Skocz do zawartości
Igorius

Pomoc w rozbudowie sprzętu znajomego.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Znajomy poprosił mnie o pomoc w upgrade swojego starszego już zestawu, zbudowanego na LGA 775, komputera z logo Packard Bell.

Ustaliłem, że posiada on płytę MS-7358 v.1.1, grafikę 8400gs PCIe oraz pamięci w ilości 4gb DDR2. Budżet to około 100zł, wymiana w pierwszej kolejnosci procesora, aktualnie jest E6420 @2.13Ghz, najlepiej na coś najmocniejszego dla tej płyty (nie potrafię znaleźć listy obsługiwanych dla v.1.1) a jeśli wystarczy to i grafiki.

Sprzęt do prac biurowych, Word, Power Point, Excel, internet, filmy, You Tube i słuchanie muzyki.

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba od SSD. Jeśli nie ma ssd, jest kaplica totalna, zwłaszcza w pracach biurowych. Trochę słabszy komputer dostał u mnie nowe życie po zamontowaniu ssd.

Co do procesora, na pierwszy rzut oka na allegro najlepsza opcja to q9500. Możliwe, że do 100zł pojawi się coś lepszego.

Grafiki nie polecę, bo nie wiem, po ile takie antyki teraz chodzą i co się opłaca brać. Zresztą budżet zje procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega piszę ....dysk SSD i system na nim i komp w tej cenie dostanie nowe życie.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli plan jest - jakiś w miarę tani dysk SSD, co byście proponowali tak w cenie około 60zł? Dodam, że talerzowiec, który jest, zostanie. DO tego Q9500 - to już wygląda fajnie. A co do grafiki, jaką kartę polecilibyście w cenie do 100zł, najlepiej bez dodatkowego zasilania gdyż podejrzewam, że znajomy ma słabszy lub niepewny zasilacz (choć w tego typu markowych biurowcach montuje się raczej bezpieczne jednostki). Muszę kolegę spytać o powiększenie budżetu, o ile wszystko będzie rozsądne to być może się zgodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, znajomy ma słabszy zasilacz, czy moglibyście pomóc znaleźć do niego odpowiednią kartę grafiki na PCIe, która nie wymaga dodatkowego zasilania poza tym poprzez złącze, w cenie do 100zł? Obecnie siedzi na starożytnym 8400gs...

 

post-281516-1566459829474_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, znajomy ma słabszy zasilacz, czy moglibyście pomóc znaleźć do niego odpowiednią kartę grafiki na PCIe, która nie wymaga dodatkowego zasilania poza tym poprzez złącze, w cenie do 100zł? Obecnie siedzi na starożytnym 8400gs...

 

post-281516-1566459829474_thumb.jpg

Karta graficzna do prac biurowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna do prac biurowych?

 

Oczywiście, każdy komputer powinien ją mieć. Ta zaś, którą ma mój znajomy jest trochę stara i czasami sprawia pewne kłopoty wyświetlając atrefakty (nie zawsze, czasami). Dlatego pytam, jaka najlepsza będzie do 100zł do tego zasilacza. Potrafisz pomóc czy tylko piszesz aby coś napisać? Jeśli to drugie to po prostu wyjdź z tego tematu a jesli to pierwsze to zaproponuj coś odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, każdy komputer powinien ją mieć. Ta zaś, którą ma mój znajomy jest trochę stara i czasami sprawia pewne kłopoty wyświetlając atrefakty (nie zawsze, czasami). Dlatego pytam, jaka najlepsza będzie do 100zł do tego zasilacza. Potrafisz pomóc czy tylko piszesz aby coś napisać? Jeśli to drugie to po prostu wyjdź z tego tematu a jesli to pierwsze to zaproponuj coś odpowiedniego.

Nie będziesz mi mówił co mam robić. Dostosuj się do krytyki albo wróć do szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może HD 6450 coś już znajdziesz na allegro do 100 zł, i nie wymaga dodatkowego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może HD 6450 coś już znajdziesz na allegro do 100 zł, i nie wymaga dodatkowego zasilania.

 

Dzięki, takiej porady mi było trzeba. Niemniej po przeszukaniu sieci stwierdzam, że w założonym budżecie mogę szukać dla kolego Radeona HD6670 a nawet Radeona HD7750, będą to chyba najwydajniejsze karty graficzne do 100zł nie wymagające dodatkowego zasilania, nieprawdaż? (CHociaż tę drugą ciężko będzie wyrwać w tej cenie - na OLX chyba łatwiej niż na Allegro ;) )

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-hd-7750-vs-radeon-hd-6670

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...