Skocz do zawartości
manianx

Komputer do pracy biurowej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed zadaniem złożenia komputera lub kupna czegoś ala używany laptop do pracy biurowej. Prosta praca na Excelu, faktury, obsługa drukarki - nic skomplikowanego. No i się zastanawiam, czy opłaca się w ogóle coś składać? Czy może lepiej będzie zainwestować w coś używanego, bo przecież to nic wymagającego. Mógłby ktoś pomoc i doradzić w wyborze? Z góry dziękuję za pomoc. Budżet określiłbym "jak najtańszy" powiedzmy sobie do 600zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję przed zadaniem złożenia komputera lub kupna czegoś ala używany laptop do pracy biurowej. Prosta praca na Excelu, faktury, obsługa drukarki - nic skomplikowanego. No i się zastanawiam, czy opłaca się w ogóle coś składać? Czy może lepiej będzie zainwestować w coś używanego, bo przecież to nic wymagającego. Mógłby ktoś pomoc i doradzić w wyborze? Z góry dziękuję za pomoc. Budżet określiłbym "jak najtańszy" powiedzmy sobie do 600zl?

Weź laptopa poleasingowego z procesorem i5 Sandy Bridge i wzwyż z minimum 4 GB RAM i dyskiem SSD, zapłacisz nawet mniej i jeszcze dostaniesz gwarancję. W zależności od wielkości matrycy wybór będzie szeroki, generalnie coś od Dell'a, Lenovo lub HP, względnie Fujitsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś polecic jakąś stronę, gdzie mogę znaleźć oferty o jakich mówisz? Właśnie też myślę że nie warto pakować się w piec, laptop by wystarczył. A matryca no taka co by się w miarę komfortowo pracowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś polecic jakąś stronę, gdzie mogę znaleźć oferty o jakich mówisz? Właśnie też myślę że nie warto pakować się w piec, laptop by wystarczył. A matryca no taka co by się w miarę komfortowo pracowało.

Jest tego bardzo, bardzo dużo - ja np. mogę polecić Shoplet o ile nie przeszkadzają Ci drobne wady, to oferują dobry sprzęt za naprawdę ciekawe pieniądze, np. taka oferta:

https://shoplet.pl/komputery-stacjonarne/10286-fujitsu-x923-aio-i5-4570t-4gb-500-win10-led-23-.html

Do biura jak znalazł :).

 

Inną firmą, z którą miałem przyjemność współpracować, jest Tip.pl - warto do nich zadzwonić lub napisać, mają bardzo ogarniętych handlowców i coś na pewno doradzą.

 

Generalnie laptop poleasingowe, o ile są w dobrym stanie, raczej nie wymagają gwarancji, są bardzo solidne i posłużą jeszcze długie lata. Jedynie dyski lubią się zepsuć, więc warto zawczasu wymienić HDD na SSD - uważaj żeby Ci nie policzyli za to za dużo, bo nowy 120GB kosztuje niecałą stówkę, a z tego co widzę niektórzy doliczają jeszcze opłatę sprzed podwyżek.

 

Co do procesora, idealnie i5 3 lub 4 generacji (i5 3xxx lub i5 4xxx), 2x4 GB RAM, nowy SSD i będzie ok jeszcze na wiele lat. Aha - jeśli chcesz kupić sprzęt do firmy, koniecznie zapytaj o naklejkę CoA i wyszczególnienie licencji na system na fakturze - licho nie śpi, kontrole US również, a większość tych komputerów ma licencję na Win 7/8.1/10 w wersji Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części nowe, czy używane, z nowych za 600zł nic się nie złoży i trzebaby podnieść cenę na ok. 900zł. Używane to coś na starych poleasingowcach i5-2400 lub coś podobnego, ewentualnie na młodszych częściach Pentium G4560 i płyta H110m do tego nowy SSD 240GB i reszta części...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Niestety ale zwiększenie budżetu nie wchodzi w grę :-/. Więc myślę że z tych poleasingowych coś powinienem wybrać, ale co by się w konia nie zrobić to wrzucę tu jak wrócę z pracy co wybrałem może ktoś mi powie czy strzelam w stope czy w kolano :-D. Dziękuję Panowie za pomoc! Życzę miłego dnia Wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Niestety ale zwiększenie budżetu nie wchodzi w grę :-/. Więc myślę że z tych poleasingowych coś powinienem wybrać, ale co by się w konia nie zrobić to wrzucę tu jak wrócę z pracy co wybrałem może ktoś mi powie czy strzelam w stope czy w kolano :-D. Dziękuję Panowie za pomoc! Życzę miłego dnia Wszystkim

Trzymaj się w/w wskazówek a na pewno coś ciekawego znajdziesz, warto poszukać na Allegro bo wiele firm tam wystawia sprzęt + dolicza marżę. Na 95% jak się z nimi skontaktujesz to dadzą Ci lepszą cenę na fakturkę poza Allegro (lub zaproponują towar, którego tam nie mają). Zwróć też uwagę na klasę sprzętu (A/A-/B itd) i ew. małe wady - ja sam kupiłem laptopa z ułamaną jedną kratką od chłodzenia (czego w zasadzie nie widać) a cena była dużo niższa niż "idealne" sztuki. Samych laptopów/komputerów jest naprawdę tysiące sztuk i czasami zdarzają się promocje więc warto się również targować - podaż jest wyższa niż popyt :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...