele kart lepszy będzie procesor cztero rdzeniowy i5. Na szybkość działania ma też wpływ dysk a w HP jest szybki M.2 PCIe. Inaczej sprawa ma się jak laptop ma służyć do gier. Wtedy polecam dopłatę do Legiona Y530 z i5 + 1050.

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050 za 2999zł

Ma cienko obramowaną matrycę IPS i lepsze audio Harman Kardon. W standardzie jest fabrycznie montowany szybki dysk SSD Samsung M.2 PCIe 256GB. Co prawda jest to wersja bez Windowsa, ale zamiast dopłacać można ogarnąć samemu a w podobnej do 330 cenie otrzymujesz lepszy laptop.

 

HP jest taniej z kodem szkola. Kod wpisujesz po wrzuceniu laptopa do koszyka.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to żeby mi przeszkadzało kilka rysek, ale jak patrze na te sztuki poleasingowe, to wygląd jak po wojnie i trochę strach kupować takie coś. Chyba, że możecie polecić jakiś sklep z poleasingowymi w miare dobrym stanie także wizualnym?

 

Co do nówke, co powiecie o tym, jeżeli już mowa o lapku bez systemu? https://www.x-kom.pl/p/507881-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-l340-15-i5-9300h-8gb-256-gtx1050.html tańszy od Legiona i ciutke słabszy, ale chyba lepszy od HP Pavilion 15 i5-8250U?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy w sensie zależy do czego. Do gier spoko, ale jak tylko przeglądasz neta, to i5-8300H/i5-9300H nie jest koniecznym wymogiem i do szybkiego przeglądania neta można celować w laptop z niskonapięciowym i5-8250u/i5-8265u bez dedykowanej karty, aby uzyskać dłuższy czas pracy na baterii.

https://www.x-kom.pl/p/469506-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-8265u-8gb-240-win10-ips.html

 

Ostatnio spodobały mi się również mniejsze laptopy.

https://www.x-kom.pl/p/468742-notebook-laptop-133-hp-pavilion-13-i5-8265u-8gb-256pcie-win10-ips.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecałeś Lenovo Legion, a za 300zł mniej jest porównywalny cenowo do HP i (chyba) lepszy niego sprzętowo Lenovo IdeaPad. Chodzi o stosunek jakości do ceny. U mnie laptop nie będzie urządzeniem mobilnym, a robił głównie za stacjonarkę w domu, czyli zasadniczo cały czas wpięty do gniazdka, więc czas na baterii nie jest priorytetem. Na samym końcu ważna też jest kultura pracy, bo nie chciałbym, żeby laptop mocno się nagrzewał, wiatrak chodził jak odrzutowiec czy marka firmy czyli awaryjność sprzętu, bo pracowałem jakieś 8 lat temu w sklepie komputerowym na czyszczni/montażu PC i diagnozowaniu/konserwacji laptopów, to ile ja się narozkręcałem Acerów to głowa mała. Przeważająca większość to były właśnie Acery, ale to też pewnie podyktowane tym, ze Acery były jednymi z najtańszych, bo przykładowo taki MSI bardzo rzadko przewijał się przez moje ręce, no ale "uraz" pozostał :D Może coś się teraz pozmieniało, ewentualny kontakt z serwisem też jest ważny czy nie robi pod górke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym HP z i5-8250u + MX150 jest dysk M.2 PCIe a w drugim szybszy procesor i5-8265u, ale wolniejszy M.2 i wolne miejsce na drugi szybszy dysk M.2 PCIe.

 

L340 który wybrałeś ma matrycę IPS i szybki dysk SSD M.2 PCIe 256GB, dlatego wydaje się być dobrym wyborem. Legion ma lepsze audio Harman Kardon i cieńsze ramki, chociaż głośniki i tak najlepiej podpiąć zewnętrzne. Y530 to model kierowany do graczy z klawiaturą zapożyczoną z modelu Y520, która jest lepsza pod gry samochodowe, bo ma duże klawisze strzałkowe. Klawiatura w L340 jest typowo konsumencka/biznesowa - czytaj do pisania. Co ciekawe buda z modelu Y530 jest wykorzystywana w nowszym Y540.

 

Szybki dysk SSD na PCIe jest też w mniejszym Pavilionie, który z kodem został wyceniony na 2,6. Możliwe, że obniżka ceny jest podyktowana błyszczącym ekranem, bo reszta laptopa jest taka jak być powinna i coś z MSI w podobnym stylu jak choćby PS42 o podobnych parametrach kosztuje znacznie więcej. Z wydajniejszych 15-stek typu slim jest MSI GF63, tylko 3k kosztuje najtańsza wersja z i5-9300H i ma w standardzie HDD, więc wyjdzie drożej, bo SSD M.2 PCIe wypada dokupić.

 

Jeśli szukasz poleasingowego laptopa, bo Chcesz coś tańszego, to alternatywnie polecam tańszą nówkę Ideapada 330s z procesorem AMD Ryzen 5 2500u i szybkim SSD 256GB za 2k.

https://www.x-kom.pl/p/491374-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330s-15-ryzen-5-8gb-256-win10-szary.html

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie jest jeszcze Aspire 3 z matrycą TN i i5-8265u, lub nowszym Ryzenem 3 3500u, ale bardziej polecam Lenovo Ideapada 330s z cienko obramowaną matrycą IPS i Ryzenem 5-2500u o zbliżonej wydajności do i5-8250u, lub Paviliona.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydowałbym się na Lenovo Legion z Twojego linku, to piszesz, że

Co prawda jest to wersja bez Windowsa, ale zamiast dopłacać można ogarnąć samemu a w podobnej do 330 cenie otrzymujesz lepszy laptop.

 

 

Mówisz o allegro i kluczach za 10zł? Jakąś wersje RETAIL za 50zł? Czy COA za 100-150?

 

Pytanie jak najbardziej serio, bo sam nie wiem co sądzić o aukcji co kupiło klucz ponad 2000 osób, a negatywów tyle co nic, a jeżeli już to o zasadniczo nic nie wnoszące o samym sprzedawanym towarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...