Skocz do zawartości
Luki_pl

[3000] Laptop do zastosowań domowych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

poszukuje laptopa do domowych zastosowań (przeglądanie internetu, programu biurowe etc). Laptop nie będzie służył do grania więc nie jest konieczna w nim karta graficzna (choć jeżeli jakaś będzie to nie będzie to minusem).

 

Ze swoich wymagań to przede wszystkim konieczny jest oczywiście dysk SSD (myślę że 256GB wystarczy) oraz musowo dysk HDD (na zdjęcia i filmy) oraz 16GB ramu (laptop prawdopodobnie posłuży przez dobre kilka lat a z perspektywy czasu wiem że w obecnych lapkach jakie miałem to kończyło się najszybciej). Fajnie by było jak by był też dość mobilny (co do wielkości matrycy to myślę, że 15 cali i mniejsze ale nie chciał bym przesadzać z tym w dół). Możecie coś ciekawego polecić w tym budżecie?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Twoje wymagania spełni:

Dell Inspiron 5584 i5-8265U/16GB/240+1TB/Win10 Srebrny - 3149 zł

Matowa matryca IPS, 16GB RAM, 240GB SSD + 1TB HDD.

 

Godny polecenia jest też Acer z aluminiową obudową i podświetlaną klawiaturą, dodatkowo z kartą MX250, oczywiście jest też matryca matowa IPS:

Acer Aspire 5 i5-8265U/16GB/512/Win10 MX250 Srebrny - 3199 zł

Co prawda bez HDD ale SSD już 480GB. Niby nie pisze nic o możliwości dołożenia kolejnego dysku ale nie byłbym taki do końca pewny. Ktoś ma pewne informacje ?

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iGPU szanowny Panie. ;) VEGA robi robotę

Edytowane przez Lonley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iGPU szanowny Panie. ;) VEGA robi robotę

 

Pomijając fakt, że:

Laptop nie będzie służył do grania więc nie jest konieczna w nim karta graficzna (choć jeżeli jakaś będzie to nie będzie to minusem).

 

To MX250 jest wydajniejszy od Vegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że:

 

 

To MX250 jest wydajniejszy od Vegi.

 

Zauwaz, ze sporo przekraczasz budzet. Stosuj sie do wymagan, zamiast tego dajesz przyklad mn8ejszego ssd do tego bez HDD za 3200, bo mx250...

 

Druga rzecz, pisze o integrze w 8265u a ty poriwnujesz do badz co badz dedyku. Nieladnie ;)

Edytowane przez Lonley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz, ze sporo przekraczasz budzet. Stosuj sie do wymagan, zamiast tego dajesz przyklad mn8ejszego ssd do tego bez HDD za 3200, bo mx250...

100 zł więcej niż twoja propozycja. I nie "bo mx250" ale bo aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura i MX250.

 

Druga rzecz, pisze o integrze w 8265u a ty poriwnujesz do badz co badz dedyku. Nieladnie ;)

Ja nigdzie nie pisałem o integrze. TO Ty użyłeś argumentu "VEGA". Pokazałem ci że to żaden argument skoro w laptopie jest MX250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura

 

Ale przy linku miejsca bylo tylko na MX250

 

Ja nigdzie nie pisałem o integrze. TO Ty użyłeś argumentu "VEGA". Pokazałem ci że to żaden argument skoro w laptopie jest MX250.

 

Przewin do góry do wyrazu "proteza"

APU ryzena vs iGPU intela. Czego nie rozumiesz?

Di tego porownales zintegrowana VEGE do dedykowanej MX250 w drozszym modelu bez HDD z mniejszym SSD, za to z amelinowa klapką i choinką. Ludzie przez dekady uzywali sprzetu bez tego, wiec to zaden argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja z tobą jest bezcelowa. Kłócisz się o bzdety i do tego nie masz racji w żadnym z aspektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze twoja rada wylozenia 3200 plus kolejne 200 na HDD o ile sie da w tym modelu miesci sie w okolicach 3000 autora.

 

Za tyle juz dostanie i ssd i hdd i nv1050

 

nie masz racji w żadnym z aspektów.

Rozwin to, zaintrygowales mnie.

Edytowane przez Lonley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze twoja rada wylozenia 3200 plus kolejne 200 na HDD o ile sie da w tym modelu miesci sie w okolicach 3000 autora.

Za 3200 ma 512 GB SSD i możliwe że autorowi to wystarczy. Poza tym HDD to nie 200 zł a często można wykorzystać inne posiadane przez siebie dyski.

Ma za to aluminiową obudowę i podświetlaną klawiaturę czego nie ma w twojej propozycji + MX250 czego również twoja propozycja nie ma.

 

 

Za tyle juz dostanie i ssd i hdd i nv1050

I po co mu to "nv1050" ? Nie odpowiadaj, nie będę już kontynuował dyskusji z fanbojem AMD bez żadnych logicznych argumentów. Ryzeny są dobre ale to nie znaczy że są lepsze od Intela a na pewno w przypadku tego konkretnego modelu laptopa nie są lepszym wyborem. eot z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za 3100 ma 960GB SSD mozliwe ze muejsce w obudowie na HDD ktorego mozliwe ze posiada i wystarczajaca grafike gdyby jednak chcial cos wiecej niz forum PCLab

Co Ci tak zależy zeby jednak intelka wzial? Jak chcesz wyjazdy osobiste zaprawszam na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. HP z dobrym prockiem i5 i gtx 1050, jest SSD pod system i 1TB pod dane. Trik polega na tym, że możesz zgłosić się do programu HP out of varranty voucher, jakoś tak i zdobyć zwrot 400zł za kupno nowego laptopa HP, jeżeli podasz producentowi numer seryjny starego laptopa HP (nie musisz go mieć, poproś znajomych, albo z neta zgarnij z jakiejś aukcji czy coś).

