Skocz do zawartości
Bombowiec_PL

[Zestaw] 3000zł Gry/B-OC/Moc/Brak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

 

Chciałbym sobie złożyć komputer i mam taki zestaw ale potrzebuję waszej opinii i doradzenia..

(zaznaczam ze wolałbym na intelu)

 

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (SPC178)

 

Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166 (to już mam kupione)

 

Płyta główna Gigabyte B360 AORUS GAMING 3 WIFI

 

Procesor Intel Core i5-9400F, 2.9GHz, 9MB, BOX (BX80684I59400F)

 

Chłodzenie ProlimaTech Megahalems Rev.C

 

Dysk Samsung SSD 850 EVO 250GB ATA Device (250 GB, SATA-III) (Posiadam ma 2 lata)

 

Pamięć HyperX Fury, DDR4, 16 GB,2666MHz, CL16 (HX426C16FB2K2/16)

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6G, 6GB GDDR5 (GV-N1660OC-6GD)

 

Co wy na to ? bądź coś innego i tańszego ?

Głownie gram w Fifę ale i lubię także pograć w Asasyna, Wiedźmina i temu podobne gry...

 

P.S.

 

Mój obecny sprzęt:

 

Obudowa Zalman Z3 PLUS

 

Płyta Główna Gigabyte GA-H77-D3H (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 1 mSATA, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

 

Procesor QuadCore Intel Core i5-3570K, 3600 MHz (36 x 100)

 

Karta Graficzna GeForce GTX 760 (2 GB)

 

Pamięć fizyczna 8149 MB (DDR3 SDRAM)

DIMM2: Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM

DIMM4: Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM

 

Dysk fizyczny Samsung SSD 850 EVO 250GB ATA Device (250 GB, SATA-III) od 2 lat...

 

Napęd dysków optycznych TSSTcorp CDDVDW SH-224DB ATA Device

 

 

Ten komputer po 7 latach zaczął się wyłączać w nieznanych okolicznościach.. Najpierw przy obciążeniu potem już nawet zanim się pulpit pokazał... Stwierdzili ze zasilacz do wymiany gdy wymieniłem to okazało się ze płyta padła a dokładnie układ odpowiedzialny za wejścia PCI... I gdy mam wyjętą kartę graficzną i idzie na tej z płyty głównej to czasami się potrafi zawiesić a mianowicie zapala się dioda dysku na obudowie i po chwili się wyłącza komputer i pojawia się ze brak dysków tak jak by tracił połączenie z dyskiem... Nie dzieje się to za każdym razem. Komp potrafi chodzić cały dzień a nie raz wyłączyć(zawiesić) się kilka razy ciągu dnia...

Edytowane przez Bombowiec_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw - 3057zł

Duzo lepszy procek 6 rdzeni 12 wątków konkurent i5 9600k oraz i7 8700, zjada i5 9400f na śniadanie.

Płyta główna pod OC mozna ustawić PBO na ryzenie i podkręcić ramy.

2x8gb ram o taktowaniu 3000mhz i CL15 - ładnie się kręcą z ryzenami więc tu bez problemu powinno smignąć po oc na 3400 - 3600mhz.

GPU z lepszym chłodzeniem i kulturą pracy

Normalny cooler pod AM4

Obudowa porównywalna ale nowsza od rg4.

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze np te i7 8700 co podałeś kosztuje 2 razy tyle co i5 9400f a po za tym wolałbym sprzęt na intelu, jakoś nie mam przekonania do AMD`eków. Ja nie mam nie wiadomo jakich wymagań chce sobie pograć w niektóre gierki i żeby komputer chodził jak najdłużej...

 

P.S. Nie bawię się w żadne OC, nigdy tego nie robiłem i nie zamierzam nadal...

Edytowane przez Bombowiec_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem i7 8700 tylko ryzena 3600, który jest konkurentem owej i7.

Sam piszesz, że komp ma chodzić jak najdłużej więc oczywistym jest branie lepszego (szybszego [nawet bez oc]) procka, który dodatkowo ma 12 wątków a nie 6 gołych rdzeni.

