Skocz do zawartości
Szykanov

Dysk SSD do systemu i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

podeślijcie jakieś fajne dyski SSD na ten moment, wiem że są przypięte tematy, ale są stare i nie wiem czy ktoś tam odświeża linki.

Zależy mi na tym, żeby oczywiście trzymać na nim system i z 2 najważniejsze gry, dlatego jak to ma być mniejsza pojemność, ale duża większa wydajność to śmiało linkować.

Wystarczy mi do 256GB, tak do 250zł, ale jak jest coś co kosztuje 280 a wydajnościa rozbija to też zerknę z góry dzięki.

Moja płyta główna: MSI H97M-E35 H97 LGA1150 mATX HDMI DVI VGA - (H97M-E35)

Edytowane przez Szykanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial mx500 500gb będziesz miał w podobnej cenie na promocji. Tydzień temu w xtreem były po 228zł, a pod sata i tak nic szybszego już nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czyli u mnie nie wejdzie m2? Wiem głupie pytanie ale nie ogarniam nazw tych wejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz złącza M.2 na swojej płycie.

 

Edit:

Jak koledzy, również polecam Cruciala MX500. Dobre pamięci, dobry kontroler, świetne osiągi i 5 lat gwarancji.

Edytowane przez tompek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Zamierzalem dokupic SSD do mojego laptopa. mam juz 300 GB plextora i myslalem zeby zamienic hdd 1TB na SSD 1TB cruciala mx500. Potem pomyslalem ze moze jednak wymienie plextora SSD sata na dysk m2 . Co sadzicie o tym modelu: ssd Adata XPG Gammix S5 1TB M.2 NVMe PCIe za okolo 550 pln. Czy jest to dobry wybor? nie uzywam laptopa do wymagajacych rzeczy tylko gry ...

Dzieki za odpowiedz

Jasteck

i nie proponujcie mi np evo za 900pln,

Edytowane przez jasteck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprostowanie moj obecny dysk ssd to tez crucial ssd 275GB. jakie rozwiazanie lepsze? zostawic dysk z systemem i wymienic HDD na crucial SDD 1TB czy Wymienic SSD na ten adata z duzo szybzymi predkosciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprostowanie moj obecny dysk ssd to tez crucial ssd 275GB. jakie rozwiazanie lepsze? zostawic dysk z systemem i wymienic HDD na crucial SDD 1TB czy Wymienic SSD na ten adata z duzo szybzymi predkosciami?

 

Jak masz miejsce w lapku to https://www.x-kom.pl/p/456907-dysk-ssd-crucial-1tb-m2-pcie-gen3-x4-nvme-p1.html wygląda całkiem ciekawie -499zł

 

Jeżeli oba są tylko na SATA to szedłbym w wymiane obecnego SSD na 500GB + kieszeń zewnętrzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zamontować dwóch m2 w moim laptopów. Tzn SATA moge dwa ale nie NVMe tylko 1. Poczytam o tym crucialu p1

 

Nie chce p1 pamięci QLC są ponoć słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...