 

HP Pavilion Gaming i5-8300H/16GB/240+1TB/W10 GTX1050 - za 3 549,00 zł(Obecnie na promocji)

 

2.HP podany przez kolegę wyżej. Posiada nie taki słaby procesor AMD i dysk SSD prawie 1TB styknie na wszystko. Tutaj tak samo możesz sobie skorzystać z tego programu i zdobyć zwrot 400zł.

 

HP 15 Ryzen 5-3500/16GB/960/Win10 - za 3 099,00 zł

 

Na ten moment mogę tyle polecić. Więcej najwyżej wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP 17 i5-8265U/8GB/240+1TB/Win10 IPS - 3049zł

W dobrej cenie jest też większy HP 17 z i5-8265u, SSD 240GB, oraz drugim dyskiem HDD 1TB. Wykonanie laptopa jest solidne. Matryca 17,3" IPS FHD ma bardzo dobre kolory. Laptop ma cztero rdzeniowy procesor i5-8gen, dlatego szybko ładuje strony internetowe.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zastosowań domowych z powodzeniem wystarczy procesor niskonapięciowy. W budżecie mieści się:

HP Pavilion 15 i5-8265U/16GB/240+1TB/Win10 IPS za 3049zł

W sumie całkiem nieźle wykonany laptop z aluminiową obudową, podświetlaną klawiaturą i matową matrycą FHD IPS. Ma dwa dyski i 16GB pamięci. Jak na taką przekątną ten HP jest nawet całkiem lekki, bo waży 1,78kg.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za propozycje :) Zapomniałem jednak dopisać że system nie jest konieczny (mam już zakupiony) a dodawanie do tego paru stów nie ma sensu skoro już i tak raz kasa była wydana ;)

 

Co do procków to zdecydowanie wolał bym niskonapięciowego intela niż ryzena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak bez systemu to masz np. taki laptop

 

Acer Aspire 7 i5-8300H/8GB/256SSD FHD 1050Ti - za 2 999,00 zł

 

Dobry procesor (nie jest niskonapięciowy) i w miarę ok kartę graficzną. W tej cenie lepszej raczej nie będzie (Ciężko o gtx 1650). 8GB ramu z możliwością dodania kolejnej kości oraz dysk SSD 256GB z możliwością dodania kolejnego, także jest ok. W dodatku laptop jest z aluminium, więc będzie trwalszy niż te z plastiku.

 

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050 - za 2 999,00 zł

 

Też dobry laptop. Gorsza karta graficzna, reszta to samo, jeszcze matryca IPS.

 

HP Pavilion Power i5-8300H/8GB/240+1TB GTX1050Ti - za 2 949,00 zł(Obecnie na promocji)

 

Albo taki hp, ma te same podzespoły, ale ma dodatkowo dysk 1TB HDD na dane. Niestety ludzie mówią, że jest dosyć głośny jak się wentylatory rozpędzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te propozycje. Tak jak pisałem wcześniej zamiast dedykowanej karty graficznej wolał bym 16GB ramu. Laptop nie będzie używany do grania więc karta będzie się w nim nudziła. Próbowałem sam czegoś poszukać ale szczerze powiem chyba będzie ciężko o laptop bez systemu i bez karty graficznej z takimi podzespołami. Chyba że ktoś jeszcze wie coś o tego tupu produktach :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to może taki

 

HP 15 Ryzen 5-3500/16GB/960/Win10 - za 3 099,00 zł

 

Bez dedykowanej karty graficznej, powinien Ci wystarczyć. Dysk SSD 960GB wystarczy i pod system i pod dane, będzie działał szybciej niż HDD i wystarczy na kilka lat. Plus to matryca IPS, dla Ciebie dużo lepsza niż TN.

 

HP Pavilion 15 i5-8265U/16GB/240+1TB/Win10 IPS - za 3 099,00 zł(Obecnie na promocji)

 

Tutaj masz też dobry laptopik dla twoich zadań, niestety tyko do zakupu z windowsem. 16GB ramu, dysk SSD 240GB + 1TB HDD, matryca IPS.

 

Sprawdź te modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to może taki

 

lepiej nie wstawiaj tu czegokolwiek na ryzenie bo cie od fanbojow powyzywa :E

Edytowane przez Lonley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie wstawiaj tu czegokolwiek na ryzenie bo cie od fanbojow powyzywa :E

 

Ale że niby ja tak? Niestety ale fanbojem nie jestem a tym bardziej nigdy nikogo nie wyzywałem. Skoro tak piszesz to chyba jednak fanbojem to Ty jesteś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że niby ja tak?

 

Nie

 

Skoro tak piszesz to chyba jednak fanbojem to Ty jesteś....

 

Widzisz jak łatwo zaszufladkować kogoś? Wystarczyła jedna propozycja AMD, żadnego słowa w odpowiedziach o wydajności procesorów, bezposredniego porownania do intela, a i tak zostalem pojechany za brak argumentów kij wie do czego. Proponowalem tylko ze wzgledu na mniejszy koszt, lepsza integre i ogromny SSD. To ja mam czerwone klapki czy tamten misio pysio niebieskie?

 

Zrobisz jak uwazasz. Duzego wyboru w tym budzecie nie ma, roznice konstrukcyjne wyczytasz z bezposredniego porownania na stronach sklepów, a reszte wklepujac w youtube "8265u vs 3500u"

Edytowane przez Lonley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...