Skocz do zawartości
wallec

I7 8700 + z370 + DDR 3200 vs ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy opłaca się kupić nowy i7 8700 za 1000zl i wsadzić go w z370 aby podkręcić do 4400mhz z szybkim ramem?

Czy lepiej taniej złożyć coś na ryzen 3600?

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<--- nie wiem na ile wiarygodne, ale jeśli chodzi wyłącznie o gry, to wynika z tego, że 3600 to taki trochę lepszy 6700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700 za 1000zł to spoko cena jak na i7. Ryzen 3600 wydajnościowo będzie słabszy ale z drugiej strony nie jakoś bardzo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700 będzie lepszy w tym przypadku.

Z370 + szybki RAM i masz rakietę do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700 będzie lepszy w tym przypadku.

Z370 + szybki RAM i masz rakietę do gier.

8700 i 3600 wydajnościowo są na podobnym poziomie. Ale 8700 nie cierpi na problemy wieku dziecięcego. Jak możesz kupić 8700 za 1000 pln (czyli mniej więcej za cenę 3600) to na twoim miejscu brałbym Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700 i 3600 wydajnościowo są na podobnym poziomie. Ale 8700 nie cierpi na problemy wieku dziecięcego. Jak możesz kupić 8700 za 1000 pln (czyli mniej więcej za cenę 3600) to na twoim miejscu brałbym Intela.

 

Nie mniej więcej, a nieco więcej ;) Tak do 200zl więcej.

Ten 8700 to z OLX ? Bo jak patrzę to nawet te za 1100zl wyglądaja na przekręt.

 

Co do wydajności, to 8700K po OC @5GHz będzie szybszy. Ale niewiele. Żeby móc to odczuć potrzeba ekran 144Hz. Przy 60-75Hz różnicy wydajności między tymi procami nie istnieje, nawet jakby brać pod uwagę 8700K. Przy 100Hz można by szukać na siłę gdzieś gierki z konkretną miejscówką, w której intel wypadnie lepiej. Ale do tego potrzebne jest też GPU z dobrym wykopem. Coś w stylu 1080TI przy rozdzielczości FHD albo 2080TI do WQHD.

 

Zamiast wydajnością kieruj się lepiej okresem gwarancji sprzętu który chcesz kupić, jego funkcjonalnością albo wspomnianą ceną.

 

 

Tani dobry ram to cruciale 3200c16. Można powiedzieć że spokojnie kręcą się w okolice 3600MHz. Lub taniej 3000c15 z podobnym potencjałem do wyrwania nawet poniżej 300zl na promocjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak on bez podkręcania robi 4.6

 

https://en.wikichip....core_i7/i7-8700

 

4,600 MHz (1 core),

4,500 MHz (2 cores),

4,400 MHz (3 cores),

4,300 MHz (4 cores),

4,300 MHz (5 cores),

4,300 MHz (6 cores)

 

 

 

 

I dodaj jeszcze, że ryzen 3600 nie trzyma zegarów z pudełka. Będzie komplet.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze ze 8700 z pudełka robi 4,6GHz. A naiwny autor tematu chce go skręcić do 4,4GHz szczerbaty.gif

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę tego intela ponieważ jest nowy na gwarancji itd i ma zintegrowaną kartę graficzną dzięki której przetrzymam z miesiąc a potem dopakuje na maksa 1080ti żeby był pogrom w gierkach.

 

Rozumiem, że jak wsadzę na niego dobre chłodzenie i szybkie ramy to mam nic nie kombinować z mnożnikami żeby było wyższe turbo na wszystkich rdzeniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi o to:

 

4,300 MHz (6 cores)  vs  4,600 MHz (1 core),

Szyną BLCK chce podkręcić zablokowane CPU o 100Mhz, czyli z w nosie ma maxymalny boost dla jednego rdzenia :)

 

Rozumiem, że jak wsadzę na niego dobre chłodzenie i szybkie ramy to mam nic nie kombinować z mnożnikami żeby było wyższe turbo na wszystkich rdzeniach?

 

BCLK da Ci około 100MHz wyższy boost. Zegara nie blokuj to single core skoczy do 4700MHz około. Dokładnie nie wiadomo bo to losowanie. I oczywiście single core będzie podbijane kilka MHz więcej niż all core.

 

 

Dobre ramy już wyżej Ci poleciłem. Podkręcą się na około 3600MHz. Jak będziesz miał szczęście to i CL14 wyjdzie :D 

 

 

 

 

Wezmę tego intela ponieważ jest nowy na gwarancji itd

 

To BOX czy OEM ? Nowy ze sklepu czy od Jasia jakiegoś ?

 

Masz jego numery seryjne żeby sprawdzić tą gwarancję?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak wsadzę na niego dobre chłodzenie i szybkie ramy to mam nic nie kombinować z mnożnikami żeby było wyższe turbo na wszystkich rdzeniach?

Odkręcisz power/current limit w biosie to będzie trzymać takie zegary jak wspomniane wyżej - jakie dokładnie zależy od tego, ile procesor uznaje rdzeni za obciążone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten boost 4.6 GHz na jednym rdzeniu to można w bajki włożyć. W codziennym użytku a szczególnie w grach to będzie max boost 4.3 GHz na wszystkich rdzeniach, dlatego jak się uda to lepiej podbić do tych 4400 MHz. Tak czy siak do gierek wystarczy jeszcze na długo. Osobiście kupowałem niedawno 8700k za 1000 ale bez gwarancji, mi to nie przeszkadza bo i tak będzie skalp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X3600 na tym samym poziomie co 8700 :lol2:

Tego się już nie da czytać.

