Skocz do zawartości
reQ_21

Kupienie / Długoterminowy wynajem auta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zmagam się z wyborem zakupu / wynajmu samochodu na długoterminowy okres.

 

Będzie to moje pierwsze prywatne auto, więc dobrze by było żeby był w miarę ekonomiczny i tani w utrzymaniu. Nie wymagam cudów silnikowych, byle żeby dało się "ominąć autobus" czy zawalidrogę :D Do tej pory jeździłem rodzinnym mercedesem w203 sedan, wiec nie mam problemów z wielkością auta.

 

Z racji tego, iż mam nikłe pojęcie od strony napraw auta i diagnozowania usterek stąd zastanawiam się nad czymś nowym na gwarancji.

 

Prawdopodobnie w przyszłości chciałbym tym autem dorabiać na usługach transportowych pokroju bolt/uber/mytaxi i dojeżdżać do klientów.

 

Zastanawiałem się nad kredytem konsumenckim u seata lub skody, wtedy mógłbym sobie na 4 lata wynająć Skodę Rapid lub Seata Ibize a jeśli auto mi się spodoba i nie będzie dużych problemów to potem wykupić na własność.

 

Druga opcja to wziąć na kredyt Hyundaia i20 ze skrzynią automatyczną 1.0 T-GDi 5MT (100 KM) w pakiecie komfort.

 

Chciałbym się zmieścić z ratą miesięczną do 1000zł. Okres kredytowania 4-6 lat. Nastawiam się na auto w granicach 50-60tyś.

 

Proszę od razu nie pisać, że pierwsze auto to musi być za 5k i żeby rozwalić. Chce mieć nowe auto, jestem świadom wizyt i cen w ASO podczas gwarancji.

 

Idę w dobrą stronę czy byście woleli coś innego?

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz działalności gospodarczej i nie robisz dużych przebiegów to imho branie nowego auta z salonu (nie ważne czy to gotówka, kredyt/leasing konsumencki czy wynajem) jest totalnie nieopłacalne. Popularne modele tracą na wartości mniej więcej 50% w przeciągu 4 lat. I właśnie takiego 3-4 latka, po pierwszym okresie leasingowym bym szukał. Często można znaleźć takie w komisach przysalonowych, często też będą z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to brzmi jak pomysł. Kojarzy ktoś jakieś zaufane firmy, które zajmują się sprzedażą samochodów poleasingowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to brzmi jak pomysł. Kojarzy ktoś jakieś zaufane firmy, które zajmują się sprzedażą samochodów poleasingowych?

w zasadzie każdy dealer większej marki prowadzi taki przysalonowy komis. Często też to są auta z gwarancją. Wejdź sobie na stronę danej marki i powinna być zakładka auta używane i tam szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w salonie i jednak rowniez bardziej bym polecal szukac poleasingowek. W Twojej kwocie mozesz dostac np fajne i30 z 2017 roku. I20 to akurat auto ktorym zawsze najgorzej mi sie jezdzilo w hyundaiu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego w regulaminie wynajmu często jest wykluczenie o uberze etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kilku konsultacjach wybieram jakieś auto używane, wstępnie szukam pomiędzy honda accord lub ford focus mk3.

 

Zdążyłem ogarnąć, że hondy polecają 2.0vtec lub 2.7, forda 1.6/2.0 TDCi.

 

Wiem, że nie są to najtańsze jednostki ale stwierdziłem, że jak biorę auto używane to chciałbym być z niego zadowolony w większoci aspektach, a te auta od dawno mi chodziły po głowie.

 

ograniczyłem budżet do 30 tysięcy.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Accordzie polecam silnik benzynowy 2.4l. Jest bardzo duża różnica na plus w dynamice względem 2.0l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 jak najbardziej polecam chociaz sa dosyc ciezko dostepne. Generalnie accord w 2.0 nie do zajechania, czasem trafia nam sie w komis i wlasciciela znajduje w pare dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując Accorda VII trzeba zwrócić uwagę na luzy maglownicy. Miały one wadę fabryczną. Ponad to trzeba zajrzeć pod auto bo podwozie i zawieszenie lubią ponadprzeciętnie korodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weszła w grę jeszcze mazda 6 w benzynie powyżej 1.8

 

Wszystkie z tych aut w zasięgu mojego budżetu - zdecyduje się na tego którego pierwszego znajdę w dobrym stanie. Wszystkie te auta według mnie "mają coś w sobie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z podanych to bierz Accorda, najlepiej 2.4l. Pytanie też jakie jesteś w stanie zaakceptować spalanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w stanie, nasze rodzinne auto pali w mieście 9-14L/100 więc mniej więcej wiem jakie to koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z podanych to bierz Accorda, najlepiej 2.4l. Pytanie też jakie jesteś w stanie zaakceptować spalanie?

 

2.4 nie pali wcale więcej niż 2.0 a nawet mniej ;) Kuzyn ma to w automacie i około 10 litrów ma średnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accord albo Focus. Rozrzut konkretny. Accord jak na swoje gabaryty jest ciasny w srodku. Chociaz jak rozwazasz Focusa, to raczej nie bedzie Ci to przeszkadzac. Mazde trzeba dobrze poogladac. Swego czasu jak sie interesowalem zakupem nowej 6, to ludzie sie skarzyli, ze w 2 latkach potrafi ruda wychodzic spod lakieru i to nie na podwoziu, tylko normalnie na karoserii. Duzo ludzi tez poruszalo ten problem w 2. generacji.

 

Co do poleasingowych aut, to trzeba miec pewne zrodlo. W Polsce taki problem, ze leasinguja glownie firmy, wiec ciezko o zadbany egzemplarz.

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...