Nie będę wciskać nic na siłę, ale obecnie branie intela to strzał w kolano, korpus i głowę jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki mój błąd źle przeczytałem.... Przepraszam...

Mógłbyś mi napisać (uzasadnić,wyjaśnić) dlaczego branie intela to strzał w kolano... ???

Drugie pytanie Podałeś mi płytę i grafikę z MSI... Jest lepsze, bardziej wytrzymalsze od Gigabyte ???

Zależy mi także na niskich temperaturach w czasie grania np do 55-60`(Tak miałem przy poprzednim zestawie intela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Click <- tu masz porównanie wydajności i opłacalności procków w kilku grach i innych zastosowaniach, dodatkowo ryzen jest tańszy od swoich intelowskich odpowiedników o parę ładnych stówek, doliczając koszty płyty głównej znów mamy te 60-100zł na plus dla ryzena. Dodatkowo procek ma 6 rdzeni i 12 wątków a takie i5 9600k ma gołe 6 rdzeni, ewentualnie tutaj konkurentem może być i7 8700k, prawie 2x droższy od ryzena 3600. Pisząc o strzale w kolano mam na myśli stosunek cena/wydajność.

Płyta, którą podałem jest specjalnie zrobiona pod ryzeny 3xxx i jest jednym z topowych modeli na b450. Łatwo mozna na niej ogarnąć auto OC (PBO) klikając jedną linijkę w biosie na "auto". Ma solidną sekcję zasilania przez co nie będzie się grzała.

Co do karty graficznej do ma dobre chłodzenie w tej cenie. Jak chcesz konkretne temperatury musisz poszukać testów tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na taką konfigurację, mam nadzieję że będzie mi służyć...

 

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black 176,65 zł

Gigabyte B360 AORUS GAMING 3 WIFI 496,88 zł lub MSI B360 GAMING PLUS 439,06 zł

Intel Core i5-9400F 681,12 zł

SilentiumPC Fera 3 HE1224 98,14 zł

HyperX Fury Black 16GB [2x8GB 2666MHz DDR4 CL16 1.2V DIMM] 303,74 zł

MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6GB OC 1 105,18 zł

 

Zasilacz Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166 (mam)

Dysk Samsung SSD 850 EVO 250GB ATA Device (250 GB, SATA-III) (mam)

 

Jeśli macie jakieś wątpliwości co do tej konfiguracji bądź coś nie będzie współpracowało proszę napiszcie...

Nie wiem na którą płytę się zdecydować?

Edytowane przez Bombowiec_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego według Ciebie Intela nie ma sensu ??? Dla mnie AMD`ki się grzeją bardziej a ja nie zamierzam mieć dodatkowego grzejnika w pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no dlatego, że zamiast 1660 masz 2060, a to że się bardziej grzeją to bzdura jest

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to obecnie bardziej Intele się grzeją, no ale ludzie dalej powtarzają bzdury sprzed kilku generacji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ci się ma grzać? Dokupisz sobie jakiś cooler (niekoniecznie od razu) typu Fera 3 i masz zarówno na Intelu jak i AMD okolice 60 stopni pod obciążeniem w grach, czyli tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiem bo mam w zwyczaju zawsze kupuje cooler i w tym przypadku chcę właśnie SilentiumPC Fera 3 HE1224. Ale chodzi o to ze jedni mówią ze będzie się grzał bardziej AMD`ek a zaś tutaj mówią ze Intel... I przez to mam mętlik w głowie bo tak szczerze mówią nie jestem zwolennikiem AMD`eków i był od razu nastawiony na Intel`a ale teraz już sam nie wiem... Po prostu chcę mieć dobry bezpieczny, nieprzegrzewający i jak dłużej trwały komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem - z Fera 3 żaden z tych procesorów nie będzie się przegrzewać i będą pracować z niskimi temperaturami.

 

Ryzen jest lepszym wyborem na dłużej, bo ma więcej wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi, choć oczywiście 3600 to już deklasacja jeśli chodzi o wydajność względem 9400f. Tyle że cenowo jest też wyraźnie droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...