AMD uber alles !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie skończyłem składać Ryzena 3600 i mam też i7 8700 chcesz jakiś test?

 

Na obu ram ~3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X3600 na tym samym poziomie co 8700 :lol2:

Tego się już nie da czytać.

AMD uber alles !

Rozumiem, ze właściciel topowego do niedawna proca Intala moze mieć mentalny problem z tym, ze budżetowy procesor AMD prezentuje praktycznie ten sam poziom wydajności co jego CPU, ale cóż, takie są fakty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze właściciel topowego do niedawna proca Intala moze mieć mentalny problem z tym, ze budżetowy procesor AMD prezentuje praktycznie ten sam poziom wydajności co jego CPU, ale cóż, takie są fakty.

 

Nie warto zawracać sobie głowy trolami, gość w razie czego zacznie Ci grozić pozwami sądowymi, bo Ty nie masz prawa do krytyki :D

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem z 8700k na 3600.

 

Jeżeli ktoś ma monitor o rozdzielczości WQHD, UWQHD albo 4K to różnicy między procami nie znajdzie. To po prostu niemal ten sam poziom.

 

A i oczywiście RTX2080ti mile widziany:P bo bez ni go bedzie ciężko zobaczyć różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze właściciel topowego do niedawna proca Intala moze mieć mentalny problem z tym, ze budżetowy procesor AMD prezentuje praktycznie ten sam poziom wydajności co jego CPU, ale cóż, takie są fakty.

 

 

Nie wiem, co to mentalność ""

Wiem, jak ciężko dobrać podzespoły do gier.

 

Nie ma możliwości, żeby było wszystko OK dla każdej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacz 8700k i 3700x powiadam tobie bierz intela do gier znacznie lepsza platforma, miej problemów, wyższy minimalny fps, piszę to jako napaleniec na amd (moja pierwsza w życiu platforma)ale po testach 8700k@4.8ghz + ram na 3600mhz rządzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy opłaca się kupić nowy i7 8700 za 1000zl i wsadzić go w z370 aby podkręcić do 4400mhz z szybkim ramem?

Czy lepiej taniej złożyć coś na ryzen 3600?

Aby nie mieć problemów i tak do AMD lepiej wybrać płytę na x570. One tanie nie są.

Jeżeli chodzi o wydajność w grach mogę powiedzieć jak to wygląda w mojej subiektywnej ocenie. Sam przez ostatni rok przerobiłem 2700X-3700x->9900k na 390(jeszcze go mam) i 3900x na x570.

Gram w 4K. W trakcie wymiany sprzętu w grach prawdziwą radość nie sprawiła wymiana procesora ale 1080ti na 2080 ti i tak naprawdę mogłem zostać przy starym 2700x.

Intel sporo mniej problematyczna platforma, szczególnie jeżeli chcesz podkręcić cpu. Niestety ale ilość ciepła jaka wydobywa się z budy przy kręconym 9900k jest sporo większa niż przy 3900x. To samo będzie przy 8700 vs 3600.

Moim zdaniem od poziomu 3600 czy i7 8700 lepiej dołożyć jak najwięcej kasy do GPU zamiast topić ją w CPU.

Wybór jest trudny. Chyba że uda Ci się kupić tanią i bezproblemową płytę na 450 do AMD. Inaczej wszelkie różnice w cenie CPU pochłonie cena płyty głównej na x570 ale te dają jakąś gwarancję na bezproblemową pracę.

Stojąc przed takim wyborem jak ty wybrał bym jednak Intela, przy 8700 vs 3700x lub 9900k vs 3900x brał bym AMD. Z obecnego ryśka na x570 jestem mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Niestety ale ilość ciepła jaka wydobywa się z budy przy kręconym 9900k jest sporo większa niż przy 3900x. To samo będzie przy 8700 vs 3600...

 

Ale na sensorach AMD będzie cieplejszy a Intel chłodniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na sensorach AMD będzie cieplejszy a Intel chłodniejszy?

przy moim chłodzeniu chłodniejszy jest amd. Generalnie moim zdaniem nie warto kręcić 3900x. Wydajność w grach w 4k jest taka sama jak na intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 3900 jest stabilny, to jest piękny.

Nie ma w tym momencie 3600/3700

Ma być 3900 i wysoki RAM.

 

Rakieta :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja coś od siebie miałem 8700k@4.8ghz + ram na 3600mhz + 1080ti zakupiłem x570 + 3700x zostawiłem ram na 3600, tydzień zabawy i wróciłem do zestawu intela i to wcale nie ze względu na problemy z platformą amd tylko ze względu na płynność rozgrywki w grach multiplayer gdzie procesor amd po porostu nie wyrabiał i ścinał gry, jak bawisz się w wyścigi w benchmarkach to nowy ryzen jest idealny jak chcesz grać bez stresu to kup intela i pisze to jako posiadacz oby platform w moim domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram tylko w Multiplayer (Fortnite, Apex, BF4, BF1 ) i mi nic nie ścina na ryzenie 3600 tak samo jak nic nie ścinalo na 8700k.

 

Intel z ramem 4133c17. Zen z ramem 3200-3733 jak na razie testowałem.

 

Tak więc Ciastek, coś spartoliłeś pewnie w ustawieniach jak miałeś takie przeboje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...